Gaza: biuro telewizji Russia Today zniszczone po izraelskim nalocie

18.11.2012 14:45
Dom zniszczony po izraelskim bombardowaniu, miasto Gaza, 18.11.2012 r.

Dom zniszczony po izraelskim bombardowaniu, miasto Gaza, 18.11.2012 r. (Fot. AHMED ZAKOT REUTERS)

Biura finansowanej przez Kreml rosyjskiej telewizji Russia Today zostały mocno zniszczone w wyniku izraelskiego nalotu na Strefę Gazy. Celem ataku były siedziby palestyńskich telewizji: Al Aksa i Al Quds.
Telewizje Al Aksa i Al Quds są powiązane z palestyńskim Hamasem. Izrael oskarża te media o bliską współpracę i wspieranie ekstremistów. - Potwierdzamy, że dokonaliśmy ataku na siedzibę tych telewizji. Musieliśmy przerwać komunikację operacyjną, która odbywała się w tym budynku - podało wojsko w komunikacie.

Korespondent Russia Today ze Strefy Gazy mówi, że jego biuro od biura Al Aksy oddzielała "tylko cienka ściana". - Nie zostaliśmy trafieni bezpośrednio. Izraelczycy wystrzelili cztery rakiety i zniszczyli siedzibę palestyńskiej telewizji. Nasze biuro było obok. Nie możemy pracować - twierdzi Saed Swerky.

W ataku rannych zostało kilku palestyńskich dziennikarzy. Jeden z nich stracił nogę.

Izrael kontynuował dziś naloty na Strefę Gazy. Od rozpoczęcia w środę operacji "Filar obrony", zapoczątkowanej zabiciem przez izraelskie siły szefa wojskowego skrzydła Hamasu Ahmeda al-Dżabariego, zginęło ok. 50 Palestyńczyków, w tym dziewięciu nieletnich, i trzech Izraelczyków. Rannych zostało 450 Palestyńczyków i 18 Izraelczyków.

Zobacz także

Najnowsze informacje