"Piechociński nie ma wyjścia. Musi wejść do rządu"

Piechociński może przejąć resort po Pawlaku, choć komentatorzy uważają, że lepiej zna się na transporcie

Piechociński może przejąć resort po Pawlaku, choć komentatorzy uważają, że lepiej zna się na transporcie (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

- Janusz Piechociński będzie musiał powiedzieć "nie chcem, ale muszem" - mówił prof. Tomasz Nałęcz w Radiu ZET. Nowy prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zdaniem polityków powinien wejść do rządu. Z kolei Stanisław Żelichowski z PSL mówił, że Piechociński w ciągu 1,5 roku wykonał olbrzymią pracę. - Myślę, że trochę to prezes Pawlak zlekceważył - dodał poseł.
Waldemar Pawlak po przegranych wyborach na szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego oświadczył, że złoży dymisję.

"Szok", "Nie wierzyłam, jak mówili..." [KOMENTARZE]

Stanowisko ministra gospodarki i wicepremiera powinien zająć nowy szef PSL? Takie komentarze dominują. Janusz Piechociński jednak nie chce wchodzić do rządu. - A kto chce wejść? - wypalił Stanisław Żelichowski, czym innych gości programu Moniki Olejnik wprowadził w stan wesołości.

Minister Piechociński nie ma wyjścia

- Moim zdaniem Janusz Piechociński nie ma wyjścia - powiedział Stanisław Żelichowski w Radiu ZET. Jego zdaniem naturalne jest, że lider partii koalicyjnej zajmuje stanowisko w ekipie rządzącej. - Dotychczasowa partia koalicyjna była oparta na zawierzeniu przez dwie partie dwóm liderom. Dzisiaj pozycja Pawlaka będzie mniejsza niż była dotychczas, więc żeby nie osłabiać PSL, obecny lider powinien wejść do rządu. Nie wyobrażam sobie inaczej - dodał.

- Janusz Piechociński będzie musiał powiedzieć "nie chcem, ale muszem" - stwierdził prof. Tomasz Nałęcz.

Prezes Pawlak trochę zlekceważył

Komentując wynik wczorajszych wyborów, stwierdził, że wygrała demokracja. - Kandydaci mieli nierówne szanse, bo Waldemar Pawlak startował z pozycji prezesa partii, ministra gospodarki i wicepremiera. Janusz Piechociński zgłosił półtora roku temu, że będzie startował, wykonał olbrzymią pracę. Myślę, że trochę to prezes Pawlak zlekceważył - powiedział Stanisław Żelichowski.

Kidawa-Błońska: Koalicji nic nie grozi

Zdaniem Tadeusza Cymańskiego "Pawlak zapłacił wysoką cenę za zadawanie się z Platformą". I to, że "fundamentalnie" nie zgadza się z wizją Janusza Piechocińskiego, dlatego musi zrezygnować ze stanowiska.

Nowy prezes za starego?

- Janusz Piechociński może być dobrym kandydatem na stanowisko ministra gospodarki. W tym tygodniu będą spotkania na szczeblu koalicji i zostanie uzgodnione, czy zmiany są potrzebne. Te relacje zawsze były partnerskie i PO zawsze wsłuchiwała się w propozycje PSL - powiedział Jacek Protasiewicz, eurodeputowany PO, w audycji Radia ZET 7 Dzień Tygodnia. Monika Olejnik zapytała, czy Donald Tusk przyjmie dymisję Waldemara Pawlaka. - Nie sposób zatrzymać pana premiera Pawlaka, jeśli będzie trwał w swoim postanowieniu - odpowiedział Protasiewicz.

Dla Pawlaka centralą była remiza. Piechociński chce zdobyć małe miasta. Uda mu się? [BLOG]

Co dalej z rządem - co powinno zrobić PSL?
Zobacz także
Komentarze (78)
"Piechociński nie ma wyjścia. Musi wejść do rządu"
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 56 razy 46

  Rząd bez smutnej facjaty Waldusia - POEZJA!

 • rawahecht

  Oceniono 40 razy 34

  No to się Walduś obudził, z rąką w noc... na sikawce.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 40 razy 30

  Szkoda chłopa.
  Jako poseł mógł kompletnie nic nie robić, a jak wejdzie do rządu to niestety za podobne pieniądze trzeba zdrowo zasuwać.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 33 razy 27

  Polska juz przezywala rzady z tylnego siedzenia.

  Juz tak probowal dzialac piekny Marian i przez chwile Jarosław "zawsze dziewica..." i wszyscy wiemy ze to sie nie sprawdza!! Jezeli zawiazuje sie koalicje to trzeba miec jaja by brac tez odpowiedzialnosc za rzad!!

  Prezesie Piechociński zapraszamy do rzadu. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje działania!!!

 • fakiba

  Oceniono 43 razy 23

  Czy Piechociński wejdzie do rządu czy zostanie Pawlak to nic nie zmieni w koalicji próżne marzenia Brudzińskiego i reszty pisu o rozpadzie

 • grregu

  Oceniono 26 razy 20

  Po 21 latach "kariery" jeden z oligarchów poszedł się paść !!!! Ponadto - w republice kolesi PSL-u trwa walka o kasę i wpływy - CUDOWNIE !!!! Jest szansa, że się powygryzają wzajemnie !!!!

 • jojo148

  Oceniono 37 razy 19

  Przeciez jeszcze nie tak dawno temu Pawlak LASIL SIE do Kaczynskiego. No i dostal za swoje!!

 • philosophe

  Oceniono 12 razy 8

  Polacy czesto byli traktowani jak bydlo, a wiec zaczeli sie tak zachowywac. Ogolnie wiec narod polski pozbawiony jest godnosci. Oczywiscie Polacy posiadaja swoja polska bute, lecz to jest zachowanie krotkotrwale, nie przynoszace zadnych korzysci. Proponowany Polakom w powyzszym artykule quiz majacy ustalic reakcje po odwolaniu Pawlaka jest traktowaniem czytelnika po bydlecemu! W quizie nie ma nawet pytania czy Pawlak powinien po prostu odejsc, lecz sa rozne sugestie - z Pawlakiem w najwyzszych wladzach. Czy Polacy sa az tak glupi? Na zdjeciach po odwolaniu Pawlaka ma on mine, jak gdyby obawial sie, ze go zamkna do wiezienia. Za "nocna zmiane", czy przekrety w Strazy Pozarnej, a moze za uleglosc wobec Putina ?...Czy ten Piechocinski tez jest "umoczony", bojac sie usunac swojego odwolanego szefa. Wszystko jest niesmaczne. Co za ludzie rzadza Polska ? Wracajac do jakosci Wyborczej - w koncu sa zaledwie trzy gazety w Polsce. Kazdej cos brakuje i zadna nie jest normalna. Dlaczego bo tym gazetom tez brakuje godnosci. Czlowiek jest na nie skazany. Z kazdej mozna cos wylowic z potrzebnych czlowiekowi wiadomosci. Gdyby pokazala sie normalna gazeta nikt z Wyborcza prawdopodobnie nie musial byc zwiazany. Na tym moze polegac perfidia Michnika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje