Zaskoczenie w PSL. Kierzkowska: "Nie podoba mi się ten wybór"

Ewa Kierzkowska

Ewa Kierzkowska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Nie podoba mi się ten wybór. Jest mi przykro z tego powodu, że nie potrafimy docenić tych, którzy naprawdę pracują bardzo rzetelnie na silną pozycję PSL - powiedziała Ewa Kierzkowska z PSL po wyborze Janusza Piechocińskiego na szefa ludowców. Działacze partii wydawali się zaskoczeni wynikami wyborów.
- Wynik jest dla mnie zaskakujący, nie bardzo to potrafię zrozumieć. Okazuje się, że czasami wystarczy zastosować kilka chwytów marketingowych, by osiągnąć sukces. Będziemy patrzyli, jak będzie nowy prezes prowadził naszą organizację - powiedziała w TVN24 była wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL.

Kierzkowska dodała, że głosowała na Waldemara Pawlaka, bo uważa, że to świetny lider, prezes, który mógłby w tej sytuacji poprowadzić PSL.

Janusz Piechociński pokonał Waldemara Pawlaka w partyjnym głosowaniu i został prezesem PSL.

Poseł Andrzej Kłopotek głosował na Piechocińskiego, ale też - jak przyznał - jest zaskoczony jego wysokim wynikiem.



Decyzja ta była zaskoczeniem dla samych ludowców. Wśród nich była i Kierzkowska. Nie podała ona ręki nowemu prezesowi. - Czas pokaże. Słuchając dołów, niektórzy uważali, że jest czas na zmiany, i to się potwierdziło. Posłowie związani z Sejmem byli twardo za Pawlakiem, przez wzgląd na to, że jest osobą mocno ustawioną w układach władzy. Pozostali chcieli zmiany i nowej osoby - powiedział inny z działaczy PSL.

Podczas głosowania Janusz Piechociński dostał 547 głosów, a jego kontrkandydat i dotychczasowy prezes PSL Waldemar Pawlak - 530 głosów. W swoim przemówieniu, tuż po ogłoszeniu wyników, Pawlak zapowiedział złożenie dymisji z funkcji rządowych.



Zobacz także
 • "Zemsta Sawickiego?". "Rozumiem decyzję Pawlaka o dymisji. Nie można być upartym"
 • Janusz Piechociński i Waldemar Pawlak na kongresie PSL Zaskoczenie na scenie politycznej. Janusz Piechociński szefem PSL. Pawlak: Odejdę z rządu
Komentarze (137)
Zaskoczenie w PSL. Kierzkowska: "Nie podoba mi się ten wybór"
Zaloguj się
 • bonczu

  Oceniono 279 razy 265

  Partia kolesi i rodzinek na stanowiskach państwowych ma problem ze zrozumieniem zasad demokracji. Waldkowi nie zapomnimy tego że mamy najdroższy gaz w Europie oraz Elewara który był tylko symboliczną, rodzinną wpadką. Nie zapomnimy cynicznego "trzeba strzyc owieczki" w odniesieniu do podatników. Nie zapomnimy rad dawanych politykom PSL typu "trzeba mówić szybko i niewyraźnie" (aby dziennikarze się odczepili).
  Gratuluję Piechocińskiemu.

 • cleryka

  Oceniono 253 razy 235

  Nie płaczcie,pozostała Pawlakowi jeszcze Prezesura w Straży Pożarnej.Gratulacje dla p.Piechocińskiego.

 • lecki222

  Oceniono 253 razy 219

  I jak tu popierać parytety? Baba nie potrafi ukryć swoich histerycznych emocji! Inni, np Żelichowski, kulturalnie reagowali profesjonalnie....demokracja wygrała...a ta wkurw..na nie potrafi się opanować. Marszałek sejmu!!!

 • cillian1

  Oceniono 197 razy 151

  "Jest mi przykro z tego powodu, że nie potrafimy docenić tych, którzy naprawdę pracują bardzo rzetelnie na silną pozycję PSL"

  4-5% w wyborach - to jest docenienie - mendy cholerne!
  Stołki w głowie, a chłopy na wsi od 5 rana zapieprzają!

 • mosiek_macierewicz

  Oceniono 182 razy 146

  Kierzkowska, bździągwo, jesteś jakimś tam wice więc obowiązuje pewna kultura!!! Cały ten PSL mam en masse w dupie ale to jest włąśnie poziom naszego błotka politycznego. Wszystko kuwra z awansu i wyciągnięte za włosy z obory.

 • mariusz123xx

  Oceniono 146 razy 140

  Porażką jest sama Kierzkowska jako poseł, nie mówiąc już o stanowisku wicemarszałka Sejmu.Dobrze że przyjamniej ten etap jest już za nami Jednak to co najbardziej przeraża to wyobrażenie o istocie polityki - osoba która nic w życiu konstruktywnego ani twórczego nie zrobiła, która jest jest typowym przykładem typowego aparatczyka - widzi politykę jako coś, co za pomocą partii ma zapewnić silną pozycję. A gdzie dobro kraju, dobro mieszkańców ? Czy to są tylko frazesy przede wyborami ?

 • vapor1

  Oceniono 202 razy 126

  Oby was nowy lider tak poprowdzil, zebyscie nie weszli do Sejmu, czego wam szczerze zycze!!!

 • tetradrachma

  Oceniono 127 razy 105

  PIS, bierzcie przykład !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje