Zaskoczenie w PSL. Kierzkowska: "Nie podoba mi się ten wybór"

17.11.2012 18:55
- Nie podoba mi się ten wybór. Jest mi przykro z tego powodu, że nie potrafimy docenić tych, którzy naprawdę pracują bardzo rzetelnie na silną pozycję PSL - powiedziała Ewa Kierzkowska z PSL po wyborze Janusza Piechocińskiego na szefa ludowców. Działacze partii wydawali się zaskoczeni wynikami wyborów.
- Wynik jest dla mnie zaskakujący, nie bardzo to potrafię zrozumieć. Okazuje się, że czasami wystarczy zastosować kilka chwytów marketingowych, by osiągnąć sukces. Będziemy patrzyli, jak będzie nowy prezes prowadził naszą organizację - powiedziała w TVN24 była wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL.

Kierzkowska dodała, że głosowała na Waldemara Pawlaka, bo uważa, że to świetny lider, prezes, który mógłby w tej sytuacji poprowadzić PSL.

Janusz Piechociński pokonał Waldemara Pawlaka w partyjnym głosowaniu i został prezesem PSL.

Poseł Andrzej Kłopotek głosował na Piechocińskiego, ale też - jak przyznał - jest zaskoczony jego wysokim wynikiem.Decyzja ta była zaskoczeniem dla samych ludowców. Wśród nich była i Kierzkowska. Nie podała ona ręki nowemu prezesowi. - Czas pokaże. Słuchając dołów, niektórzy uważali, że jest czas na zmiany, i to się potwierdziło. Posłowie związani z Sejmem byli twardo za Pawlakiem, przez wzgląd na to, że jest osobą mocno ustawioną w układach władzy. Pozostali chcieli zmiany i nowej osoby - powiedział inny z działaczy PSL.

Podczas głosowania Janusz Piechociński dostał 547 głosów, a jego kontrkandydat i dotychczasowy prezes PSL Waldemar Pawlak - 530 głosów. W swoim przemówieniu, tuż po ogłoszeniu wyników, Pawlak zapowiedział złożenie dymisji z funkcji rządowych.Zobacz także
Komentarze (137)
Zaloguj się
 • 44092203459epm

  0

  Dokładnie widać zaskoczenie obu liderów. Obawiam się ,że nowy przywódca z takim brakiem doświadczenia szybko umknie w sina dal. Szkoda ,że narobi bałaganu. Sawicki niech będzie cicho , bo jeszcze nie rozliczono go za GMO. I inne przekręty. Kłopotka wysłałbym z powrotem do Warlubia tam był przydatny.. To jego poziom.

 • ksantypa_222

  0

  "Kierzkowska: "Nie podoba mi się ten wybór"
  Mnie też się nie podoba!!
  Robimy reasumpcję głosowania????

 • mej2

  0

  Kobieto słoma z butów nie potraficie przegrać.Komuna a nie demokracja.Towarzysz czy sekretarz namaszczony i b z do śmierci.

 • maxtrolynsky

  Oceniono 1 raz -1

  Yebać żydufff ! Niech ich szlag trafi za to że zabijają Palestyńczyków.

 • topiramax

  0

  Pani pewnie też nie jednemu się nie podoba ale demokracja tak działa, że jest pani nadal u koryta...

 • red.kris

  0

  trzecią dekadę trwają rządy tych śmiecio/kato/solidarucho/prokapitalistów :))))))))))))))))

 • agentczk22

  0

  A mnie rolnikowi dotychczas głosującemu na PSL kierzkowska się niepodoba i co kierzkowska na to .Na moim głosie i mojej rodziny kierzkowska do sejmu wjechała to niech kierzkowska japę zamknie i podporządkuje się demokratycznym wyborom .
  A nie to droga wolna morze kierzkowska zrezygnować z członkostwa w partii

 • lukasz1209

  Oceniono 3 razy 3

  zmaina układów znaczy trudniejszy dostęp do "koryta"......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje