Przechwycono rakietę nad Tel-Awiwem. Alarm w mieście

17.11.2012 17:14
Rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy przechwycona przez izraelską rakietę systemu Iron Dome

Rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy przechwycona przez izraelską rakietę systemu Iron Dome (Fot. Ariel Schalit AP)

Izraelska obrona przeciwlotnicza przechwyciła przed Tel Awiwem rakietę wystrzeloną ze Strefy Gazy w kierunku miasta - podała izraelska armia. Do zamachu przyznało się wojskowe ramię Hamasu - brygady Ezedina al-Kasmana. Nikt nie odniósł obrażeń.
W mieście ogłoszono trzeci dzień z rzędu alarm przeciwlotniczy. W pobliskiej Jaffie słychać było głośną eksplozję - podała agencja dpa, powołując się na naocznych świadków.

W mieście zawyły syreny alarmowe, nad południwymi przedmieściami pojawiła się duża chmura dymu. Według izraelskiego radia system obrony antyrakietowej Żelazna Kopuła, zainstalowany krótko przed atakiem, przechwycił rakietę w powietrzu. Jak twierdzą naoczni świadkowie, pocisk spadł do morza.

Radykalna organizacja palestyńska Hamas wystrzeliła w czwartek pierwsze dwie rakiety w kierunku Tel Awiw. Ostrzał był kontynuowany w piątek. Ataki rakietowe na Tel Awiwu są konsekwencją zaostrzenia izraelsko-palestyńskiego konfliktu, zapoczątkowanego zabiciem przez izraelskie siły szefa operacji wojskowych Hamasu Ahmeda al-Dżabariego. Od środy zginęło ponad 35 Palestyńczyków, w tym 13 cywilów, i trzech izraelskich cywilów.

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje