Tusk straszy PiS-em. "Jesteśmy po to, żeby te groźby nie stały się faktem"

17.11.2012 11:37
Donald Tusk, Rada Krajowa PO, 2011

Donald Tusk, Rada Krajowa PO, 2011 (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Gdy dziś słyszymy, że ktoś chce polować (...) na homoseksualistów, na Żydów, na nie-Polaków albo (...) mówi, że kobieta zgwałcona ma obowiązek rodzenia dzieci i że do więzienie trafią ci, którzy nie wierzą w zamach smoleński, to ja chcę powiedzieć, że PO jest po to, żeby te groźby nigdy nie stały się faktem - mówił premier Donald Tusk w czasie Rady Krajowej PO.
Tusk podkreślał, że Platforma "obroni wolność i Rzeczpospolitą przed każdym, kto będzie chciał zagrozić jej zamachem". - Dziś zdradą polskich interesów jest narażanie Polski na konflikt zewnętrzny i wewnętrzny, a nie dobra współpraca z sąsiadami - mówił premier. Podkreślił, że zadaniem władzy jest "strzec własnej ojczyzny i rodaków przed pożogą, przed wojną, a szczególnie przed wojną domową". - Platforma pod tym względem zdała egzamin - deklarował premier.

- Jeżeli mówię, że nie będę zatykał uszu na słowa, które padają pod naszym adresem, to dlatego, że uważam, że to są słowa groźne. Mówię o tym, ponieważ PO powstała po to, żeby ludzie chcący tworzyć i pracować w pokoju nie musieli już nigdy się zbroić na wypadek konfliktu zewnętrznego lub wewnętrznego. Żeby słabi ludzie tylko dlatego, że obok żyje silniejszy, nie musieli się bać. Żeby słabość nie była źródłem dramatów ludzkich - mówił premier.

Tusk zapewniał jednocześnie, że Platforma i ten rząd są i będą gwarantami pokoju publicznego, aby nikt, nawet ten co najgłośniej krzyczy, nie zagroził naszej republice.

- Jestem dumny, że mogę być premierem rządu, który nigdy nie uległ pokusie napuszczania jednych na drugich. Dziś, kiedy słyszymy, że ktoś chce polować na mniejszości, na homoseksualistów, albo na Żydów, albo na nie-Polaków, albo wyzywa swoją ojczyznę od kondominium rosyjsko-niemieckiego, jeśli ktoś chce ścigać i wsadzać do więzienia kobiety za zabieg in vitro, jeżeli ktoś mówi, że kobieta zgwałcona ma obowiązek rodzenia dzieci i że do więzienie trafią ci, którzy nie wierzą w zamach smoleński, to ja dziś w pięciolecie naszych rządów, chcę powiedzieć, że jesteśmy po to, żeby te groźby nigdy nie stały się faktem - mówił premier.

Zobacz także
Komentarze (282)
Zaloguj się
 • jerobert66

  0

  Rudy bajerant jest śmieszny . PiS już wyprzedzil PO w rankingach . A on sam ma 30% POparcia . Niedługo zrobi wypad . A wtedy odPOwie za afery i mataczenie w sprawie Smoleńska .

 • bogdanekzd

  0

  Czorny jak sto złotych ty ruski ŚMIECIU!!!!!

 • ksks3

  Oceniono 1 raz 1

  PIS i PO to dwa wrzody na polskiej dupie !

 • euro67

  Oceniono 1 raz 1

  klamtusek sam sobie wymysla zagrozenia i POtem gorliwie je zwalcza!
  To zaklamane do glebi i antypolskie towarzystwo!

 • berberysa

  0

  Premier Tusk i PO czują obawę przed społeczeństwem. Kaczyński i maszerujący ludzie nie zagrażają demokracji, jeśli to zagrażają rządowi Tuska. I to nie sam J. Kaczyński a większość społeczeństwa zniechęcona brakiem reform, bezrobociem, zadłużaniem kraju, brakiem perspektyw będzie chciała zmiany premiera. Donald Tusk wyczerpał już zaufanie społeczne. Okrzyki w telewizji euroentuzjastów typu "Donald ku...a, zrób coś" ośmieszają premiera i jego zaplecze polityczne.
  Szkoda pieniędzy na agitki, spoty PO, epitety typu naziści, faszyści pod adresm PiS-u.
  Nagonka prorządowych mediów na opozycję, w tym PiS, odnosi odwrotny skutek. Ludzie oceniają ten rząd poprzez realizację obietnic premiera, poprzez opiekę zdrowotną, zamykanie szkół, coraz większe podatki i podwyżki cen, wzrastające bezrobocie i nieprzygotowanie kraju na wyjście z kryzysu.
  Ludzie obecnie niepodległość, suwerenność definiują poprzez stan gospodarki kraju.
  Tylko zmiany gospodarcze w kraju, zmiany prorozwojowe, mogą przywrócić zaufanie do rządu, do władzy.

 • czarny_walc

  Oceniono 1 raz 1

  PIS był u władzy i co? ścigali homoseksualistów? ścigali Żydów? ścigali nie-polaków? Zgwałcone rodziły? Tusk gra na fobiach, myślicie, że to tylko taki jego styl? To wszystko jest zaplanowaną taktyką, inżynierią społeczną, programowaniem neurolingwistycznym, wykorzystywaniem psychologi do kontroli tłumu. Po internecie krąży dobra książka, zakazana retoryka, proponuję przejrzeć a kurtyna opadnie.

 • rts44

  0

  Panie TUSK!Będzie Pan wiarygodny jak odetnie się Pan od Gowina,który myśli i robi to samo co pisowcy!Dość bajek a czas najwyższy dotrzymać słowa o odcięciu kościoła od budżetu państwa bo my nigdy nie wejdziemy do grupy państw z czołową gospodarką.Nigdy nie wystarczy na opiekę zdrowia,oświatę i pomoc społeczną oraz obronę i ochronę społeczeństwa płacąc miliardy WATYKANOWI

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy 0

  gonić Kaczych oszustów, czy to Donald czy Jarek czy inny Lesio,
  nie pozwolić im na wykończenie Polski

 • muzzyczny

  Oceniono 2 razy 2

  "Tusk podkreślał, że Platforma "obroni wolność i Rzeczpospolitą przed każdym, kto będzie chciał zagrozić jej zamachem". - Dziś zdradą polskich interesów jest narażanie Polski na konflikt zewnętrzny i wewnętrzny, a nie dobra współpraca z sąsiadami - mówił premier. Podkreślił, że zadaniem władzy jest "strzec własnej ojczyzny i rodaków przed pożogą, przed wojną, a szczególnie przed wojną domową". - Platforma pod tym względem zdała egzamin - deklarował premier."

  Zdrajca krzyczy najgłośniej i chwali się przy tym
  Szatański porządek musi upaść

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje