Tusk straszy PiS-em. "Jesteśmy po to, żeby te groźby nie stały się faktem"

Donald Tusk, Rada Krajowa PO, 2011

Donald Tusk, Rada Krajowa PO, 2011 (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Gdy dziś słyszymy, że ktoś chce polować (...) na homoseksualistów, na Żydów, na nie-Polaków albo (...) mówi, że kobieta zgwałcona ma obowiązek rodzenia dzieci i że do więzienie trafią ci, którzy nie wierzą w zamach smoleński, to ja chcę powiedzieć, że PO jest po to, żeby te groźby nigdy nie stały się faktem - mówił premier Donald Tusk w czasie Rady Krajowej PO.
Tusk podkreślał, że Platforma "obroni wolność i Rzeczpospolitą przed każdym, kto będzie chciał zagrozić jej zamachem". - Dziś zdradą polskich interesów jest narażanie Polski na konflikt zewnętrzny i wewnętrzny, a nie dobra współpraca z sąsiadami - mówił premier. Podkreślił, że zadaniem władzy jest "strzec własnej ojczyzny i rodaków przed pożogą, przed wojną, a szczególnie przed wojną domową". - Platforma pod tym względem zdała egzamin - deklarował premier.

- Jeżeli mówię, że nie będę zatykał uszu na słowa, które padają pod naszym adresem, to dlatego, że uważam, że to są słowa groźne. Mówię o tym, ponieważ PO powstała po to, żeby ludzie chcący tworzyć i pracować w pokoju nie musieli już nigdy się zbroić na wypadek konfliktu zewnętrznego lub wewnętrznego. Żeby słabi ludzie tylko dlatego, że obok żyje silniejszy, nie musieli się bać. Żeby słabość nie była źródłem dramatów ludzkich - mówił premier.

Tusk zapewniał jednocześnie, że Platforma i ten rząd są i będą gwarantami pokoju publicznego, aby nikt, nawet ten co najgłośniej krzyczy, nie zagroził naszej republice.

- Jestem dumny, że mogę być premierem rządu, który nigdy nie uległ pokusie napuszczania jednych na drugich. Dziś, kiedy słyszymy, że ktoś chce polować na mniejszości, na homoseksualistów, albo na Żydów, albo na nie-Polaków, albo wyzywa swoją ojczyznę od kondominium rosyjsko-niemieckiego, jeśli ktoś chce ścigać i wsadzać do więzienia kobiety za zabieg in vitro, jeżeli ktoś mówi, że kobieta zgwałcona ma obowiązek rodzenia dzieci i że do więzienie trafią ci, którzy nie wierzą w zamach smoleński, to ja dziś w pięciolecie naszych rządów, chcę powiedzieć, że jesteśmy po to, żeby te groźby nigdy nie stały się faktem - mówił premier.

Zobacz także
 • Joanna Racewicz Prezenterka TVP: Ile można znosić Tuska?
 • Wzloty i upadki drugiego rządu Donalda Tuska Mija rok drugiego rządu Tuska. Zobacz jego wzloty i upadki [INFOGRAFIKA]
 • Poseł Artur Górski zapowiadał w czwartek w Sejmie przebieg wprowadzenia ustawy o służbie cywilnej Poseł Górski: Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po gwałcie
Komentarze (282)
Tusk straszy PiS-em. "Jesteśmy po to, żeby te groźby nie stały się faktem"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 498 razy 312

  To nie jest straszenie tylko ostrzeżenie przed realnym zagrożeniem jeśliby paranoik ze swoją świtą dorwał się do władzy

 • remo29

  Oceniono 196 razy 122

  Panie Tusk, czy minister Gowin podziela pańskie zdanie?
  --
  parada karzełków

 • st1111

  Oceniono 114 razy 96

  Kto by pomyślał że jedna katastrofa samolotu sprowadzi tyle nieszczęść na 37mln naród.

 • gr_ub_y

  Oceniono 202 razy 84

  Najlepsze, że 50% +/- 1 Platformy głosowała ostatnio za zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego!

  +/- 1, ponieważ jeden murzyn się wyautował i złożył samokrytykę!

 • ptak50

  Oceniono 128 razy 82

  Może czas zajrzeć do starych papierów i zacząć to robić. Bo ludzie będą głosować nie na pis, ale na SD, SLD

 • kczyna

  Oceniono 115 razy 67

  Czeladż się kłania.

 • bkg11

  Oceniono 34 razy 20

  Najśmieszniejsze jest to, że ten facecik z PiS co to prężył muskułki, że zgłwałconej własnej żonie kazał by rodzić, jest 42-letnim kawalerem.

 • tuskowyemeryt

  Oceniono 40 razy 18

  Jesteśmy świadkiem symbiozy, w której dwie partie nie mogą żyć bez siebie. Gdyby zabrakło jednej - druga zniknęłaby natychmiastowo. Jarkacz ponarzeka na Donalda, Donald postraszy Jarkaczem i tak koło się kręci. Zaś Polacy niedługo będą żywić się betonowymi Tupolewami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje