W Pałacu Prezydenckim euforia po wizycie Hollande'a

PRZEGLĄD PRASY. - Prezydent Hollande powiedział dokładnie to, czego się spodziewaliśmy - mówi jeden ze współpracowników Bronisława Komorowskiego w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". - Na powitanie podziękował za spotkanie w marcu tego roku, to pokazuje, że ówczesna decyzja była słuszna - dodaje urzędnik.
Przypomnijmy: w marcu prezydent Komorowski spotkał się z Francoisem Hollandem, ówczesnym kandydatem na prezydenta Francji, mimo że nie spotkała się z nim żadna z pozostałych głów państw wywodzących się z Europejskiej Partii Ludowej. EPP popierała bowiem rywala Hollande'a - Nicolasa Sarkozy'ego.

Teraz nowy francuski prezydent będzie sojusznikiem Donalda Tuska w walce o korzystny dla Polski budżet unijny - pisze "GW". Wczoraj w Warszawie Hollande zadeklarował, że nie poprze zwiększenia budżetu rolnego kosztem cięć w polityce spójności. Argumenty, które przedstawił w tej kwestii, były zgodne ze stanowiskiem Polski.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej ''Gazecie Wyborczej''

Zobacz także
 • Niemiecka prasa: Merkel i Tusk na drodze do kompromisu
 • Jarosław Kaczyński i członkowie PiS na debacie 'Nowoczesna polska wieś' Kaczyński: Należy nam się, bez żadnej łaski, o 70 mld zł więcej z UE. Tusk z nich zrezygnował
Komentarze (146)
W Pałacu Prezydenckim euforia po wizycie Hollande'a
Zaloguj się
 • swinton

  Oceniono 183 razy 133

  Euforia na poziomie z 1939?

  ======================================

  Ambasadę dosłownie zasypano naręczami kwiatów, a wzruszony ambasador francuski Leon Noel powiedział wysłannikowi "Kurjera Warszawskiego": "Nie jesteście już osamotnieni, lecz macie za sobą Francję oraz Imperium Brytyjskie wraz z ich niewyczerpalnymi zasobami ludzkimi i materialnymi oraz całą ich potęgą"

 • master4k

  Oceniono 96 razy 68

  Miał farta, że nie padało^^

 • badziewiak66

  Oceniono 86 razy 54

  Propaganda żywi się słowem.

 • dziadekjam

  Oceniono 106 razy 48

  "W Pałacu Prezydenckim wielka euforia po wizycie Hollande,a" "...powiedział dokładnie to, czego się spodziewaliśmy"
  =======================================================================
  Wielka radość w domu Gucia
  Gucio gumę ma do żucia...

 • 3jendrus

  Oceniono 47 razy 47

  Czy rzeczywiście e u f o r i a ? Może wystarczyło napisać, w Pałacu Prezydenckim panuje zadowolenie, albo duże zadowolenie?

 • arche556

  Oceniono 77 razy 33

  To jest przykład działania ręka w rękę Przezydenta oraz Premiera. Opozycja (ta oprócz PIS) też się włacza do wsparcia rządu i o to chodzi! To jest nasz wspólny interes. Kaczyński ma za sojusznika premiera Wielkiej Brytanii i razem bęą działac na rzecz zmniejszenia budżetu Unii Europejskiej i dopłat dla rolników i inffrastrukturalnych. Z kim mógłby tak dogadywać się Kaczyński w sprawie budżetu europejskiego jak Tusk i Komorowski? Może z prezydentem Gruzji? Czy może prezydentem Obamą? Czy może z Marsjanami bo na nich nie jest jeszcze obrażony?

 • ax-les-thermes

  Oceniono 63 razy 21

  "Wielka radość w domu Gucia
  Gucio gumę ma do żucia... "
  Francja ma wieksze problemy niz dotacje dla Polski ale pocieszyc sie troche mozna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje