Izrael zbombardował kwaterę główną Hamasu. "Pozostajemy na miejscu"

17.11.2012 07:26
Izraelskie lotnictwo zbombardowało nad ranem kwaterę główną rządzącego w Strefie Gazy Hamasu - poinformowała ta radykalna palestyńska organizacja polityczno-zbrojna. - Kwatera główna rządu została trafiona cztery razy, lecz gabinet podkreśla, że pozostaje na swym miejscu i trzyma się blisko swych obywateli - brzmiał komunikat Hamasu. W dzisiejszych bombardowaniach zginęły cztery osoby, w tym trzech bojowników.
Gmach Hamasu mieścił się w mieście Gaza w dzielnicy Naser. Według świadków zostały z niego tylko gruzy. - Budynek został kompletnie zniszczony, a sąsiadujące z nim domy zostały uszkodzone w następstwie barbarzyńskiego bombardowania Izraela - powiedział cytowany przez AFP świadek.

Cel Izraela - 85 kryjówek terrorystów

Rzecznik armii Izraela powiedział, że lotnictwo celowało w kwaterę główną szefa rządu Hamasu, Ismaila Hanije, sieć tuneli przemytniczych i ośrodek policji. - Przez sześć ostatnich godzin armia Izraela wzięła na cel 85 kryjówek terrorystów - podało izraelskie wojsko na Twitterze. Łącznie Izrael dokonał dziś rano ponad 180 ataków z powietrza.

Wczoraj wieczorem Hanije wraz z kilkoma przedstawicielami rządu przyjmował przed gmachem premiera Egiptu Hiszama Mohammeda Kandila. Izraelskie bombardowania Strefy Gazy to odpowiedź na wcześniejszy ostrzał rakietowy Izraela ze strony palestyńskiej.

Konflikt palestyńsko-izraelski uległ w tym tygodniu gwałtownemu zaostrzeniu. Zabicie przez izraelskie siły lotnicze w ub. środę jednego z dowódców wojskowych rządzącego Strefą Gazy radykalnego Hamasu, spowodowało eskalację napięcia i falę wzajemnych ataków. Palestyńczycy przeprowadzają ataki rakietowe na terytorium Izraela. Izrael atakuje Strefę Gazy z morza i powietrza. Wczoraj wystrzelono m.in. dwie rakiety na Tel Awiw. W ciągu ostatnich dni w walkach zginęło około 30 Palestyńczyków, 280 zostało rannych.

Zobacz także

Najnowsze informacje