Matka powstrzymała syna przed dokonaniem masakry w kinie

17.11.2012 07:24
Blaec Lammers - zdjęcie policyjne

Blaec Lammers - zdjęcie policyjne (Fot. Uncredited AP)

Matka pokrzyżowała plany syna przygotowującego masakrę w kinie w stanie Missouri w USA. 20-letni Blaec Lammers chciał zaatakować publiczność w czasie premiery najnowszego filmu z cyklu "Zmierzch" - podaje amerykańska policja.
Kobietę zaniepokoiło zachowanie syna, który przestał brać leki i kupił broń. Zgłosiła sprawę na policję. W czwartek funkcjonariusze zatrzymali chłopaka. Ten z początku utrzymywał, że karabin kupił, bo zamierza polować. Śledczy zauważyli jednak wiele związków z wydarzeniami z przedmieść Denver, gdzie w lipcu w czasie premiery ostatniego filmu o Batmanie młody mężczyzna zabił 12 osób i zranił 58.

W końcu Lammers przyznał, że broń kupił, bo chciał zaatakować ludzi zebranych na premierze nowego filmu z cyklu "Zmierzch". Do masakry miało dojść w sobotę w kinie w miejscowości Bolivar.

Chłopak nigdy dotąd nie korzystał z broni palnej. Matka opisywała go jako samotnego, cichego i miewającego myśli samobójcze. W 2009 roku policja zatrzymała go za grożenie pracownikowi supermarketu. Teraz mężczyźnie grozi kilka zarzutów, w tym oskarżenie o terroryzm.

Zobacz także

Najnowsze informacje