Co 10. Polak może nie być ubezpieczony i nie mieć praw do darmowego leczenia

16.11.2012 08:39
Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ)

Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) (Fot. Piotr Żytnicki / AG)

Od 1 stycznia 2013 r. rusza elektroniczny system weryfikacji pacjentów. Chory, idąc do lekarza, nie będzie już musiał przynosić ze sobą dowodu ubezpieczenia. Jego status ma być sprawdzony online w przychodni lub szpitalu.
Komentarze (181)
Co 10. Polak może nie być ubezpieczony i nie mieć praw do darmowego leczenia
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 341 razy 235

  Konstytucja gwarantuje Polakom:
  Art. 68
  pkt. 1
  Każdy obywatel ma prawo do ochrony zdrowia.
  pkt. 2
  Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.

  Skoro:
  "Warunki i zakres świadczeń określa ustawa", a ustawa musi mieścić się w ramach Konstytucji, to skoro początkowa część tego punktu Konstytucji mówi:
  "Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych."
  Takie sformułowanie wyklucza tworzenie ustaw warunkujących dostęp do opieki zdrowotnej obywateli, którzy nie płacili składek ZUS, bo to już jest zróżnicowanie "zależne od sytuacji materialnej".

 • majuufes

  Oceniono 212 razy 190

  "NFZ zatrudni dodatkowo ok. 100 osób".
  No i wszystko jasne. Ze stu zrobi się 500 . Bo kolesie, bo kuzyn , tesciowa, ciotka szwagra itd. A ich wynagrodzenie to kilka kolejnych wyroków śmierci dla np. chorych na raka. Bo kogo obchodzi chory. Tylko dup.e zawraca zamiast zdychać cicho , w domu , bez męczenia pierdołami POWAŻNYCH URZĘDNIKÓW.

 • adwach

  Oceniono 217 razy 179

  To będzie szok dla wielu osób zatrudnionych u prywaciarza Zenka, Romka lub Mietka. Pójdą do lekarza, lekarz wpisze pesel a tu bida - zero ubezpieczenia.
  Ale jak to, że co?? No przecież ja u niego pracuje już 6 lat i szef mówił mi, że na pewno jestem ubezpieczony! ;)

 • zboon

  Oceniono 158 razy 140

  w Polsce nikt nie ma darmowego leczenia...

 • aagaj

  Oceniono 150 razy 108

  meneli zbiera się z ulicy i wiezie do przychodni lub szpitali, a od faktycznie ubezpieczonego żąda się wylegitymowania i straszy się go komornikiem, nie wspomnę że "biedny" nie płacąy jak mu sie coś złego stanie to nawet w kolejce nie poczeka tylko od razu potrafi sie awanturować

 • bossot

  Oceniono 82 razy 68

  To u nas można się za darmo wyleczyć? A ja biedny myślałem że albo samo przejdzie albo umrę zanim doczekam w kolejnych kolejkach do diagnozy. No chyba że pójdę odpłatnie do prywatnego lekarza, tam mnie jak najbardziej wyleczą.

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 108 razy 66

  Dziękujemy za wywalczenie pensji minimalnej związkom zawodowym - co kończy się tym, że za pieniądze poniżej pensji minimalnej pracuje się dalej, tyle, że na czarno i bez ubezpieczenia.

 • bioder65

  Oceniono 80 razy 46

  Jak znam życie to będzie następny sukces super ministra Arłukowicza.Ciekawe na co (kogo) zwali niewątpliwą klęskę przy wprowadzeniu systemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje