"Nie przyszedłem prowokować. Tylko zapytać o dowody" - 18-latek o awanturze u Macierewicza

Siwy mężczyzna z brodę uderzył młodego człowieka

Siwy mężczyzna z brodę uderzył młodego człowieka (Kadr z filmu zrobionego przez czeladz24.com)

- Byłem zszokowany. Pan, który mnie uderzył, najbardziej zapadł mi w pamięć. Takiej nienawiści, jaką zobaczyłem w jego oczach, nigdy nie widziałem - mówił dla Wprost.pl Andrzej Kostewicz, 18-latek, którego wypowiedź wywołała awanturę na spotkaniu z posłem PiS Antonim Macierewiczem. Kostewicz podkreśla, że nie przyszedł na spotkanie w Czeladzi, żeby prowokować. Chciał tylko zapytać o konkretne dowody na poparcie głoszonych przez Macierewicza tez. Merytorycznej odpowiedzi nie otrzymał.
- Komentarze posła Macierewicza to dla mnie uciekanie od tematu, medialne kluczenie i dyskredytowanie mnie. Oczekiwałem prostej odpowiedzi. To, że pan poseł nie ma tej odpowiedzi, to już jest jego sprawa - mówi Andrzej Kostewicz.

Stwierdza też, że słowa Macierewicza były "pogardliwe i wymijające". - Pan poseł powiedział po prostu, że dowody przedstawiał na spotkaniu przez ostatnie dwie godziny, a ja nie słuchałem. Tymczasem na spotkaniu nie było żadnych dokumentów - nie było niczego poza słowami - mówi 18-latek.

"Nie wychodź, bo cię zlinczują"

Kostewicz dodaje, że po incydencie Macierewicz zwrócił się do tłumu ze słowami: "Ludzie, uspokójcie się. Tyle razy to widzieliście. To jest prowokacja >>Gazety Wyborczej<<". - Gdy spotkanie się zakończyło, jeden z panów, którzy mnie pilnowali [gdy wybuchła awantura, Kostewiczowi przydzielono dwóch ochroniarzy - red.], powiedział: "Chłopcze, nie wychodź, bo cię zlinczują". Stwierdziłem: "Bez przesady". Po prostu wyszedłem z tej sali. Jeden pan życzył mi miłej kariery w NKWD. Poza masą obelg nic tam się nie działo - mówi. Od wczoraj 18-latek dostaje tysiące maili. - Głosy są podzielone. Piszą do mnie ludzie, którzy gratulują mi odwagi. Z drugiej strony piszą też ludzie, którzy oskarżają mnie o bycie masonem, agentem Palikota, KGB, a nawet NKWD - mówi.

Podkreśla, że nie żałuje swojego wystąpienia ani żadnego z użytych słów. - Jest wolny kraj. Jest demokracja. Jeśli oskarża się kogoś o zdradę stanu, to trzeba przedstawić na to dowody, a nie tylko jeździć po kraju, snuć hipotezy i słowa, słowa, słowa... - podsumowuje.

Zdarzenie na spotkaniu w Czeladzi zostało nagrane:

Awantura w Czeladzi

"Dla mnie to, co pan teraz mówi, to zwykła polityczna indoktrynacja. Pan w gruncie rzeczy oskarża demokratycznie wybrany rząd o zdradę" - ta wypowiedź Kostewicza na spotkaniu w Czeladzi wywołała awanturę. Oburzeni uczestnicy zaatakowali 18-latka słownie, ale też i fizycznie, nie dając mu dokończyć wypowiedzi ani zadać właściwego pytania. Potrzebna była interwencja służb porządkowych spotkania, żeby opanować sytuację. ''Incydent na spotkaniu Macierewicza pokazuje jak głęboko PiS zakorzenia się społecznie " - komentuje na swoim blogu Adam Szostkiewicz.Cały wywiad na portalu Wprost.pl >>

Zobacz także
 • Po kłótni na Twitterze blogerka Kataryna wycofała swój podpis Kłótnia prawicowców o listy poparcia dla Gmyza. Kataryna wycofuje podpis
 • Ewa Kopacz "Ataki na Kopacz uważam za wyjątkowo niskie i chamskie. Ona zachowała się odważnie i przyzwoicie"
 • Pierwszy w Polsce ornat smoleński "Przyznam szczerze, zaniemówiłem". Ornat smoleński wkurzył senatora PO
Komentarze (465)
"Nie przyszedłem prowokować. Tylko zapytać o dowody" - 18-latek o awanturze u Macierewicza
Zaloguj się
 • dynac

  Oceniono 1667 razy 1555

  Andrzeju, masz jaja! Wejść do klatki lwa i uszczypnąć go w zadek... chłe, chłe.

 • fakiba

  Oceniono 1209 razy 1125

  Dowody ma Antek a widział je tylko Kaczor ale są tak straszne że nikomu więcej ich nie pokażą oni wiedzą ale nie powiedzą

 • dziadekjam

  Oceniono 1046 razy 982

  Nie zlinczowali go, bo ich zaskoczył, więc nie dysponowali właściwymi środkami, Naśladowcy 18 - latka mogą mieć gorzej.
  PS. To w oczach to nie była nienawiść, to była miłość po PiSowsku...

 • chi_neng1

  Oceniono 488 razy 448

  Do "Jedrka Babinicza" :) = Andrzeja Kostewicza,

  Tak trzymac! Takiej mlodziezy potrzebuje Polska !

  Do mlodziezy polskiej !

  Macie wzorzec, idzcie za jego przykladem!

 • fajnychristoph

  Oceniono 476 razy 440

  ...a dziad wiedział, nie powiedział a to było tak...:)

 • frankyy

  Oceniono 482 razy 436

  Sekta smoleńska i naziści Zawiszy - oto Polska po 20 latach wolności...

  dokąd jeszcze zaprowadzą nas Antek z Jarkiem?

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 441 razy 371

  Niszczenie PiSu jest Dobrem.

  Poniewieranie Jarusia to naczelna Cnota polskiego patrioty.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 132 razy 126

  Zdrowa, patriotyczna i katolicka tkanka narodu przedstawiła swoje pełne miłosierdzia i zrozumienia stanowisko wobec osób nie podzielających jej wartości:)))

 • mapi7

  Oceniono 131 razy 125

  Brawo panie Andrzeju! Szkoda, że opluwany rząd Polski nie ma tyle odwagi i godności, co Pan.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje