Kopacz: Są konstytucyjne podstawy do delegalizacji wszechpolaków, ale zdecyduje o tym sąd

15.11.2012 13:35
Marszałkini Sejmu Ewa Kopacz podczas konferencji dot. ewentualnej delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej

Marszałkini Sejmu Ewa Kopacz podczas konferencji dot. ewentualnej delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej (Agencja Gazeta)

- Powiem szczerze, że jeśli chodzi o artykuł 13 konstytucji, w kwestii Młodzieży Wszechpolskiej to byłaby pewnie jakaś podstawa prawna - mówi marszałkini sejmu Ewa Kopacz. Zastrzega jednocześnie, że o ewentualnej delegalizacji musi zadecydować sąd, do którego z takim wnioskiem trzeba wystąpić.
- Kluby SLD i Ruchu Palikota pewnie wspólnie wystąpią do sądu o delegalizację - powiedziała Kopacz, pytana o tę sprawę na konferencji prasowej w Sejmie. Kopacz przyznała jednocześnie, że bardziej problematyczna może być kwestia ewentualnej delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego. - Tu będzie problem, dlatego że oni nie mają swojego statusu, nie są ani stowarzyszeniem, ani partią polityczną. Ale myślę, że prawnicy nad tym pracują - dodała marszałkini.

Spotkanie w odpowiedzi na marsz narodowców

SLD i Ruch Palikota organizują wspólnie w sobotę w Sejmie spotkanie pod hasłem "Razem dla Europy, przeciw faszyzmowi". Spotkanie to odpowiedź na zajścia podczas niedzielnego Marszu Niepodległości w Warszawie, organizowanego m.in. przez środowiska MW i ONR. Na początku marszu doszło do burd: w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki; policja była zmuszona do użycia broni gładkolufowej i miotaczy gazu pieprzowego.

Konstytucja pozwoli zdelegalizować MW?

Według art. 13 konstytucji zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Zobacz także
Komentarze (222)
Zaloguj się
 • labidola

  0

  Przede wszystkim to są konstytucyjne podstawy do wywalenia na zbitą twarz lub zepchnięcie do kamieniołomów tych wszystkich farmazonów robiących od ćwierćwiecza za tzw. "władzę".
  Trzeba mieś kompletnie przekręcone pod beretem, żeby po rozpieprzeniu Polski nie mieć wstydu i pieprzyć trzy po trzy.

 • zuzkazuzka111

  Oceniono 2 razy 2

  A.. zapomniałam dodać - umyj czasem te pióra na głowie.

 • zuzkazuzka111

  Oceniono 2 razy 2

  A cóż ty durna wieśniaro wiesz o prawie i konstytucji.
  Wróć do podstawówki i naucz się języka polskiego, by nie mówić "Polaką".
  Przynosisz wstyd wszystkim Polakom...

 • rafal-1972

  Oceniono 2 razy 0

  Czerwonemu bydłu Niepodległa Rzeczpospolita zawsze była kością w gardle. Inni POpaprańcy oddają Polskę w pacht Brukseli. Jedni i drudzy są zdrajcami Polski i kundlami obcych, wrogich Polsce państw.

 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  Oceniono 1 raz 1

  Ministry ,premiery i prezydenci nie muszą sie znać na niczym i tez sie na niczym nie znają.
  Skutki widzimy i czujemy na własnych düpach

 • obronca_ucisnionych_wagrow

  Oceniono 3 razy 3

  Ja, jako prawdziwy, ze wszech miar, wszechpolak (z dziada pradziada i baby prababy), miłośnik Radia Maryja, Telewizji Trwam, amator dowcipów ojca Rydzyka o niemytych murzynach, dźwięków skrzypienia styropianu pocieranego o szybę, zawodzenia starych bab, dumny posiadacz wiecznego poczucia winy z powodu jednego, zerwanego bez zezwolenia jabłka sprzed tysięcy lat, wielbiciel ciepłego piwa, bez bąbelków, zimnego bigosu i bitej śmietany zlizywanej łapczywie prosto z kolana mojego, dobrze odżywionego proboszcza, zajadły wróg hedonizmu, orgazmu, sarkazmu, ku...ków w oczach, gołych cyców, seksu, dragów i rock & rolla, właściciel największej w Europie kolekcji brązowych t – shirtów, oraz były właściciel niedużego napletka, powiem wam jedno, behemothy jedne, ateistyczne, tudzież wszelakie inne eurogargamele, i skoroświty podsklepne: HAŃBA !!! ZDRADA !!! ZDRADA I HAŃBA !!! HAŃBA I ZDRADA !!! HAŃBA !!!

 • rufioxxx0

  0

  Ona czyta z telewizora napisy tylko..

 • pelikannet

  Oceniono 1 raz 1

  Zdelegalizowac to ona moze wlasna d...e. Juz niedlugo zdelegalzuja partie oszustow - zaczeto od koalicjanta.

 • hanwag

  Oceniono 1 raz 1

  Och Ewa tak się tanio sprzedałaś ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje