Sąd zbada zażalenie Marty Kaczyńskiej ws. lotów do Smoleńska

15.11.2012 12:59
Zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie nieprawidłowości w przygotowywaniu przez osoby cywilne wizyt w Katyniu 7 i 10 kwietnia 2010 r. zostanie rozpoznane przez warszawski sąd. Wcześniej prokuratura odmówiła przyjęcia zażalenia Marty Kaczyńskiej.
- Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia rozpoznał odwołanie Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej i jej pełnomocnika na zarządzenie prokuratora z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga o odmowie przyjęcia zażalenia na decyzję o umorzeniu 30 czerwca 2012 r. śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez osoby cywilne w organizacji wizyt w Katyniu premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego - powiedział w czwartek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Igor Tuleya.

Sędzia dodał, że sąd uchylił zarządzenie prokuratora i uwzględnił odwołanie. Wyjaśnił, że decyzja sądu rejonowego w praktyce oznacza konieczność merytorycznego rozpoznania przez sąd - nieprzyjętego wcześniej przez prokuraturę - zażalenia Marty Kaczyńskiej na umorzenie śledztwa. Termin rozpoznania tego zażalenia nie został jeszcze wyznaczony.

Śledztwo w cywilnym wątku katastrofy smoleńskiej praska prokuratura umorzyła m.in. "z braku cech przestępstwa". Śledczy tłumaczyli, że "zabrakło wszystkich elementów, które muszą być", aby stwierdzono popełnienie przestępstwa niedopełnienia obowiązków; w tym przypadku - godzenia w dobro powszechne, dobro instytucji państwowych.

Zobacz także
Komentarze (112)
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  Martusiu: zrob nam i sobie przysluge i zmien obywatelstwo! Jak Cie tak w Polsce przesladuja to ujmij sie honorem i wyjedz. Nawet te resztki 3 milionow mozesz zabrac. Taki nasz gest. Wolimy stracic pieniadze niz dalej uczestniczyc w rozwoju choroby ,ktora panuje w Waszej zacnej rodzince.

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy Marta Kaczyńska zapłaci z używanie przez ojca Tu 154 do prywatnego celu, kampanii wyborczej ?

  Nigdy, bo Kaczor, Kaczorowi bratem, oni wspólnie i w porozumieniu odwracają nasza uwagę od ich głupoty, nieudacznictwa, przekrętów. A pismaki im w tym pomagają za niezłą kasę

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 6

  Ale na co właściwie ona się skarży? Że darmowego biletu nie dostała?

 • dynac

  Oceniono 7 razy 5

  Cała Polska stoi za Martą... w kolejce.

 • dynac

  Oceniono 7 razy 3

  Latawiec to nie to samo co latawica - FAŁSZ.

 • walus47

  Oceniono 6 razy 2

  Niech sie zajmie lepiej swoimi problemami,bo chyba nie wie kto jest ojcem jej dzieci.

 • hans_close

  Oceniono 9 razy 5

  Przecież ona chce oskarżyć nasze państwo, aby wyrwać nam z gardeł więcej kasy!
  To familia pasożytów, który od lat 30 XX wieku żerują na Polsce i Polakach.

  więcej: www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=320&page=0

 • almagus

  Oceniono 10 razy 8

  Tupet to ta pani ma, ale mam nadzieję, że nie będzie odpowiadać materialnie za spowodowanie katastrofy przez ojca!
  Chociaz odszkodoawnie należaloby zwrócić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje