Sąd zbada zażalenie Marty Kaczyńskiej ws. lotów do Smoleńska

15.11.2012 12:59
Zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie nieprawidłowości w przygotowywaniu przez osoby cywilne wizyt w Katyniu 7 i 10 kwietnia 2010 r. zostanie rozpoznane przez warszawski sąd. Wcześniej prokuratura odmówiła przyjęcia zażalenia Marty Kaczyńskiej.
- Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia rozpoznał odwołanie Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej i jej pełnomocnika na zarządzenie prokuratora z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga o odmowie przyjęcia zażalenia na decyzję o umorzeniu 30 czerwca 2012 r. śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez osoby cywilne w organizacji wizyt w Katyniu premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego - powiedział w czwartek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Igor Tuleya.

Sędzia dodał, że sąd uchylił zarządzenie prokuratora i uwzględnił odwołanie. Wyjaśnił, że decyzja sądu rejonowego w praktyce oznacza konieczność merytorycznego rozpoznania przez sąd - nieprzyjętego wcześniej przez prokuraturę - zażalenia Marty Kaczyńskiej na umorzenie śledztwa. Termin rozpoznania tego zażalenia nie został jeszcze wyznaczony.

Śledztwo w cywilnym wątku katastrofy smoleńskiej praska prokuratura umorzyła m.in. "z braku cech przestępstwa". Śledczy tłumaczyli, że "zabrakło wszystkich elementów, które muszą być", aby stwierdzono popełnienie przestępstwa niedopełnienia obowiązków; w tym przypadku - godzenia w dobro powszechne, dobro instytucji państwowych.

Zobacz także
Komentarze (112)
Sąd zbada zażalenie Marty Kaczyńskiej ws. lotów do Smoleńska
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 216 razy 186

  Bardzo słusznie trzeba pociągnąć do odpowiedzialności ludzi z kancelarii prezydenta odpowiedzialnych za zapakowanie tylu ważnych osób do jednego samolotu

 • klarneta8

  Oceniono 184 razy 172

  Wizyte przygotowywal PALAC PREZYDENCKI. To oni dobierali gosci,a legitymilizowaly ten LOT wysocy ranga GENERALOWIE I ludzie BBN.

 • jamcijest44

  Oceniono 154 razy 142

  Ta przynajmniej na lataniu zna się jak mało kto. Latawica jakich mało...

 • dublet

  Oceniono 139 razy 129

  Prokuratura nie wykluczyła, że to Kaczyński wysadził samolot. Takie są fakty!

 • jaru12

  Oceniono 114 razy 108

  Czarownico zastanów się zamach czy nieprawidłowości w przygotowaniach lotu

 • sirseb

  Oceniono 106 razy 106

  czy wyjazd sasina i jego kolegow (kwiatkowski, wierzchowski, opara) z kancelarii prezydenta (!) , w celu przygotowania wizyty tez jest/bedzie uwzgledniony?

 • buttdozer

  Oceniono 93 razy 87

  Dla mecenasa Rogalskiego - więcej helu!
  Dla posła Macierewicza - więcej trotylu!
  Dla prezesa Kaczyńskiego - więcej prochów!
  Dla niedoszłej królowej Kaczyńskiej - więcej kasy!

 • jamcijest44

  Oceniono 84 razy 80

  Pewnie autko już się Martusi znudziło i czas by nową kasę wyciągnąć od państwa. Tego państwa, co to nie działa i nie jest polskie, ale za to płaci dobrze...

 • jamcijest44

  Oceniono 74 razy 66

  To może przy okazji sąd zbada też kto jest autorem jej dziecka, bo chyba ona sama już się w tym gubi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje