Sąd zbada zażalenie Marty Kaczyńskiej ws. lotów do Smoleńska

15.11.2012 12:59
Zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie nieprawidłowości w przygotowywaniu przez osoby cywilne wizyt w Katyniu 7 i 10 kwietnia 2010 r. zostanie rozpoznane przez warszawski sąd. Wcześniej prokuratura odmówiła przyjęcia zażalenia Marty Kaczyńskiej.
- Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia rozpoznał odwołanie Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej i jej pełnomocnika na zarządzenie prokuratora z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga o odmowie przyjęcia zażalenia na decyzję o umorzeniu 30 czerwca 2012 r. śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez osoby cywilne w organizacji wizyt w Katyniu premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego - powiedział w czwartek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Igor Tuleya.

Sędzia dodał, że sąd uchylił zarządzenie prokuratora i uwzględnił odwołanie. Wyjaśnił, że decyzja sądu rejonowego w praktyce oznacza konieczność merytorycznego rozpoznania przez sąd - nieprzyjętego wcześniej przez prokuraturę - zażalenia Marty Kaczyńskiej na umorzenie śledztwa. Termin rozpoznania tego zażalenia nie został jeszcze wyznaczony.

Śledztwo w cywilnym wątku katastrofy smoleńskiej praska prokuratura umorzyła m.in. "z braku cech przestępstwa". Śledczy tłumaczyli, że "zabrakło wszystkich elementów, które muszą być", aby stwierdzono popełnienie przestępstwa niedopełnienia obowiązków; w tym przypadku - godzenia w dobro powszechne, dobro instytucji państwowych.

Zobacz także
Komentarze (112)
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  Martusiu: zrob nam i sobie przysluge i zmien obywatelstwo! Jak Cie tak w Polsce przesladuja to ujmij sie honorem i wyjedz. Nawet te resztki 3 milionow mozesz zabrac. Taki nasz gest. Wolimy stracic pieniadze niz dalej uczestniczyc w rozwoju choroby ,ktora panuje w Waszej zacnej rodzince.

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy Marta Kaczyńska zapłaci z używanie przez ojca Tu 154 do prywatnego celu, kampanii wyborczej ?

  Nigdy, bo Kaczor, Kaczorowi bratem, oni wspólnie i w porozumieniu odwracają nasza uwagę od ich głupoty, nieudacznictwa, przekrętów. A pismaki im w tym pomagają za niezłą kasę

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 6

  Ale na co właściwie ona się skarży? Że darmowego biletu nie dostała?

 • dynac

  Oceniono 7 razy 5

  Cała Polska stoi za Martą... w kolejce.

 • dynac

  Oceniono 7 razy 3

  Latawiec to nie to samo co latawica - FAŁSZ.

 • walus47

  Oceniono 6 razy 2

  Niech sie zajmie lepiej swoimi problemami,bo chyba nie wie kto jest ojcem jej dzieci.

 • hans_close

  Oceniono 9 razy 5

  Przecież ona chce oskarżyć nasze państwo, aby wyrwać nam z gardeł więcej kasy!
  To familia pasożytów, który od lat 30 XX wieku żerują na Polsce i Polakach.

  więcej: www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=320&page=0

 • almagus

  Oceniono 10 razy 8

  Tupet to ta pani ma, ale mam nadzieję, że nie będzie odpowiadać materialnie za spowodowanie katastrofy przez ojca!
  Chociaz odszkodoawnie należaloby zwrócić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje