Szef policji zatrzymany przez drogówkę. W audi S8

15.11.2012 08:25
PRZEGLĄD PRASY. Szef policji, gen. Marek Działoszyński, został zatrzymany przez... drogówkę, gdy jechał luksusowym audi S8 na sygnale. Generał spieszył się na spotkanie z ministrem i komendantami wojewódzkimi. Pytania? Po co Działoszyńskiemu służbowa limuzyna warta 800 000 zł. I dlaczego jechał na sygnale, choć nie miał do tego prawa. A może trzeba zmienić prawo? O sprawie napisał "Dziennik Gazeta Prawna".
Do zdarzenia doszło we wrześniu, gdy komendant wjeżdżał do Warszawy. - Na ogromne audi S8 jadące na niebieskich sygnałach błyskowych zwrócił uwagę patrol na motorach - mówi rozmówca "DGP". Funkcjonariusze drogówki nie wiedzieli o żadnym pojeździe uprzywilejowanym, który miał jechać tą trasą, więc audi zatrzymali. Okazało się, że w aucie jest gen. Działoszyński, który spieszy na ważną naradę.

Komendant jechał na sygnale, choć wg przepisów nie miał prawa. - Sytuacja prawna związana z możliwością użycia sygnałów jest niezrozumiała, chcielibyśmy, aby się zmieniła - komentował dla "DGP" rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

Skąd taka limuzyna w policji? Okazuje się, że pięcioletni samochód w darze policjantom przekazała fundacja Orlenu.

Zobacz także
Komentarze (182)
Zaloguj się
 • robekcb2

  Oceniono 1 raz 1

    CB-radio - poradnik

  Sympatycy łączności przez CB radio i krótkofalówki PMR 446 z Sulejówka i okolic publikują informacje o sprzęcie, akcesoriach, porady.

  radioamator.elektroda.eu

 • ald24

  Oceniono 1 raz 1

  A czy fundacja przekazała Audi A8 dla policji po to, aby tym samochodem woził dupę zadufany po uszy w sobie Działoszyński, czy w innym celu?!

 • 1robert315

  Oceniono 2 razy 2

  Cieszcie się wszyscy, że ze swoją rodzinką i znajomymi nie leciał turystycznie helikopterem na piknik ! Ten nieudacznik i duPOwłaz tak POtrafi ! Koszty byłyby jeszcze większe ! Jest to wyjątkowy pajac, który sra w swoje gniazdo zabierając policjantom wszystko co może byle się przyPOdobać jakiemuś cywilowi Cichockiemu z MSW !. POdobnie jak jego POprzednik Matejuk - to ten baran co stwierdził: "mając mniej zróbcie więcej",

 • politol59

  Oceniono 2 razy 2

  A to pech!

 • esteta50

  Oceniono 3 razy 3

  Ponoc w tej Firmie od wieków sie nie kapuje - ale ci z drogówki powinni dostac nagrode i awans za odwage, a pan general degradacje za naduzywanie sygnalów . Gdyby jezdzil normalnie to poznalby watpliwa przyjemnosc jazdy w Polsce i realia na drogach.

 • jkal

  Oceniono 3 razy 3

  teraz waadza POkazuje jak jest jej ciężko w tym kraju żyć na trzewźwo! PO prostu nie idzie. Jezdem zszokowany pazernością waaadzy. Jakies gó-ne audi A8? To już na Rollce- Royce jej nie stać?

 • mi3tek

  Oceniono 4 razy 4

  "Fundacja Orlenu w darze policjantom" :) Za moich czasów mówiło się na to po prostu łapówka, pytanie tylko za co?

 • ws21

  Oceniono 5 razy 5

  Pytanie brzmi - czy ten Pan, mający prawo głęboko w d ....jest nadal szefem policji? W cywilizowanym kraju od kilku tygodni by już nie był, Polecam losy np. minista obrony z jedneg z najpotężniejszych krajów Europy który został przyłapany na przekroczeniu dozwolonej prędkości.
  Niestety. Nie ta kultura, nie ten poziom ludzi.
  A przyslowie mówi -" Od rzemyczka do koniczka". Jeśli w tak drobnej sprawie prawa nie szanuje, co się dzieje gdy w grę wchodzą miliony?

 • ksantypa_222

  Oceniono 6 razy 6

  Czy Generał w końcu zapłacił mandat czy nie zapłacił???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje