Szef policji zatrzymany przez drogówkę. W audi S8

PRZEGLĄD PRASY. Szef policji, gen. Marek Działoszyński, został zatrzymany przez... drogówkę, gdy jechał luksusowym audi S8 na sygnale. Generał spieszył się na spotkanie z ministrem i komendantami wojewódzkimi. Pytania? Po co Działoszyńskiemu służbowa limuzyna warta 800 000 zł. I dlaczego jechał na sygnale, choć nie miał do tego prawa. A może trzeba zmienić prawo? O sprawie napisał "Dziennik Gazeta Prawna".
Do zdarzenia doszło we wrześniu, gdy komendant wjeżdżał do Warszawy. - Na ogromne audi S8 jadące na niebieskich sygnałach błyskowych zwrócił uwagę patrol na motorach - mówi rozmówca "DGP". Funkcjonariusze drogówki nie wiedzieli o żadnym pojeździe uprzywilejowanym, który miał jechać tą trasą, więc audi zatrzymali. Okazało się, że w aucie jest gen. Działoszyński, który spieszy na ważną naradę.

Komendant jechał na sygnale, choć wg przepisów nie miał prawa. - Sytuacja prawna związana z możliwością użycia sygnałów jest niezrozumiała, chcielibyśmy, aby się zmieniła - komentował dla "DGP" rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

Skąd taka limuzyna w policji? Okazuje się, że pięcioletni samochód w darze policjantom przekazała fundacja Orlenu.

Zobacz także
 • Jacek Kurski Kurski bije rekordy prędkości za kierownicą. Bruksela nie wierzy, że to możliwe
 • Skradziona mazda rozłożona na części w lesie pod Wołominem Kto kradnie auta w Warszawie: Dlaczego tylko Wołomin?
Komentarze (182)
Szef policji zatrzymany przez drogówkę. W audi S8
Zaloguj się
 • sammler

  Oceniono 600 razy 578

  > Komendant jechał na sygnale, choć wg przepisów nie miał prawa. - Sytuacja prawna związana z możliwością użycia sygnałów jest niezrozumiała, chcielibyśmy, aby się zmieniła - komentował dla "DGP" rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

  Sokołowski jest idiotą czy próbuje idiotów robić z innych? Sprawa jest jasna: pan komendant NIE MIAŁ prawa jechać na sygnale... Na ważne spotkania wyjeżdża się odpowiednio wcześnie...

  I co to za maniera ostatnio, że gdy pewni ludzie łamią prawo, zaraz ich klakierzy mówią o potrzebie jego zmiany ad hoc?

  W tekście brakuje mi najważniejszej informacji, czy pan komendant został ukarany... Co najmniej za bezprawne używanie świateł i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym...

  S.

 • dziadekjam

  Oceniono 417 razy 369

  Mocne plecy i dobrą informację mieli ci policjanci na motorach. Z daleka śmierdzi to "wojenką na górze"..

 • pondorondobendobendo

  Oceniono 338 razy 308

  ciekawe za co orlen podarował takie autko komendantowi... hmmmm CBA powinno się temu przyjrzeć.

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 309 razy 283

  I jaki z tego wniosek? A taki , że nic się nie zmieniło, wszystko jak za komuny, nastąpiła jedynie wymiana właścicieli stołków .

 • bookworm

  Oceniono 235 razy 221

  - Sytuacja prawna związana z możliwością użycia sygnałów jest niezrozumiała, chcielibyśmy, aby się zmieniła - komentował dla "DGP" rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

  Czy on chce powiedzieć, ze chcą dopasować możliwość użycia sygnały do potrzeb oficjeli mundurowych? Komendantowi się spieszy na zakupy/cmentarz/odebrać żonę od kosmetyczki - sygnał i wio...

  Czy problemem nie było raczej to że komendant wyjechał za późno i próbował w nielegalny sposób ( jazda na sygnale wbrew przepisom)?

  Jak zwykły człowiek przekroczy prędkość i będzie się tłumaczył, że sie spieszy na spotkanie - to co robi Policja? Daje zgodnie z przepisami mandat za złamanie przepisów.

  Ale są równi i równiejsi - jak Pan Generał i jego ważne narady - jak sa takie ważne to się wyjeżdża wcześniej a nie pędzi na sygnale. Jednak jak się okazuje to nie problem że ktoś łamie przepisy tylko przepisy nie są dostosowane do Pana Generała.

 • t0maszek44

  Oceniono 153 razy 129

  Marek Działoszyński nie jest generałem, gdyż w polskiej policji nie ma takiego stopnia. Komendant Główny jest nadinspektorem

 • fctheduck

  Oceniono 112 razy 104

  Czy ten "luksusowy Audi S8" to ten zabytek ze zdjęcia, czy pan inspektor miał może jakąś bardziej współczesną wersję?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje