Zaniedbania gdańskiej skarbówce. To echa afery Amber Gold

28 pracowników gdańskiej skarbówki mogło rażąco zaniedbać obowiązki w trakcie działalności Amber Gold - informuje ?Puls Biznesu?. Zdaniem dziennika wytypowanie tak licznej grupy urzędników podejrzanych o złamania artykułu 231 Kodeksu karnego to wynik kontroli resortu skarbu w gdańskich służbach skarbowych, którą po wybuchu afery Amber Gold zapowiedział minister finansów.
Kilka tygodni temu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Decyzje o wszczęciu śledztwa zapadną po przekazaniu przez resort dodatkowej dokumentacji gdańskim śledczym. Warszawscy urzędnicy nie czekają na ich ustalenia i już poleciały głowy. Jeszcze w sierpniu stanowiska stracili Maria Liszniańska, wicedyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku, oraz Tomasz Rzewuski, naczelnik III Urzędu Skarbowego w Gdańsku.

Pozostali urzędnicy zostali zawieszeni w czynnościach. Tomasz Ludwiński z "Solidarności" działającej w skarbówce wskazuje, że należałoby sprawdzić też tych, którzy odpowiadali za nadzór nad administracją podatkową. Według niego w sprawie w ogóle nie było takiego nadzoru ze strony Ministerstwa Finansów nad służbami skarbowymi, a spółka Amber Gold do małych nie należała. Więcej w "Pulsie Biznesu".

Zobacz także
 • Areszt w Piotrkowie Trybunalskim Szef Amber Gold przewieziony do najlepszego aresztu w kraju. "Stąd nie da się uciec"
 • Długie Ogrody to jedna z ulic zgłoszonych do plebiscytu Nowe życie żony Marcina P. Przejęła 35 mln zł należnych Amber Gold
 • Donald Tusk z synem Michałem "Jestem debilem" - to trafna ocena. Niemieccy internauci dyskutują o aferze wokół syna Tuska
Komentarze (38)
Zaniedbania gdańskiej skarbówce. To echa afery Amber Gold
Zaloguj się
 • marsyas

  Oceniono 76 razy 68

  Widocznie pracowników skarbówki było mało, tak więc należy zatrudnić kolejnych 28 pracowników, którzy kontrolowaliby pracę tych pierwszych.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 49 razy 45

  Teraz to sie nazywa inteligentnie "zaniedbania". Dla zwykłego, szarego czlowieczka nik ze skarbówki nieczego nie 'zaniedba". Tak naprawdę, to nazywa sie to "korupcja"

 • remo29

  Oceniono 49 razy 45

  Ciekawe za ile to zaniedbanie.
  --
  parada karzełków

 • siekier35

  Oceniono 46 razy 42

  tylko 28???
  i tylko ze skarbówki?!

 • ajjka0

  Oceniono 32 razy 30

  jak zwykle ci na dole poleca a ci na gorze co mieli najwieksze profity pozostana nieruszeni a za rok lub dwa znowu wyjdzie nastepna big afera gora pozostanie ta sama a tylko dol sie bedzie zmienial:))))

 • stan-1

  Oceniono 29 razy 27

  "28 pracowników gdańskiej skarbówki mogło rażąco zaniedbać obowiązki w trakcie działalności Amber Gold - informuje "Puls Biznesu".
  Jednak słownictwo się zmienia, teraz takie sprawy nazywa się ZANIEDBANIA. Ale miło się czyta, w Gdańsku to czy tamto, ciągle coś o Gdańsku i ZANIEDBANIACH.
  W tym przypadku to trzeba od Warszawy po Gdańsk wysłać sporu ludzi na bezrobocie. W innych resortach też zapewne takie ZANIEDBANIA istnieją, tylko trzeba poszukać.

 • polskirozlamacz

  Oceniono 24 razy 22

  Jezusmaria! To ilu ich tam jest?

 • a.k.traper

  Oceniono 25 razy 11

  No proszę, jak to związkowiec ujmuje się za współpracownikami, mógłby chociaż oględnie sie ująć a tu od razu atak na innych, to jest to o co walczyliśmy, zwiazki zastąpiły ormo i sb.

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 9 razy 9

  A tam zaraz zaniedbania. Po prostu p. Plichta nie złożył stosownego oświadczenia, że jest krętaczem i naciągaczem. Skąd panie w US miały to wiedzieć? Co Wy sobie wyobrażacie? Że w skarbówce pracują wróżki? Czy minister finansów w ogóle przewidział stosowny formularz? Powinien się nazywać SRYT-1.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje