Zaniedbania gdańskiej skarbówce. To echa afery Amber Gold

15.11.2012 07:39
Jeden z zamkniętych oddziałów Amber Gold

Jeden z zamkniętych oddziałów Amber Gold (Fot. Łukasz Węgrzyn / Agencja Gazeta)

28 pracowników gdańskiej skarbówki mogło rażąco zaniedbać obowiązki w trakcie działalności Amber Gold - informuje "Puls Biznesu". Zdaniem dziennika wytypowanie tak licznej grupy urzędników podejrzanych o złamania artykułu 231 Kodeksu karnego to wynik kontroli resortu skarbu w gdańskich służbach skarbowych, którą po wybuchu afery Amber Gold zapowiedział minister finansów.
Kilka tygodni temu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Decyzje o wszczęciu śledztwa zapadną po przekazaniu przez resort dodatkowej dokumentacji gdańskim śledczym. Warszawscy urzędnicy nie czekają na ich ustalenia i już poleciały głowy. Jeszcze w sierpniu stanowiska stracili Maria Liszniańska, wicedyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku, oraz Tomasz Rzewuski, naczelnik III Urzędu Skarbowego w Gdańsku.

Pozostali urzędnicy zostali zawieszeni w czynnościach. Tomasz Ludwiński z "Solidarności" działającej w skarbówce wskazuje, że należałoby sprawdzić też tych, którzy odpowiadali za nadzór nad administracją podatkową. Według niego w sprawie w ogóle nie było takiego nadzoru ze strony Ministerstwa Finansów nad służbami skarbowymi, a spółka Amber Gold do małych nie należała. Więcej w "Pulsie Biznesu".

Zobacz także
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • baxa

  0

  Jasne !!!!A mnie kolega przysłał odkurzacz pioracy /choruje na pochp/ i chciał mi zrobic prezent bo na zakup mnie nie stac mam 900 zł renty to skarbówka kazała mi zapłacic 319 zł VATu.
  Teraz będa sobie odbijac na biednych i nieswiadomych niczego ludziach,nie wypada mi powiedzieć daj ma na VAT!!Musiałam pozyczyć!!!!i zapłacic.Z tydzień nie mogłam dojśc do siebie!!!!

 • czarny-cezar2

  Oceniono 2 razy 2

  nachapali się ile wlazło,podsumowano ich łagodnie i w nagrodę ,jako lojalni pracownicy,zostali przeniesieni na inne odpowiedzialne dobrze opłacane stanowiska. czyli jak za komuny "zawód mojego męża to DYREKTOR" Dodatkowy bonus jest taki ,że jeszcze przez rok będą dostawali pensje nawet nic nie robiąc a póżniej jak sprawa przygaśnie powrócą do współpracy z kolesiami.

 • 2kotunia1

  Oceniono 4 razy 4

  Jak pięknie zmienia się nasz język ojczysty. Najpierw "spekulacja" zmieniła się w "przedsiębiorczość" teraz "łapownictwo" zmienia się w "zaniedbania" , a w co zmieni się ku...two?"

 • jwko

  Oceniono 3 razy 3

  Ot i Kara ,wyrzucili z roboty ,,,a zrobić im to samo co ,oni robili normalnym ludziom pracującym na swoim ,,pozbawić dachu nad głową i zabrać ostatni kawałek chleba.

 • mipinas

  Oceniono 3 razy 3

  Zaniedbania?!?! hahaha
  Moja dziewczyna od dwóch lat jest kelnerką w jednej z najlepiej położonych restauracji na gdańskiej starówce. Niestety, nie ma opłacanego zusu, pracuje na czarno. Rok temu, gdy nie było afery z amber gold właściciele restauracji byli tak pewni swego bezpieczeństwa, że chwalili się tabunowi kelnerek, że mają układy ze skarbówką, sanepidem i władzami miasta. Tym tłumaczyli, że wystarczy legalnie im zatrudniac tylko jedną z nich. Ciągle też się chwalą zakupem n-tego samochodu i n-tego mieszkania. Otwierają kolejne restauracje nad Motławą. Żeby to sprawdzi wystarczy kontrola zatrudnienia przez niepowiązany z Gdańskiem organ z innego miasta.

 • kibic_rudego

  Oceniono 3 razy 3

  przecież Rostowski za Amber powinien wylądować w pierdlu a Donald stracić koryto

 • notremak

  Oceniono 4 razy 4

  W jakiej walucie były te zaniedbania?

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 2

  No to cieszmy się bo zwolnią parę etatów dla bardziej pracowitych i przestrzegających prawo pracy.Szef tej skarbówki też powinien polecieć za brak nadzoru wynikający z organizacji strukturalnej.

 • bioder65

  Oceniono 3 razy 1

  Ci pracownicy pewnie dbali ale o swoją kieszeń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje