Delegalizacja MW? Gowin: A zaskakująco opiniotwórcza Krytyka Polityczna apoteozuje Lenina

- Na forach skrajnej prawicy bywa odrażająco, ale równie strasznie bywa na forach skrajnej lewicy. Zresztą nawet nie tylko tam, ale także wśród zaskakująco opiniotwórczych środowisk, np. Krytyki Politycznej, które apoteozuje Lenina. To dla mojego pokolenia brzmi jeszcze bardziej odpychająco niż idee skrajnego nacjonalizmu - mówił w TOK FM Jarosław Gowin.
Jarosław Gowin mówił już, że nie widzi podstaw do delegalizacji ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. W "Poranku Radia TOK FM" dodał jeszcze, że gdyby przyjrzeć się skrajnej lewicy, także znalazłoby się wiele odpychających haseł.

- Nie ma żadnych postaw prawnych, żeby rozwiązywać ONR i Młodzież Wszechpolską. Ja mogę mieć duży dystans do haseł nacjonalistycznych, ale w wydawaniu Młodzieży czy nawet ONR one jednak nie przekraczają granic dopuszczalnych w państwie prawa - - tłumaczył minister sprawiedliwości.

"A Krytyka Polityczna apoteozuje Lenina"

Prowadzący "Poranek" zwrócił uwagę, że hasła na 11 listopada mogły być łagodniejsze ze względu na "świąteczną" autocenzurę. - Ale jak się pogrzebie w internetowych wydaniach oenerowskich pisemek, to tam bywa naprawdę strasznie - zauważył Wróbel. - Bywa odrażająco, odpychająco, ale równie strasznie bywa na forach skrajnej lewicy. Zresztą nawet nie tylko tam, ale także wśród zaskakująco opiniotwórczych środowisk, np. Krytyki Politycznej, które apoteozuje Lenina. To dla mojego pokolenia brzmi jeszcze bardziej odpychająco niż idee skrajnego nacjonalizmu - powiedział minister sprawiedliwości.

Niedemokratyczne korzenie SLD?

Propozycję zdelegalizowania ONR i Młodzieży Wszechpolskiej zgłosili politycy SLD. - Kiedy słyszę postulat delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej formułowany przez polityków SLD, a więc o partii o korzeniach nie mających nic wspólnego z demokracją, to myślę sobie, że ci starsi panowie powinni sobie dać na wstrzymanie. Tak samo, jak ci młodzi chłopcy - skomentował Gowin.Przyznał przy tym, że gdyby znalazło się ludzi, którzy w czasie wiecu kończącego Marsz Niepodległości krzyknęli z tłumu "zawisną" powinni mieć zarzuty jako wzywający do przemocy. - Ale organizatorów takimi okrzykami obarczać nie można - zaznaczył.

Giertych nowym liderem?

Roman Giertych jest ostatnio bardzo ostatnio aktywny medialnie i odcinający się od Młodzieży Wszechpolskiej. Pytany o niego Gowin odpowiedział: - Obserwuję ewolucję poglądów politycznych Giertycha ku klasycznemu wolnorynkowemu konserwatyzmowi i to jest ewolucja pożądana. Sądzę, że stanie się w przyszłości jednym z twórców nowej partii centroprawicowej.

Zobacz całą rozmowę:Zobacz także
Komentarze (18)
Delegalizacja MW? Gowin: A zaskakująco opiniotwórcza Krytyka Polityczna apoteozuje Lenina
Zaloguj się
 • kalebas

  Oceniono 16 razy 4

  Zamiast delegalizować trzeba częściej używać pały.

 • gaitan

  Oceniono 22 razy 2

  Ta żałosna próba (bo KP nigdy nie wydała żadnych pism Lenina, a tym bardziej nigdy nie afirmowała jego idei) postawienia znaku równości pomiędzy ONR i MW a Krytyką Polityczną, służy jedynie propagandzie tworzącej fałszywy obraz PO jako „rozsądnego centrum”. Gdy tymczasem są bandą nieporadnych oszołomów przywiązanych do od lat przebrzmiałych frazesów po Thatcher. To jak widać, sprawia że, co bystrzejsi działacze PO starają się przy każdej okazji dezawuować Krytykę Polityczną, która buduje realną i niedogmatyczną alternatywę dla ich polityki. PO zaczyna się poważnie bać lewicy – to dobry znak.

 • blendyks

  Oceniono 1 raz 1

  spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Doktorat

 • ewa5.0

  Oceniono 5 razy 1

  Ty sobie weż na wstrzymanie''młodzieniaszku'' i zamknij gębę na tematy w których nie masz nic do powiedzenia,albo o których nie masz zielonego pojęcia-skrajnie prawicowa cioto.Co takie dno robi w PO-NIE ROZUMIEM?!

 • antydurniom

  Oceniono 15 razy 1

  ten gownin obnarzyl swoja prawdziwa morde faszystowska z tad to jego poparcie dla faszystwskiego bydla !!!

  Lenin ciemniaku i zaklamancu to tak jak Jezus zmienil swiadomosc ludzka walczyl w obronie ludzi bez praw do godnego zycia do wyksztalcenia i opieki zdrowotnej i zniosl nierownosc spoleczna dajac ludzkie prawa biedocie i byl po stronie slabszych i poszkodowanych przez zlodziejski bandycki kapitalizm !!!
  Wyzwolil lud z pod pasozytow krwiopijcow magmatow i innyego scierwa ktore zylo kosztem ludzi pracy !!!

  to nie Lenin jest winny profanacji jego ideii a jego nastepcy jak gruzin stalin i gruzin beria !!! i im podobni , przez takie to szuje ktore podobnie jak po smierci Jezusa sprofanowali kosciol chrzescijanski , mordujac grabiac i terroryzujac cale narode niby to w imieniu Boga !!!

 • pro-contra

  Oceniono 29 razy 1

  A czy Gowin wogóle zna opracowania Lenina (Mrksa), czy tylko powtarza kruchtowe "strachy na Lachy" o wspólnych żonach, likwidację wyznań religijnych oraz braku prywatnej własności i 70% podatku na partię komunistyczną?

  Moża najpierw pasowałaby choćby pobieżna lektura, a dopiero potem uprawiania demagogii wyssanej z brudnego palucha.
  Tu warto przypomnieć, że takiej charakterystyki ustroju bloku wschodniego, do dzisiaj wpaja się młodzieży po drugiej stronie oceanu.
  Czyżby Gowin kończył jakąś amerykańską high school, czy to tylko pozostałości po praniu mózgu na KUL?

 • pro-contra

  Oceniono 41 razy 1

  Przepraszam, a co jest złego w teoretycznych opracowaniach naukowych Lenina (tudzież Marksa) w kwestiach nowego systemu i ładu społecznego???

 • endrju1521

  Oceniono 35 razy 1

  Trzeba mieć we łbie sieczkę, tak jak Gowin, aby stawiać znak równości pomiędzy Krytyką Polityczną, a Młodzieżą
  Wszechpolską.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 21 razy 1

  Mam nadzieje, ze po nastepnych wyborach prawica bedzie w opozycji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje