Kwiatkowski: Grupka bandytów nie zabierze obywatelom Święta Niepodległości

14.11.2012 08:04
Krzysztof Kwiatkowski

Krzysztof Kwiatkowski (Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

Jeżeli ktoś dziś mówi, że w wyniku działań policji byli zagrożeni zwykli uczestnicy marszu, to niech sobie przypomni, co było w zeszłym roku. Tym razem policja szybko zatrzymała 130 zadymiarzy i dzięki temu uczestnicy różnych zgromadzeń mogli spokojnie demonstrować - przekonywał w TVN24 Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że w demokratycznym państwie "grupka bandytów nie zabierze spokojnym obywatelom Święta Niepodległości".
- Policja ma nie tylko prawo, ale i obowiązek dbać o obywateli, którzy przychodzą demonstrować swoje poglądy - mówił Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości w TVN24. Pytany o użycie broni gazowej i gładkolufowej przez policję, zaznaczył, że ustawa o policji jasno precyzuje, w jakich sytuacjach możliwe jest użycie takich środków. - Policja ma do tego prawo między innymi właśnie w takich sytuacjach, gdy dochodzi do rzucania kostką brukową czy kamieniami w stronę policjantów - przekonywał.

Dodał, że jeżeli ktoś dziś mówi, że w wyniku działań policji byli zagrożeni zwykli uczestnicy marszu, to niech sobie przypomni, co było w zeszłym roku. - Tym razem policja szybko zatrzymała 130 zadymiarzy, bo tylko tak można ich nazwać. I co się stało? Tysiące uczestników, którzy przyjechali uczestniczyć w różnych marszach mogli spokojnie demonstrować. Trzeba pamiętać, że w tym roku nie było bijatyk między uczestnikami różnych zgromadzeń - wszyscy mogli spokojnie demonstrować swoje poglądy - mówił poseł PO.Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • zfd3

  Oceniono 3 razy -3

  Proponuję powołanie Komisji sejmowej dla ustalenia pochodzenia etnicznrgomorderców którzy w latach 1939-1956 wymordowali 600000 tys polaków pod szyldem komunistów

  oraz wskazania nazwisk i pochodzenia etnicznego inicjatorów i wykonawców wymordowania polskich oficerów internowanych na terenie ZSRR w 1939 działajacych pod szyldem Związku Patrotów Polskich w celu uniemożlienia odbudowy armii wolskiej na wschodzie

  ciekawe czy Panu i polskojęzycznym pismakom tak pana forujacych wystarczy odwagi na podjęcie tych tematów zamiast pyszczenia na prowokatorów z reguły pracujacych dla tajnych słuzb

 • stefanek-miau12

  Oceniono 5 razy 5

  Witam;
  Podnieś kary za bandytyzm na ulicach i stadionach !!!

 • kubulek51

  Oceniono 2 razy -2

  Słuchałam dzisiaj kwiatkowskiego w TVN24 u Rymanowskiego.
  Ten fałszywy patos jego wypowiedzi na temat niepodległości jest powalający.Denerwują mnie w wypowiedziach tych "gadających głów" uogólniania w stylu cały narów, wszyscy.Dobrze byłoby z tego zrezygnować.Naprawdę nie wszyscy cieszą się z dnia 11 listopada,nie wszyscy obchodzą 3 maja i wiele innych przykładów.

 • stan-1

  Oceniono 6 razy 2

  Czy nie można by poprosić emerytowanych milicjantów by obecnej policji doradzili jak tych bandytów usadzić?

  Każdy kto trzyma na demonstracji kamień w ręku winien być posprzątany przez firmy pogrzebowe. Ja za wiaderko ostrych naboi chętnie zapłacę, Kary powinny być pieniężne i zaczynać się od 30 000 zł.

 • obocep

  Oceniono 3 razy -3

  Jeżeli ktoś dziś mówi, że w wyniku działań policji byli zagrożeni zwykli uczestnicy marszu, to niech sobie przypomni, co było w zeszłym roku.<

  Bo byli,tak samo zresztą jak i w zeszłym roku więc PO co kłamać?

 • mamwdupiepolitykow

  Oceniono 7 razy 1

  Kwiatkowski: Grupka bandytów nie zabierze obywatelom Święta Niepodległości.
  Ciekawe czy pan Kwiatkowski miał na myśli siebie i swoje PO wspierane przez policyjnych bojówkarzy i prowokatorów. A tak na poważnie . Nie popieram ONR ani tego co chcą nam zafundować choć za radykalizację nastrojów i wykorzystywanie zdesperowanych ludzi przez skrajną prawicę odpowiedzialni jesteście wy państwo liberałowie i socjaldemokraci którzy po 89 roku rzuciliście się na prywatyzowanie państwa tworząc „kapitalistyczne” państwo -po prostu państwo mafijne – opiekuńcze dla swoich z układu i cyniczne, bezduszne i bezwzględne dla większości obywateli.
  SYCI OBYWATELE NIE MYŚLĄ O REWOLUCJI. Na razie myślicie , że za pomocą kłamliwej medialnej propagandy , usłużnych gebbelsowskich propagandzistów ,uzależnionych od was przydupasów i dworaków , policji i firm ochroniarskich/ które zachowują się coraz bardziej jak oddziały szturmowe SA niejakiego pana E.Rohma/ myślicie , że panujecie nad sytuacją. Baczcie jednak byście w swej arogancji i głupocie nie uruchomili sił , które doprowadzą do odrodzenia się faszyzmu.
  Wiem, że w razie czego jak kiedyś podczas zagrożenia spieprzaliście przez Zaleszczyki tak teraz wsiądziecie w samoloty i spieprzycie zagranicę pozostawiając naród na pastwę losu.

 • von_seydlitz

  Oceniono 9 razy -1

  Grupa lewaków nie zabierze nam Niepodległości....

  Nie damy...

  :)

 • yagoulka

  Oceniono 7 razy -1

  Panie były ministrze Kwiatkowski! Powinien Pan ważyć słowa; określanie demonstrujących słowami "głupki" (wypowiedź w telewizji) albo "bandyci" absolutnie niczemu nie służy, chyba tylko temu, aby pokazać, że nie dorósł Pan do sprawowania tak wysokich funkcji publicznych. Poza tym pora nauczyć się prawidłowej odmiany końcówek czasowników w języku polskim. Otóż tam, gdzie czasownik kończy się na "ą" (np. MAJĄ) nie można mówić MAJOM, ROBIOM, MÓWIOM itd... Może Pani Monika Olejnik, która niegdyś udzielała lekcji w tym zakresie Panu byłemu ministrowi sprawiedliwości Ryszardowi Kaliszowi, powie Panu coś więcej na ten temat. Obecny minister sprawiedliwości, chociaż nie jest prawnikiem, mówi nienaganną polszczyzną. Jest z kogo brać przykład.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje