Kwiatkowski: Grupka bandytów nie zabierze obywatelom Święta Niepodległości

Krzysztof Kwiatkowski

Krzysztof Kwiatkowski (Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

Jeżeli ktoś dziś mówi, że w wyniku działań policji byli zagrożeni zwykli uczestnicy marszu, to niech sobie przypomni, co było w zeszłym roku. Tym razem policja szybko zatrzymała 130 zadymiarzy i dzięki temu uczestnicy różnych zgromadzeń mogli spokojnie demonstrować - przekonywał w TVN24 Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że w demokratycznym państwie "grupka bandytów nie zabierze spokojnym obywatelom Święta Niepodległości".
- Policja ma nie tylko prawo, ale i obowiązek dbać o obywateli, którzy przychodzą demonstrować swoje poglądy - mówił Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości w TVN24. Pytany o użycie broni gazowej i gładkolufowej przez policję, zaznaczył, że ustawa o policji jasno precyzuje, w jakich sytuacjach możliwe jest użycie takich środków. - Policja ma do tego prawo między innymi właśnie w takich sytuacjach, gdy dochodzi do rzucania kostką brukową czy kamieniami w stronę policjantów - przekonywał.

Dodał, że jeżeli ktoś dziś mówi, że w wyniku działań policji byli zagrożeni zwykli uczestnicy marszu, to niech sobie przypomni, co było w zeszłym roku. - Tym razem policja szybko zatrzymała 130 zadymiarzy, bo tylko tak można ich nazwać. I co się stało? Tysiące uczestników, którzy przyjechali uczestniczyć w różnych marszach mogli spokojnie demonstrować. Trzeba pamiętać, że w tym roku nie było bijatyk między uczestnikami różnych zgromadzeń - wszyscy mogli spokojnie demonstrować swoje poglądy - mówił poseł PO.Zobacz także
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz Gronkiewicz-Waltz: Niech prezes pojedzie do Paryża, tam policja w ogóle się nie patyczkuje
 • Plakat promujący Marsz Niepodległości 2012 Husarz, partyzant i... Polonia? Organizatorzy Marszu Niepodległości promują go plakatem
Komentarze (41)
Kwiatkowski: Grupka bandytów nie zabierze obywatelom Święta Niepodległości
Zaloguj się
 • orzellodz

  Oceniono 88 razy 40

  Może i grupa bandytów nie odbierze obywatelom Święta Niepodległości, ale na pewno PiS-owska hołota obrzydzi każde święto państwowe...

 • bed-e45

  Oceniono 25 razy 15

  Panie były minister. Wracaj na ziemię i zobacz co się dzieje.
  Bandyci już zabrali to święto.
  Dziś jest już trzy dni po święcie, a ciągle pisze się o bandytach.
  To oni są w czołówkach programów informacyjnych.
  Różnej maści szefowie band brylują w telewizjach.
  Kreują się na bohaterów.

 • szczypion

  Oceniono 12 razy 8

  bandyci kontra obywatele?

 • stefanek-miau12

  Oceniono 5 razy 5

  Witam;
  Podnieś kary za bandytyzm na ulicach i stadionach !!!

 • stan-1

  Oceniono 6 razy 2

  Czy nie można by poprosić emerytowanych milicjantów by obecnej policji doradzili jak tych bandytów usadzić?

  Każdy kto trzyma na demonstracji kamień w ręku winien być posprzątany przez firmy pogrzebowe. Ja za wiaderko ostrych naboi chętnie zapłacę, Kary powinny być pieniężne i zaczynać się od 30 000 zł.

 • artu30

  Oceniono 10 razy 2

  i to byl minister. Nie to co ksiadz gowin z pisowska legitymacja ...

 • mamwdupiepolitykow

  Oceniono 7 razy 1

  Kwiatkowski: Grupka bandytów nie zabierze obywatelom Święta Niepodległości.
  Ciekawe czy pan Kwiatkowski miał na myśli siebie i swoje PO wspierane przez policyjnych bojówkarzy i prowokatorów. A tak na poważnie . Nie popieram ONR ani tego co chcą nam zafundować choć za radykalizację nastrojów i wykorzystywanie zdesperowanych ludzi przez skrajną prawicę odpowiedzialni jesteście wy państwo liberałowie i socjaldemokraci którzy po 89 roku rzuciliście się na prywatyzowanie państwa tworząc „kapitalistyczne” państwo -po prostu państwo mafijne – opiekuńcze dla swoich z układu i cyniczne, bezduszne i bezwzględne dla większości obywateli.
  SYCI OBYWATELE NIE MYŚLĄ O REWOLUCJI. Na razie myślicie , że za pomocą kłamliwej medialnej propagandy , usłużnych gebbelsowskich propagandzistów ,uzależnionych od was przydupasów i dworaków , policji i firm ochroniarskich/ które zachowują się coraz bardziej jak oddziały szturmowe SA niejakiego pana E.Rohma/ myślicie , że panujecie nad sytuacją. Baczcie jednak byście w swej arogancji i głupocie nie uruchomili sił , które doprowadzą do odrodzenia się faszyzmu.
  Wiem, że w razie czego jak kiedyś podczas zagrożenia spieprzaliście przez Zaleszczyki tak teraz wsiądziecie w samoloty i spieprzycie zagranicę pozostawiając naród na pastwę losu.

 • kurtz71

  Oceniono 1 raz 1

  Pytanie. Widzisz jak na twoim podwórku handlują narkotykami...
  dzwonisz do a) policji? Pytają o nazwisko. Nie pojawią się.
  b) straży miejskiej. Nie pytają o nazwisko, Pojawią się.

  Sytuacja, grupki młodzieży z "małpkami" torebkami z czymś tam, późnym wieczorem na terenie dużej szkoły w Warszawie, szkoły sąsiadującej z dużą komendą policji, w Stolicy. Szkoły na której jest założony monitoring (czy działa?)

  Pamiętam też niedawno artykuły na temat dziwnych projektów współpracy i szkoleń prewencyjnych policji polskiej i białoruskiej. Myślałem wtedy, kurcze, jesteśmy w NATO i w kraju demokratycznym czy mamy inne aspiracje??? Może czas zastanowić się nad sensem słowa służba i interes państwowy?

  O kłamstwach dotyczących Marszu Niepodległości i historii ruchu narodowego nie wspomnę. Sam mam przekonania socjalistyczne ale nie marksistowskie, rodzice byli w AK i obozach oraz doświadczyli różnych przykrości od władzy komunistycznej.

  jakprzetlumaczyc.blogspot.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje