Burdy na Marszu Niepodległości: trzy areszty za napaść na policjantów. Trwają rozprawy

13.11.2012 14:58
Marsz Niepodległości w Warszawie

Marsz Niepodległości w Warszawie (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Stołeczny sąd aresztował trzy osoby zatrzymane za czynną napaść na policjantów podczas niedzielnych zajść w stolicy. Czwartą osobę zwolniono po wpłaceniu 8 tys. zł kaucji, a piątą - bez stosowania żadnych środków zapobiegawczych. Wcześniej Radio Zet podało informację o aresztowaniu "czterech najbardziej agresywnych zadymiarzy". Po niedzielnych burdach do komisariatów doprowadzono w sumie 176 osób.
O takich decyzjach Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia poinformował rzecznik warszawskich sądów sędzia Igor Tuleya.

"Odrzucono jeden wniosek dotyczący 62-letniego mężczyzny. Miał uderzyć policjantów drzewcem od flagi, sąd uznał, że nie było to narzędzie szczególnie niebezpieczne i nie zgodził się na jego aresztowanie. W trybie przyspieszonym po burdach na Marszu Niepodległości ukaranych zostanie trzech zadymiarzy. Zdjęcia dwóch kolejnych poszukiwanych policja opublikowała rano i zapowiada, że to nie koniec, bo wciąż przegląda nagrania z zajść" - podało Radio Zet.

Kodeks karny stanowi: "Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

W śródmiejskim sądzie trwa też właśnie kolejna sprawa o ukaranie w trybie przyspieszonym uczestników zajść. Na razie nie zapadł żaden wyrok. W poniedziałek sąd sprawy dwóch odroczył z powodu nieobecności świadka, a sprawę trzeciego przekazał do trybu zwykłego (trzeba wyjaśnić wątpliwości co do poczytalności podsądnego). Cała trójka wyszła na wolność; muszą jednak meldować się na policji.

Niedzielne burdy

W niedzielę w centrum stolicy doszło do starć policji z chuliganami.Marsz Niepodległości - zorganizowany m.in. przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny - został wstrzymany na kilkadziesiąt minut tuż po jego rozpoczęciu, gdy w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki.

Policja była zmuszona do użycia broni gładkolufowej i miotaczy gazu pieprzowego. Rannych zostało 22 funkcjonariuszy, trzech trafiło do szpitala. Pogotowie udzieliło pomocy 16 innym osobom; sześć z nich trafiło do szpitali.

Zobacz także
Komentarze (92)
Burdy na Marszu Niepodległości: trzy areszty za napaść na policjantów. Trwają rozprawy
Zaloguj się
 • petroo81

  Oceniono 115 razy 81

  Gdy swgo czasu w UK były zamieszki to wszystkie te fiffaraffa cwaniaki co to w grupie włącza im sie tryb niesmiertelny szybko zostali osadzeni w wiezeniach nie wspomne o karach!!!
  A tu tysiace chlopa bandyckiego robi z Warszawy w bialy dzien na oczach normalnych ludzi .r.o.z....pierdziel i wynik to 3 zatrzymanych?Co to za demokracja ktora pozwala na lamanie prawa ?

 • holeff

  Oceniono 91 razy 63

  Ja mam obawy, że ich wszystkich wypuszczą. Wystarczy spojrzeć na te tępe gęby kibolsko-nopowskie. Oni nie tyle są niepoczytalni co niedorozwinięci. Przecież sam fakt bycia nopowcem albo kibolem, już wystarczy do zdiagnozowanie poważnego niedorozwoju umysłowego.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 85 razy 59

  właśnie przeczytałem jeden tytuł - DO POLSKI TRAFIŁO BYDŁO... i już myslałem, ze chodzi o tych faszystowskich kiboli...

 • 99venus

  Oceniono 38 razy 32

  oni wszyscy są niepoczytalni.kto normalny zadaję się z hołotą?

 • jagoda491

  Oceniono 41 razy 29

  Tylko trzy osoby? Doprawdy, zdumiewająca jest ta pobłażliwość dla wszelkiej maści bandziorów i tchórzy. Tak, tchórzy, bo silni są w grupie. Niepodległość dzięki nim przybrała tępą twarz kibolską,nacjonalistyczną,firmowaną przez Kaczyńskiego,Macierewicza,Zawiszę i resztę tej kompanii.
  Czuję wstyd. A zarazem cieszę się,że jestem w grupie z tymi,którzy stoją tam,gdzie ZOMO.
  Dla mnie Ojczyzna to rzecz święta, a dla tych gnoi to zwykła Wolska.

 • pogostarek

  Oceniono 36 razy 20

  jak tak bardzo tęsknią do faszyzmu to zapędzić bydło do obozu a potem zagazowac

 • babariba-babariba

  Oceniono 21 razy 17

  cyrk na (sądowej) sali

 • kesik001

  Oceniono 22 razy 12

  Pomijając fakt jakimi ludźmi są zatrzymani to mimo to nasz nie(przekupny) sąd nie skarze ich bo oni przecież "działali w stresie".
  Takim samym stresie jak ten degenerat policjant którego to sąd (tfu,tfuuu.) uniewinnił z uwagi że ten "działał w stresie" Aaaale ....kopał zupełnie nieagresywnego gostka ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje