Bp Pieronek: Cała ta legenda o zamachu jest po prostu śmieszna

13.11.2012 08:54
Biskup Tadeusz Pieronek

Biskup Tadeusz Pieronek (Fot. Michał Łepecki / Agencja Ga)

- Cała ta legenda o zamachu, o morderstwie, jest po prostu śmieszna - powiedział bp Tadeusz Pieronek w Radiu ZET. - No na miły Bóg, jeśli się jakieś drobne elementy podnosi do rangi morderstwa, to można się tylko z tego śmiać - wyjaśnił duchowny.
Według bp. Pieronka teorie nt. zamachu pod Smoleńskiem są "śmieszne". - Według mojego rozeznania nie ma żadnych elementów, które byłyby potwierdzeniem tej tezy. Była katastrofa i koniec - uznał "Gość Radia ZET". - Żeby to oceniać jako zamach, trzeba być człowiekiem albo o tym bardzo przekonanym, albo szukającym zaczepki, żeby przekonać ludzi o, niestety, dość chwiejnych umysłach - ocenił biskup.

"Niestety ulegamy ludziom o chwiejnej psychice"

Dodał, że możliwe jest, że na miejscu katastrofy "były jakieś wybuchy niewypałów, które leżały tam od drugiej wojny światowej, ale to jest inna rzecz". - Cała ta legenda o zamachu, o morderstwie, jest po prostu śmieszna... No na miły Bóg, jeśli się jakieś drobne elementy podnosi do rangi morderstwa, to można się tylko z tego śmiać - mówił.

- Wielu ludzi o zachwianej psychice rządziło światem i doprowadzało świat do ogromnych katastrof. Coś widocznie jest z nami, że ulegamy sugestiom ludzi, którzy potrafią wykorzystać to swoje nastawienie do człowieka i pociągnąć za sobą tłumy - skwitował duchowny, odnosząc się do tych, którzy głoszą kolejne teorie spiskowe.

"Wykorzystywanie Ewangelii zdradą chrześcijaństwa"

Pytany o rolę niektórych biskupów w podgrzewaniu atmosfery wokół wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, odpowiedział: - Ja za niektórych biskupów nie odpowiadam, odpowiadam za siebie.

- Zawsze byłem zdania, że upartyjnienie mediów, które nazywają się katolickimi, jest bardzo niebezpieczne. To wypaczenie chrześcijaństwa. Ewangelia jest bowiem dla wszystkich i wykorzystywanie jej do celów politycznych jest po prostu zdradą chrześcijaństwa - tłumaczył biskup. - Polityka jest dla polityków, a głoszenie Ewangelii jest dla biskupów.

Zobacz także
Komentarze (271)
Zaloguj się
 • politol59

  Oceniono 2 razy 2

  Ma bp, rację.

 • wolekkxxx666

  Oceniono 2 razy -2

  Nie jestem Katolem ani wierzącym, ale nie rozumiem, czemu GW usilnie opiera się ciągle na tym, co ten baran mówi na temat Kościoła, skoro 1) Jest to były agent UB w szeregach kościoła 2) Biskupem jest (był) już od dawna tylko oficjalnie, bo nieoficjalnie jest przez polskich Katoli uznawany za świeckiego agenta, dlatego został odsunięty od funkcji, na emeryturę. Ale Szechter chce wbrew logice, na siłę sprzedawać ściemy.

 • skazuk

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby ta katastrofa zdarzyla sie w warunkach ktore pozwalalyby na ladowanie to moglbym zrozumiec ze nie wszyscy sa przekonani ale ladowanie na podstawowe przyrzady bez widocznosci ziemi to samobojstwo.
  Wysoce wspolwinnym jest glowny pasazer ktory na wyrazne pytanie o lotnisko zapasowe nigdy go nie podal.

 • tom.beckett

  Oceniono 5 razy -5

  Oj księże biskupie...Discovery Channel także nie wierzy już w wersję przyczyn katastrofy podaną przez MAK i komisję Millera. I Die Welt też nie. A to dopiero początek... A ja archiwizuje księdza wypowiedz i bede ją cytowal za 6 miesięcy....

 • tom.beckett

  Oceniono 5 razy -5

  Discovery Channel także nie wierzy już w wersję przyczyn katastrofy podaną przez MAK i komisję Millera

 • blski

  Oceniono 5 razy 5

  Lepiej pozno niz wcale.
  Niezwykle mocne slowa ktore jezeli beda wziete przez wierzacych powaznie powinny jezeli nie skonczyc to przynajmnie utemperowac ten narodowy obled.
  Niewatpliwie bp. Pieronek narazi sie politykom ktorzy zeruja na katastrofie, przypuszczam ze jego wypowiedz byla skonsultowana z episkopatem wobec czego mozna spodziewac sie chlodniejszego traktowania propagatorow teorii spiskowych.

 • drozd215

  Oceniono 6 razy 6

  Pan Bóg jak chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera - mawiała kiedyś babcia.

 • m.arco

  Oceniono 14 razy -6

  A skąd niby ksiądz biskup wie skoro nikt z Polaków nigdy nie słyszał oryginalnego zapisu czarnych skrzynek.
  Równie dobrze można powiedzieć, że teoria o zamordowaniu dziennikarki Politkowskiej czy Litwinienki to śmieszne bajdurzenia. Gdyby nie to, że wydarzyły się naprawdę.

 • zenblue1

  Oceniono 15 razy -7

  jakby Pieronek poparł tezę o zamachu to straciłby pieniądze za wierszówke w GW

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje