Gowin: Nie widzę żadnych powodów do delegalizowania MW czy nawet ONR

Zdaniem Jarosława Gowina w Polsce nie istnieje zagrożenie powstawania ruchów parafaszystowskich i nie ma żadnych podstaw do delegalizowania ugrupowań, takich jak ONR czy MW. - Najlepszym sposobem na zapobieganie szerzeniu się takich skrajnych haseł w Polsce jest popularność PiS-u - stwierdził minister sprawiedliwości na antenie TVP Info.
Jarosław Gowin jest zdania, że żądania delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i Organizacji Narodowo-Radykalnej nie mają uzasadnienia. - Tam [na Marszu Niepodległości - red.] haseł parafaszystowskich praktycznie nie było - powiedział. - Na miejscu polityków SLD nie wysuwałbym takich postulatów, bo wszyscy pamiętamy, jakie korzenie ma ta partia - dodał.

W ocenie ministra sprawiedliwości w Polsce nie widać zalążków powstawania ruchów parafaszystowsich. - Ruchy skrajnej prawicy rozwijają się tam, gdzie nie ma silnej prawicy konserwatywnej - uzasadniał. - Zaskoczę państwa, ale moim zdaniem, najlepszym sposobem na zapobieganie szerzeniu się takich skrajnych haseł w Polsce jest popularność PiS-u - podkreślił polityk.

Zdaniem Gowina postawy reprezentowane na Marszu Niepodległości mają prawo do obecności w przestrzeni publicznej. - Powinniśmy spokojnie z nimi dyskutować i nie tworzyć podglebia do ich rozwoju wśród ludzi młodych - powiedział. Dodał jednak, że rząd powinien wprowadzić zakaz maskowania twarzy na manifestacjach. - Jeżeli ktoś chce demonstrować swoje przekonania polityczne, to powinien mieć odwagę robić to z odsłoniętą twarzą - przekonywał.

Zobacz także
 • Wojciech Maziarski "Cieszę się ze słów Młodzieży Wszechpolskiej. Teraz można ich traktować jako wrogów publicznych"
 • Joachim Brudziński PiS o Ruchu Narodowym: Na prawo od nas nikt nie ma szans
 • Uczestnik Marszu Niepodległości w Warszawie Bratanie się "Solidarności" i ONR. Hartman: Czemu Wałęsa i Borusewicz nie reagują?
Komentarze (97)
Gowin: Nie widzę żadnych powodów do delegalizowania MW czy nawet ONR
Zaloguj się
 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 143 razy 93

  Jarosław Gowin: Powinniśmy spokojnie z nimi dyskutować.

  A niby o czym? Ilu ludzi pobili? Ile sklepów zdewastowali? Jaką zadymę potrafią zrobić?

  Chyba, że Gowin ma na myśli prokuratorów (mówiąc w imieniu swojego resortu). Tak, wtedy się zgadzam - prokuratorzy powinni z nimi rozmawiać spokojnie.

 • jachay

  Oceniono 86 razy 76

  Niemcy popuścili "demokratycznie", teraz mają problem z neofaszystami. Trzeba działać póki czas.

 • oskarw85

  Oceniono 86 razy 60

  Jak długo jeszcze PO będzie tolerować tego wsteczniaka w swoich szeregach? Jakie on musi mieć haki na Tuska żeby bezkarnie popierać faszystów? Z dwojga złego wolę głosować na cudaków od Palikota niż faszystów od Tuska.

 • facet1

  Oceniono 72 razy 54

  Dyskutujcie dalej, to pewnie nawet nie zauwazycie jak bojówki wyciągną Was z domów. Wywalić tę grupę cudaków poza margines społeczeństwa. Razem z jarusiem niech jadą na wyspę z dużym płotem.
  catch22

 • jaucz

  Oceniono 49 razy 37

  Tośmy się doczekali! Minister Sprawiedliwości (PO) broni faszystów urządzających pogromy!. Barwo Panie Gowin! A gdzie Konstytucja Panie Ministrze? Tę wypowiedź należy zapamiętać.. Kiedyś, gdy historycy dociekać będą jak doszło do rozwoju faszyzmu w Polsce, taka postawa rządu będzie bardzo istotnym elementem.

 • aqqwa

  Oceniono 35 razy 27

  O czym szanowny pan minister chce podyskutować z ONR i MW - o Żydach czy gejach?

 • ww-77

  Oceniono 24 razy 16

  A niby dlaczego Gowin miałby nie bronić ONR? On jest z Opus Dei, a ta bandycka organizacja zawsze popierała nazioli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje