Gowin: Nie widzę żadnych powodów do delegalizowania MW czy nawet ONR

13.11.2012 08:47
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Zdaniem Jarosława Gowina w Polsce nie istnieje zagrożenie powstawania ruchów parafaszystowskich i nie ma żadnych podstaw do delegalizowania ugrupowań, takich jak ONR czy MW. - Najlepszym sposobem na zapobieganie szerzeniu się takich skrajnych haseł w Polsce jest popularność PiS-u - stwierdził minister sprawiedliwości na antenie TVP Info.
Jarosław Gowin jest zdania, że żądania delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i Organizacji Narodowo-Radykalnej nie mają uzasadnienia. - Tam [na Marszu Niepodległości - red.] haseł parafaszystowskich praktycznie nie było - powiedział. - Na miejscu polityków SLD nie wysuwałbym takich postulatów, bo wszyscy pamiętamy, jakie korzenie ma ta partia - dodał.

W ocenie ministra sprawiedliwości w Polsce nie widać zalążków powstawania ruchów parafaszystowsich. - Ruchy skrajnej prawicy rozwijają się tam, gdzie nie ma silnej prawicy konserwatywnej - uzasadniał. - Zaskoczę państwa, ale moim zdaniem, najlepszym sposobem na zapobieganie szerzeniu się takich skrajnych haseł w Polsce jest popularność PiS-u - podkreślił polityk.

Zdaniem Gowina postawy reprezentowane na Marszu Niepodległości mają prawo do obecności w przestrzeni publicznej. - Powinniśmy spokojnie z nimi dyskutować i nie tworzyć podglebia do ich rozwoju wśród ludzi młodych - powiedział. Dodał jednak, że rząd powinien wprowadzić zakaz maskowania twarzy na manifestacjach. - Jeżeli ktoś chce demonstrować swoje przekonania polityczne, to powinien mieć odwagę robić to z odsłoniętą twarzą - przekonywał.

Zobacz także
Komentarze (97)
Zaloguj się
 • drojb

  Oceniono 1 raz -1

  Gowin w Komitecie Poparcia Marszu Faszystów w 2013?

 • rasmc

  Oceniono 2 razy 0

  Może to jest jakiś powód, mr. Gowin?:
  bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,12844553,Ogniem_w_uchodzcow__O_krok_od_tragedii_na_Zielonych.html

 • siubes

  Oceniono 1 raz -1

  Gdyby jagody były pewne to Giertych sam by się zapisał do ONRu.

 • pictor

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem jak ktoś, kto uważa się za Polaka (oczywiście mam na myśli naszych narodowców), może odwoływać się do idei, które zrodziły hitlerowski nazizm - sprawcę niewysłowionych cierpień naszego narodu podczas drugiej wojny światowej. To dla mnie odrażający dowód na moralne zwyrodnienie, dla którego w naszym narodzie nie powinno być przyzwolenia.

 • watchawk

  0

  Ludzie dajcie spokoj. Jesli Gowin was nie przekonuje to moze powinien wystapic Giertych i oswiadczyc, ze jesli ruch faszystowski mialby jakakolwiek przyszlosc to wciaz stalby na jego czele. A na pewno Giertych ma wieksza sile przebicia i rozpoznawalnosc w srodowiskach narodowych niz towarzysz Winnicki czy Zawisza kojarzeni raczej z innymi bajkami.

 • onepiotrek

  Oceniono 3 razy 1

  ty kościelny faszystowski śmieciu...

 • bogda35

  Oceniono 4 razy 2

  Haseł faszystowskich nie było ???? czytac zapomnial czy ogłuchl ??? czy tez - jest zakamuflowanym w rzadzie ramieniem Rydzyka i Episkopatu ???

 • f_84

  Oceniono 3 razy 1

  Pan minister po raz kolejny pokazuje gdzie ma prawo.

 • bogda35

  Oceniono 3 razy 1

  Slepy- czy idiota ??? czeka az sie stworza bojówki do mordowania ludzi / Czy Minister Sprawiedliwosci ma prawo patrzec spokojnie na lamanie Konstytucji - czy za Pilsudskim uwaza za Konstytuta- prostytuta ?
  Pod Sejmem bija posłów, naruszaja prawa człowieka zagwarantowane Konstytucja - małaq szkodliwośc czynów ? Bandyci ze Zw.Zawodowych demoluja stolice - mała szkodliwośc czynów ? , Obelgi najgorszego kalibru rzucane na (poodobno) majestat rz-plitej w postaci Prezydenta ? żadna szkodliwośc. Proponuje osobista dyskusje pana Gowina z bantyłku w cieplutkim gabinecie,cedzi przez zęby swoje mądrości - a Państwo idzie w ręce szaleńców i bandytow !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje