Potrójny atak powietrzny Izraela na cele w Strefie Gazy. "Jesteśmy gotowi na eskalację"

13.11.2012 06:45
Benjamin Netanjahu

Benjamin Netanjahu (Fot. Ariel Schalit AP)

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w nocy z poniedziałku na wtorek trzy operacje, których celem były obiekty wykorzystywane przez palestyńskich bojowników w Strefie Gazy. Nikt nie został ranny. Benjamin Netanjahu przyznał, że "jest gotów na eskalację" konfliktu.
Rzeczniczka izraelskiej armii poinformowała, że celem nalotów był punkt przechowywania broni w centralnej części Strefy Gazy oraz położone na północy lokalizacje, z których bojownicy odpalają pociski rakietowe w kierunku Izraela. Według świadków wszystkie te miejsca są niezamieszkane.

Od soboty na linii Izrael - Strefa Gazy trwają wrogie działania, które rozpoczął atak Palestyńczyków na izraelski patrolowy pojazd wojskowy w pobliżu przejścia granicznego w Karni. Rakieta zraniła czterech żołnierzy. Izrael odpowiedział ostrzałem artyleryjskim, co z kolei doprowadziło do wystrzelenia ze Strefy Gazy na południowy Izrael około 25 pocisków rakietowych.

Strefa Gazy: Jesteśmy gotowi na zawarcie rozejmu

Od soboty, jak pisze AFP, powołując się na palestyńskie źródła medyczne, zginęło sześciu Palestyńczyków, w tym czterech cywilów i dwóch bojowników. Rannych zostało 35 Palestyńczyków i ośmiu Izraelczyków, w tym czterech wojskowych. Według najnowszego bilansu izraelskiej armii od początku konfrontacji ze Strefy Gazy wystrzelono ok. 120 rakiet.

Izraelskie radio poinformowało, że w nocy z poniedziałku na wtorek premier Izraela Benjamin Netanjahu spotkał się z ministrem obrony Ehudem Barakiem i szefem sztabu izraelskich sił zbrojnych generałem Bennym Gantzem, aby omówić ewentualne scenariusze ataku. Netanjahu oświadczył, że "jest gotowy na eskalację". Odpowiedź Izraela na palestyński ostrzał ma być też tematem planowanego na dziś posiedzenia Netanjahu i najważniejszych ministrów.

Główne ugrupowania palestyńskie w Strefie Gazy, w tym Hamas i Islamski Dżihad, oświadczyły w poniedziałek, że są gotowe do zawarcia rozejmu z Izraelem pod warunkiem, że "zaprzestanie on agresji" wobec ich terytorium.

Zobacz także
Komentarze (68)
Zaloguj się
 • kangur_01

  Oceniono 2 razy 0

  Izrael : we want peace , piece of land

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 1 raz 1

  I jest się czym chwalić?A demokratyczny świat woli zajmować Syrią.

 • frank1947

  Oceniono 8 razy 4

  Cos mi to przypomina lata 1940 !! tyle ze stny sie zmienily ...

 • ferroetigni

  Oceniono 17 razy 1

  Do pierwszej połowy VII wieku Palestyna była zamieszkana tylko przez plemiona semickie. Dopiero pod wpływem religii głoszonej przez Mahometa, nastapiła inwazja Arabów z terenów dzisiejszej Arabii Saudyjskiej. Arabowie mordowali i palili, kto nie chciał przejść na nową wiarę ten ginął. Ekspansja Arabów rozszerzyła się na całą Afrykę Północną ( w starożytnym Egipcie nie mieszkali Arabowie, tylko Egipcjanie) co skutkowało wymordowaniem, a z czasem wynarodowieniem Egipcjan, Berberów, Beduinów itp. A więc argument , że Żydzi zajęli nie swoje tereny jest całkowicie sprzeczny z prawdą historyczną. To kłamstwo wymyślone przez Arabów.. W 1948r. pierwszy atak terrorystyczny na tych obszarze przeprowadzili Palestyńczycy, mordując pasażerów autobusu ( w tym kobiety i dzieci) zatrzymanego na drodze. A tak na marginesie; nie ma takiego narodu jak Palestyńczycy, to Arabowie zamieszkujący Palestynę. Można Żydów nie lubić, ale nie ma powodu, by wierzyć w kłamstwa Arabów.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 7 razy 1

  www.informationclearinghouse.info/article32739.htm
  When Everything You Know Is Not True Miko Peled Debunking Jewish Myths
  “Miko Peled is a peace activist who dares to say in public what others still choose to deny. He has credibility, so when he debunks myths that Jews around the world hold with blind loyalty, people listen. Miko was born in Jerusalem in 1961 into a well known Zionist family. His grandfather, Dr. Avraham Katsnelson was a Zionist leader and signer on the Israeli Declaration of Independence. His father, Matti Peled was a young officer in the war of 1948 and a general in the war of 1967 when Israel conquered the West Bank, Gaza, Golan Heights and the Sinai. mikopeled.com/

  Miko Peled, author of The General’s Son, whose father was the renowned Israeli general Matti Peled, speaking in Seattle, October 1, 2012.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 12 razy 0

  www.informationclearinghouse.info/article33005.htm
  Video: Survivors of Israeli attack on Gaza says bombs continued to fall on the al-Shoja’iya neighborhood as civilians raised white flags

 • yoonior4

  Oceniono 13 razy 1

  Islamscy terroryści ze strefy gazy ciągle ostrzeliwują Izrael. I bez pardonu atakują cele cywilne sami chowając się za plecami swoich kobiet i dzieci.
  Dobrze, że "GW" nareszcie o tym wspomniała. Szkoda tylko, że liczbę rakiet wystrzelonych w Izrael ograniczyła do 25.
  izrael.org.il/terroryzm/2809-deszcz-rakiet-z-gazy.html

 • pismaki_klamia

  Oceniono 14 razy 0

  Fajny tekst o powstaniu Izraela: www.veteranstoday.com/2012/10/30/illuminati-nazis-the-illegal-state-of-israel/
  Warto też poczytać o terroryźmie syjonistów w Palestynie w XX w, np. o zamachu na hotel Dawid w Jerozolimie, a także o aferze Lavona czy ataku na USS "Liberty".

 • doni72

  Oceniono 10 razy 2

  @zigzaur
  Wiesz,nie spodziewalem sie tego po Tobie,choc roznimy sie w odbiorze rzeczywistosci to szanowalem Cie.W tym momencie zachowales sie jak zwykly szantazysta i donosiciel.Chce Ci powiedziec ze identycznie zachowywali sie czerwoni aktywisci w szkole i armi kiedy sluzylem z pod znaku ZSMP,TPPR i PZPR.Powodzenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje