Potrójny atak powietrzny Izraela na cele w Strefie Gazy. "Jesteśmy gotowi na eskalację"

13.11.2012 06:45
Benjamin Netanjahu

Benjamin Netanjahu (Fot. Ariel Schalit AP)

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w nocy z poniedziałku na wtorek trzy operacje, których celem były obiekty wykorzystywane przez palestyńskich bojowników w Strefie Gazy. Nikt nie został ranny. Benjamin Netanjahu przyznał, że "jest gotów na eskalację" konfliktu.
Rzeczniczka izraelskiej armii poinformowała, że celem nalotów był punkt przechowywania broni w centralnej części Strefy Gazy oraz położone na północy lokalizacje, z których bojownicy odpalają pociski rakietowe w kierunku Izraela. Według świadków wszystkie te miejsca są niezamieszkane.

Od soboty na linii Izrael - Strefa Gazy trwają wrogie działania, które rozpoczął atak Palestyńczyków na izraelski patrolowy pojazd wojskowy w pobliżu przejścia granicznego w Karni. Rakieta zraniła czterech żołnierzy. Izrael odpowiedział ostrzałem artyleryjskim, co z kolei doprowadziło do wystrzelenia ze Strefy Gazy na południowy Izrael około 25 pocisków rakietowych.

Strefa Gazy: Jesteśmy gotowi na zawarcie rozejmu

Od soboty, jak pisze AFP, powołując się na palestyńskie źródła medyczne, zginęło sześciu Palestyńczyków, w tym czterech cywilów i dwóch bojowników. Rannych zostało 35 Palestyńczyków i ośmiu Izraelczyków, w tym czterech wojskowych. Według najnowszego bilansu izraelskiej armii od początku konfrontacji ze Strefy Gazy wystrzelono ok. 120 rakiet.

Izraelskie radio poinformowało, że w nocy z poniedziałku na wtorek premier Izraela Benjamin Netanjahu spotkał się z ministrem obrony Ehudem Barakiem i szefem sztabu izraelskich sił zbrojnych generałem Bennym Gantzem, aby omówić ewentualne scenariusze ataku. Netanjahu oświadczył, że "jest gotowy na eskalację". Odpowiedź Izraela na palestyński ostrzał ma być też tematem planowanego na dziś posiedzenia Netanjahu i najważniejszych ministrów.

Główne ugrupowania palestyńskie w Strefie Gazy, w tym Hamas i Islamski Dżihad, oświadczyły w poniedziałek, że są gotowe do zawarcia rozejmu z Izraelem pod warunkiem, że "zaprzestanie on agresji" wobec ich terytorium.

Zobacz także
Komentarze (68)
Potrójny atak powietrzny Izraela na cele w Strefie Gazy. "Jesteśmy gotowi na eskalację"
Zaloguj się
 • whiskey188

  Oceniono 82 razy 26

  Jak to? Notatka o ukochanym Izraelu i można komentować? Michnik przyjdzie na 9 do roboty i się wścieknie

 • wessling

  Oceniono 88 razy 18

  Izrael mówi - " jesteśmy gotowi do eskalacji " - i do końca ogranicza się do niezbędnej obrony.
  Hamas mówi - " jesteśmy gotowi do rozejmu " - i bez przerwy atakuje, zasypując Izrael rakietami.
  Błąd w tłumaczeniu czy im się tam pojęcia wymieszały ?

 • dd1987

  Oceniono 59 razy 11

  "Izraelczycy chcą wprowadzenia apartheidu

  Izraelski dziennik „Haaretz” opublikował badania opinii publicznej, z których wynika, że 47% Żydów chciałoby, aby na terenie Izraela wprowadzono apartheid, mający uderzyć w arabską społeczność Izraela.

  33% respondentów chce, żeby arabscy obywatele Izraela zostali pozbawieni głosu, zaś 47% badanych chce pozbawić ich praw obywatelskich i umieścić w strefach kontrolowanych, odizolowanych od Żydów. Ponad 59% badanych chciałoby, żeby Żydzi mieli pierwszeństwo na rynku pracy, a połowa chce lepszego traktowania Żydów od Arabów w miejscach pracy. Nieco ponad 42% respondentów uważa, że dzieci arabskie i żydowskie powinny uczyć się w oddzielnych klasach. 70% badanych Żydów stwierdziło, że Palestyna powinna być odizolowana od Izraela, a 75% popiera istnienie oddzielnych dróg publicznych dla Żydów i Arabów."

  wolnemedia.net/spoleczenstwo/izraelczycy-chca-wprowadzenia-apartheidu/
  Wydalić ambasadora Izraela w Polski, zakazać importu z tego kraju i zerwać wszelkie kontakty z tymi faszystami!

 • frank1947

  Oceniono 8 razy 4

  Cos mi to przypomina lata 1940 !! tyle ze stny sie zmienily ...

 • tenare

  Oceniono 37 razy 3

  " Benjamin Netanjahu przyznał, że "jest gotów na eskalację" konfliktu. "

  Żyd bojowy.

 • doni72

  Oceniono 10 razy 2

  @zigzaur
  Wiesz,nie spodziewalem sie tego po Tobie,choc roznimy sie w odbiorze rzeczywistosci to szanowalem Cie.W tym momencie zachowales sie jak zwykly szantazysta i donosiciel.Chce Ci powiedziec ze identycznie zachowywali sie czerwoni aktywisci w szkole i armi kiedy sluzylem z pod znaku ZSMP,TPPR i PZPR.Powodzenia

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 14 razy 2

  "celem były obiekty wykorzystywane przez palestyńskich bojowników"
  -
  Pewnie studnia zbudowana przez PAH i wygódka.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 1 raz 1

  I jest się czym chwalić?A demokratyczny świat woli zajmować Syrią.

 • ferroetigni

  Oceniono 17 razy 1

  Do pierwszej połowy VII wieku Palestyna była zamieszkana tylko przez plemiona semickie. Dopiero pod wpływem religii głoszonej przez Mahometa, nastapiła inwazja Arabów z terenów dzisiejszej Arabii Saudyjskiej. Arabowie mordowali i palili, kto nie chciał przejść na nową wiarę ten ginął. Ekspansja Arabów rozszerzyła się na całą Afrykę Północną ( w starożytnym Egipcie nie mieszkali Arabowie, tylko Egipcjanie) co skutkowało wymordowaniem, a z czasem wynarodowieniem Egipcjan, Berberów, Beduinów itp. A więc argument , że Żydzi zajęli nie swoje tereny jest całkowicie sprzeczny z prawdą historyczną. To kłamstwo wymyślone przez Arabów.. W 1948r. pierwszy atak terrorystyczny na tych obszarze przeprowadzili Palestyńczycy, mordując pasażerów autobusu ( w tym kobiety i dzieci) zatrzymanego na drodze. A tak na marginesie; nie ma takiego narodu jak Palestyńczycy, to Arabowie zamieszkujący Palestynę. Można Żydów nie lubić, ale nie ma powodu, by wierzyć w kłamstwa Arabów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje