PiS o Ruchu Narodowym: Na prawo od nas nikt nie ma szans

Joachim Brudziński

Joachim Brudziński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Ruszamy w Polskę, by zorganizować świadomy naród - zapowiadają przywódcy Ruchu Narodowego. - Drżę od niedzieli, spać nie mogę, poty mnie oblewają - ironizuje Joachim Brudziński. O tym, że PiS bagatelizuje powstanie nowej radykalnej partii, czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.
- Niech się skrzykną innego dnia, nie w Święto Niepodległości, wtedy okaże się, ilu naprawdę ich jest. Wykorzystywanie manifestacji z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości do powoływania politycznej inicjatywy jest nieporozumieniem - mówi wiceprezes PiS Adam Lipiński.

A Joachim Brudziński, poseł PiS, dodaje: - Sam fakt powstania ruchu nie bulwersuje mnie, takie są zasady demokracji. Ale to PiS jest jedyną realną siłą na prawicy. A ta próba reaktywowania LPR jest tak samo realna jak marzenie o powrocie do polityki byłej Unii Demokratycznej pod nazwą Partii Demokratycznej.

PiS zdystansował się wobec niedzielnego marszu z wielu powodów, m.in. dlatego, że w komitecie honorowym był Jan Kobylański, który krytykował braci Kaczyńskich za podpisanie traktatu lizbońskiego. Jarosław Kaczyński był więc w niedzielę na Wawelu. Tylko kilku posłów zostało w stolicy na marszu, m.in. Przemysław Wipler. Ale i on jest zdegustowany. - Obce są mi poglądy ONR, tak samo jak obce są mi poglądy skrajnej lewicy - mówi. - Wypadam z tej formuły. Taka skrajna prawica jest skazana w Polsce na margines i porażkę.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
 • Program Tomasz Lis na żywo Szczuka u Lisa: Tam nie ma patriotyzmu rozumianego jako miłość do ojczyzny
 • Chlasta do Zawiszy: Pan sugeruje, że zamaskowani policjanci rzucali kostką brukową w innych policjantów?
Komentarze (146)
PiS o Ruchu Narodowym: Na prawo od nas nikt nie ma szans
Zaloguj się
 • herbu_topor

  Oceniono 238 razy 202

  A mnie wcale nie jest do śmiechu. Przypomina mi to lata dwudzieste ubiegłego wieku w Niemczech. Tam też nikt nie brał Hitlera poważnie...

 • tadjan

  Oceniono 115 razy 99

  Kobylański to pikuś, co powiesz miłego o Dydyczu-pisowski matole.... salony u ojdyra zostaną zamknięte raz na zawsze.

 • gti35

  Oceniono 86 razy 80

  A poza tym, zawsze mnie bawiło, że PiS się uważa za partię prawicową. Przecież to bolszewicy czystej wody :)

 • seroo1

  Oceniono 78 razy 70

  Brudziu,
  to wyście wykreowali pospolitych bandytów na obrońców polskości, więc tak nie ironizuj, załgana mendo.

 • syngefco

  Oceniono 68 razy 58

  Bardziej zadufanych w sobie ludzi, jakimi są politycy PiS to już nie znam. Ich bezczelność sięga zenitu, mówię to mimo, że ONR-owcy to dla mnie neofaszyści i neonaziści, a więc zagrożenie dla Polski.

 • bioder65

  Oceniono 67 razy 57

  daję 10 do 1 ,że im bliżej wyborów tym bardziej te obie bandy będą się kochać.Jeszce Brudziński będzie chodził na mecze jak mu prezes da wytyczne.

 • anna22290

  Oceniono 69 razy 47

  PIS z Kaczynskim to tez SKRAJNA PRAWICA no wiec nie ma sie od czego dystansowac tylko tyle ze wiekowo sie roznia wiec wyrazaja swoje poglady w inny sposb

 • lodzermensz1

  Oceniono 20 razy 16

  Frajerzy z PISu.
  Daliście się wykorzystać, jak naiwna nastolatka.
  Myśleliście, że marsz będzie kolejną okazją by dokopać Tuskowi. Prezesa wysłaliście do Krakowa, a na marsz delegacja młodych-gniewnych. Tymczasem hitlerki zrobiły was na miękko. Wykorzystały usłużnych idiotów w rodzaju Ziemkiewiczów, Wiplerów i innych Czartoryskich by zgromadzić kilkudziesięciotysięczny tłum. Ilu z tych ludzi, w tym tłumie, szło, bo myśleli, że to marsz prawicy? Że współorganizuje go PIS?
  A na koniec hitlerki ogłosiły powstanie konkurencyjnej partyjki.

  Dlaczego pozwoliliście im się poczuć silnymi? Takie ugrupowania zawsze miały śladowe poparcie. Wy pozwoliliście im poczuć się przywódcami kilkudziesięciotysięcznego tłumu. Gratuluję.

  Tym większy szacunek dla tych, którym nie było pod rękę iść z Kobylańskim i hitlerkami. Nawet dla Sakiewicza, którego uważam za oszołoma i naciągacza. Szacunek dla niego, bo w przeciwieństwie do zamotanych kombinatorów z PIS nie dał się wciągnąć w hucpę. Szacunek dla kataryny i Kukiza. Nie podzielam waszych poglądów, ale zachowaliście zdrowy rozsądek.

  Hańba natomiast duchownym, którzy dla hitlerków robili msze i wspierali ich marsz. Wspieranie takich poglądów to plucie Bogu w twarz.

 • oxnard_m

  Oceniono 17 razy 15

  To Wy wyhodowaliście ten wrzód i to wy będziecie ponosić odpowiedzialność jak się ropa wyleje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje