Miał organizować zamieszki przed meczem Polska - Rosja. "Kelner" wychodzi zza krat

12.11.2012 17:43
Bójka kiboli w czasie przemarszu rosyjskich kibiców

Bójka kiboli w czasie przemarszu rosyjskich kibiców (Fot. Mateusz Baj / Agencja Gazeta)

Prokuratura zdecydowała, że nie będzie wnioskować o przedłużenie aresztu dla Wojciecha B. i przychyli się do wniosku obrońcy o jego wypuszczenie - ustaliło TOK FM. Mężczyzna, w środowisku kibiców znany jako "Kelner", według śledczych w trakcie Euro 2012 miał organizować zamieszki przy okazji meczu Polska - Rosja.
Prokuratorzy doszli do wniosku mają już wystarczające dowody potwierdzające jego winę, więc nie ma obawy, że będzie próbował mataczyć. W tej sytuacji na proces może poczekać na wolności. Zabezpieczeniem ma być jedynie poręczenie majątkowe - jego wysokość na razie nie jest znana.

Nie przyznaje się winy - "To szykany polityczne"

Z ustaleń prokuratorów wynika, że 'Kelner' miał koordynować przyjazd grup pseudokibiców z całego kraju do stolicy - podpowiadać jak dojechać, jak się maskować, jak atakować Rosjan. Nie przyznał się do winy i twierdził, że to "szykany polityczne".

Pomagać miał mu Wojciech W. z zarządu Stowarzyszenia Kibiców warszawskiej Legii. Obaj usłyszeli zarzuty nawoływania do przemocy z powodu przynależności narodowej, ale tylko 'Kelnera' sąd zatrzymał w areszcie. Wojciech W. dostał policyjny dozór.

Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia. Z relacji prokuratorów wynika, że wkrótce akta sprawy mogą trafić do sądu.

Do zamieszek, których dotyczy postępowanie, doszło w Warszawie, przed meczem Polska - Rosja w trakcie mistrzostw Euro 2012. Na początku pseudokibice starli się ze sobą na Moście Poniatowskiego. Później przeniosły się między innymi w okolice ulic Marszałkowskiej i Chmielnej oraz w rejon Nowego Światu.

W ich trakcie policjanci zatrzymali łącznie 184 osoby, w tym 156 Polaków, 25 obywateli Rosji, a także obywatela Hiszpanii, Węgier i Algierii. 33 osoby zostały przewiezione do izby wytrzeźwień. W zamieszkach obrażenia odniosło 10 policjantów, którym udzielono pomocy medycznej. Przy niektórych z zatrzymywanych osobach policjanci znajdowali niebezpieczne narzędzia, między innymi kastety i pałki, a także ochraniacze na zęby.

Zobacz także
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • powierzchnietnace

  Oceniono 4 razy -2

  "Z ustaleń prokuratorów wynika, że 'Kelner' miał koordynować przyjazd grup pseudokibiców z całego kraju do stolicy - podpowiadać jak dojechać, jak się maskować, jak atakować Rosjan."

  Straszliwa zbrodnia :) no bandyta normalnie :)

 • calidris

  Oceniono 4 razy 0

  Aha - Rosjanie maszerujący ulicami Warszawy to są kibice, a nasi dzielni chłopcy z Legii to już "pseudo"

 • rebel-x-power

  Oceniono 10 razy 6

  jak tak dalej pojdzie to kazdy skyurwiel bandzior czy psychol bedzie zaraz polityczny,
  i to z pisuaru lub extremy-prawakow !!!

  ha ha haaa,,, wedlug tych gnoi to wszyscy kryminalisci sa przeciez politycznie w Polsce przesladowani.

 • old.kibol

  Oceniono 8 razy -4

  Akcja naszej mlodziezy, ktorzy nie pozwolili ruskim nacjonalistom na wyzywajacy przemarsz pod flaga z sierpem i mlotem ulicami Warszawy byla jedną z najbardziej chwalebnych w epoce palikotowych lemingow. Beda o chlopakach wspominac w podrecznikach historii. Ludnosc Warszawy Wam dziekuje.

 • permutacja99

  Oceniono 4 razy -4

  Nagroda Nobla dla Kelnera!!!
  mojeparanoje.com/index.php/project/w-stolicy-udowadniano-kto-jest-najwiekszym-patriota/

 • folwark_polski

  Oceniono 25 razy 5

  kaczyński i bandyci PiS

 • chateaux

  Oceniono 8 razy -2

  <<twierdził że to "szykany polityczne">>

  ************

  Dlaczego pan tono luk, czy jak tam sie naprawdę nazywa, ujął szykany polityczne w cudzysłów, skoro pisze co podejrzany twierdził? uż Pan wie ze to nie były szykany, skoro cudzysłowem poddaje pan slowa gościa w wątpliwość? Na stazu w GW nie uczą że nalezy byc bezstronnym?

 • 99venus

  Oceniono 34 razy 24

  szkoda,lepiej żeby siedział w pierdlu.to przecież śodowisko naturalne bandytów.

 • and155

  Oceniono 43 razy 23

  Kaczor wciągnie proszeczki, popije sokiem z brzozy i zawyje z oburzenia, że policja prześladuje patriotów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje