"Pięknie być starym" - papież przeciwny domom starców

Benedykt XVI jest przeciwny domom starców. Jego zdaniem, ludzie w podeszłym wieku powinni nadal mieszkać u siebie. Papież mówił o tym podczas krótkiej wizyty u pensjonariuszy wspólnoty mieszkaniowej w pobliżu Watykanu.
Benedykt XVI powiedział, że przybywa, jako biskup Rzymu, ale także jako osoba w podeszłym wieku, odwiedzająca swych rówieśników. Dodał, że doskonale zna trudności i ograniczenia, związane z tym wiekiem. Zaznaczył, że zwraca się do wszystkich osób w podeszłym wieku. - Pięknie jest być starym! Otrzymaliśmy dar długiego życia, które jest piękne także w naszym wieku, mimo pewnych niedomagań - mówił papież.

Benedykt XVI zwrócił uwagę, że w naszych czasach żyje się coraz dłużej, ale społeczeństwo stawiające na wydajność i zysk, często odrzuca ludzi starszych, uważając, że są dla niego ciężarem.

Tymczasem, podkreślił 85-letni papież, ich mądrość stanowi wielkie bogactwo. Benedykt XVI dodał, że przykładem traktowania starości, jako daru był błogosławiony Jan Paweł II. Papież prosił swych słuchaczy o modlitwy w intencji Kościoła, jego samego oraz o to, żeby na świecie nie było przemocy.

Więcej o:
Komentarze (81)
"Pięknie być starym" - papież przeciwny domom starców
Zaloguj się
 • antyksen

  Oceniono 213 razy 185

  Jasne, że pięknie może być być starym papieżem, który ma dostęp do najnowszej opieki medycznej, do dyspozycji całe zastępy służby, kuchnia (kobiety oczywiście) przygotowuje mu specjalne posiłki, lokaj pomaga wstawać, inne zastępy konsekrowanych kobiet piorą mu i sprzątają.
  Z jakiej choinki ten starzec się urwał? :) Bo chyba nie z polskiej... :(

 • e-komentarz

  Oceniono 186 razy 168

  "Pięknie być starym"
  Przyjedź, papieżu, do Polski na miesiąc, dwa - damy ci przeciętną emeryturę i przeciętne mieszkanie z przeciętnym czynszem. Oczywiście będziesz mieszkał sam, bez swoich przybocznych. Sam będziesz robił zakupy, sam gotował, sprzątał, prał. Sam, jeśli źle się poczujesz, pójdziesz do lekarza, odczekasz kilka godzin w kolejce. Sam zapłacisz za prąd, gaz, telefon, leki i inne codzienne opłaty.
  Potem pogadamy o pięknie bycia starym...

 • the_qwert

  Oceniono 132 razy 116

  Odezwał się człowiek ze służbą. Normalny starzec nie ma sztabu ludzi skaczących na każdą potrzebę. Im wyżej tym bardziej oderwani od rzeczywistości.

 • siubes

  Oceniono 104 razy 84

  Niech sobie biały Papasmerf ugotuje sam obiad albo choćby kisiel i sam umyje gary a później niech się wypowiada. Niech sobie sam upierze gacie z nutką dekadencji a nie się mądrzy.

 • jerzysm42

  Oceniono 89 razy 69

  A czy Benedykt mieszka u siebie, czy w domu starców w Watykanie?

 • normalny1945

  Oceniono 87 razy 67

  tak pięknie jest byc starym jeszcze piękniej by było ´jakby ta twoja mafia nie okradała ani starych ani młodych.

 • chi_neng1

  Oceniono 75 razy 63

  Komu pieknie, temu pieknie ....

  Jak w luxusie, to czemu nie ?

 • nataniasz

  Oceniono 23 razy 17

  Jak tu już wielu wspomniało, ale też się dołożę.

  Jak pięknie być starym jak się przez większość swojego życia nic koło własnej du.... y nie robiło, bo zawsze była gosposia, kucharka, kamerdyner, kierowca i cholera wie kto jeszcze. Dostęp do najlepszej opieki medycznej.
  Niedobrze się robi jak się takiej hipokryzji słucha.

  Koleś pochodzi z Bawarii gdzie pół Polski i połowa reszty biedniejszej Europy podciera dupska starym Niemcom.

  Człowiek oderwany od życia podobnie jak reszta liżących za zaszczyty i apanaże.

  Ma rację, że ludzie starzy powinni mieć możliwość zostać we własnych domach i do tego liczyć zawsze na pomoc dzieci (jak się je ma czy jak je stać)

  Dużo starych potrzebuje towarzystwa i dlatego wolą być wśród innych (oczywiście to dodatek do ciepła rodzinnego które powinno być na 1 miejscu)

  Tak czy tak słuchanie takich rzeczy z kolesia który ma wszystko podsunięte pd nos on i jego otoczenie - żałosne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX