Operator dźwigu zginął w wypadku w porcie w Darłowie

12.11.2012 13:35

Fot. Sergiusz Pęczek / AG

Operator dźwigu zginął dziś w porcie w Darłowie (Zachodniopomorskie). Do zdarzenia doszło podczas rozładunku z ciężarówki rur służących do remontu nabrzeża. Dźwig przewrócił się i przygniótł mężczyznę - poinformowała straż pożarna.
Dźwig przewrócił się, przygniatając ramieniem znajdującego się w kabinie operatora. Poniósł on śmierć na miejscu - poinformował dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie st. kpt. Paweł Faryno.

Do portu wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw wypompowali z przewróconego dźwigu kilkadziesiąt litrów paliwa, potem rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku.

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, policję, Państwową Inspekcję Pracy i prokuratora.

Przewrócony dźwig na podwoziu kołowym to duże urządzenie, mogące unieść ładunek o masie do 40 ton. Do jego poniesienia będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sławnie Iwona Ordak powiedziała, że prace na remontowanym nabrzeżu zostały wstrzymane.

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje