"Super Lider" jak "Super Express" - Gowin wydaje gazetkę-tabloid. "Lepiej się czyta"

logo

logo "Super Lidera" (Fot. Biuro Poselskie Jarosława Gowina)

"Polska na złoty medal" - taki nagłówek krzyczy z pierwszej strony "Super Lidera", gazety, którą wydaje Jarosław Gowin. Gazetka ma formę tabloidu, nawet jej logo stylizowane jest na logo "Super Expressu". Skąd taka forma? - Mieliśmy dwie gazetki. Jedną w konwencji merytorycznej, drugą tabloidową. Łatwo zgadnąć, która była lepiej czytana - mówi nam kierowniczka biura poselskiego Gowina.
"Super Lider", który był bezpłatnie rozdawany przez wolontariuszy, jest już trzecim numerem wydanym przez biuro poselskie Gowina. W najnowszym wydaniu możemy poczytać m.in. o sukcesach ministra Gowina i sprawozdania z jego działalności. - "SL" informuje obywateli, co posłowi ministrowi udało się zrobić i w którym kierunku pójdą dalsze prace - mówi Anna Salamończyk-Mochel.

Zaznacza jednak, że w numerze są również teksty na temat patriotyzmu, które pisali wolontariusze, stażyści i współpracownicy.

- To przez nich w całości został stworzony "SL". Jedynym kosztem, jaki ponieśliśmy, jest koszt druku, który wynosi 2,2 tys. zł za 20 tys. egzemplarzy - wyjaśnia.

A skąd pomysł na taki "tabloid"? Według Salamończyk-Mochel to czytelnicy zadecydowali. - Mieliśmy dwie gazetki w kampanii. Jedna była merytoryczna, druga w konwencji tablodiowej - mówi i dodaje, że "łatwo zgadnąć", która cieszyła się większym zainteresowaniem.

- W tej jest więcej zdjęć, bardziej przyciąga, ma grafikę. Zamierzenie było celowe, ale to obywatele nam podpowiedzieli, co im się lepiej czyta - mówi.

Zaznacza, że sam pomysł tworzenia tego rodzaju gazetki powstał podczas kampanii wyborczej. - Została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców i obywateli. Na tej podstawie stwierdziliśmy, że warto kontynuować taką metodę komunikacji z obywatelem - wyjaśnia i zaznacza, że planowane są dalsze numery.

Zobacz także
 • Tomasz Lis Lis: Kaczyński ma niezłą zabawę, prowadząc media na sznureczku
 • Ewa Kopacz "Ataki na Kopacz uważam za wyjątkowo niskie i chamskie. Ona zachowała się odważnie i przyzwoicie"
 • Prezydent Bronisław Komorowski Kurski: Komorowski nie jest Komoruskim. "Gajowy" jest arcypolski
Komentarze (14)
"Super Lider" jak "Super Express" - Gowin wydaje gazetkę-tabloid. "Lepiej się czyta"
Zaloguj się
 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 25 razy 15

  Skąd bierzecie pieniądze na koszty druku? Czy aby nie ma tam choćby jednego grosza z moich podatków? Bo jako podatnik nie życzę sobie, aby nawet ułamek mojego grosza szedł na obniżanie poziomu słowa pisanego i na propagandę. Zbyt ciężko na to pracuję...

 • marek_nazarowski

  Oceniono 28 razy 14

  Powinno być: SUPER LIZUS.

 • adammichnikoff

  Oceniono 17 razy 11

  no ambitnie, Gowin, wicie rozumicie, ambitnie idziecie, toarzyszu; chcecie wejść w buty Giertycha i zagospodarować opuszczony przez niego ciemny lud, dając mu papkę i paszę polityczną dla maluczkich; tak trzymać, toarzyszu, tak trzymać.

  a serio: więcej takich tłumoków doradców jak te wazeliniary i kariera szybko spłynie do kanału - pozostanie nie prezydentura, a prezesura klubu sportowego pod jasłem, bo tu aż się prosi o refrenik z Misia: łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu...

 • folwark_polski

  Oceniono 15 razy 5

  super talib

 • szarak_44

  Oceniono 6 razy 4

  Może ustawy i kodeks karny powinny być przedstawianie w formie tabloidowej,skoro się lepiej ta postać sprzedaje?

  Kiedy chwytamy za miecze, nazywają nas Awarami. Gdy lepimy zbyt wprawnie garnki, przezywają nas Wandalami. Jeśli tylko dosiadamy w bitwie koni, stajemy się dla nich Scytami... Jesteśmy Słowianie!

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 2

  "Super Lider"? Czemu tak skromnie? Trzeba zdecydowanie panie ministrze!
  Po prostu:
  "SUPER GOWIN"

 • rawahecht

  Oceniono 1 raz 1

  "SUPER LUZER TU DEJ"

 • dziadekjam

  0

  NEW GOOWNIN TIME...To jest to

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje