Giertych o organizatorach Marszu Niepodległości: Nieudolni i niedojrzali. Po prostu wstyd

Roman Giertych

Roman Giertych (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

- Pan Winnicki powinien odpowiedzieć za swoją nieudolność - powiedział na antenie Radia Zet Roman Giertych. Jego zdaniem Młodzież Wszechpolska, którą kieruje Robert Winnicki, wykazała się nieudolnością przy organizacji Marszu Niepodległości. - Organizowanie czegokolwiek z ONR jest sprzeczne z tradycją ruchu narodowo-demokratycznego i durne. To co zrobił Winnicki to jest po prostu wstyd - stwierdził.
W niedzielę po południu doszło w centrum Warszawy do burd niedługo po rozpoczęciu Marszu Niepodległości, organizowanego m.in. przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i ONR. Na ul. Marszałkowskiej w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki. 176 osób zostało zatrzymanych. Rany odniosło 22 funkcjonariuszy, trzech trafiło do szpitala.W ocenie Romana Giertycha, byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, przerzucanie na policję winy za zamieszki podczas wczorajszego marszu jest śmieszne. - Ci ludzie nie dorośli do organizacji dużych marszów - powiedział w programie Moniki Olejnik na antenie Radia Zet. - Po raz kolejny okazało się, że organizatorzy nie potrafili uspokoić prowokatorów - dodał.

Giertych skrytykował Młodzież Wszechpolską również za współpracę z Obozem Narodowo-Radykalnym. - Już przed wojną ten podział między Narodową Demokracją a ONR był bardzo jasny. ONR wprost nawiązuje do antysemityzmu i innych bardzo radykalnych sformułowań - podkreślił. Określił organizowanie marszu wspólnie z ONR-em jak "durne".

Giertych zaznaczył jednak, że sama idea marszu jest słuszna. - Większość uczestników tego marszu to pewnie byli porządni, młodzi ludzie. Mam dla nich szacunek za to, że chcą demonstrować swój patriotyzm - powiedział

"Osobowość Kaczyńskiego jest wypaczona"

Były lider LPR skomentował także ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził, że osobowość prezesa PiS jest "wypaczona". - Mam wrażenie, że w niektórych przypadkach zanurzanie się w opary religii smoleńskiej może prowadzić do wypaczenia osobowości. Bo powiedziałem o wypaczonej osobowości, nie o chorobie. Myślę, że takie wypaczenie u wielu ludzi następuje - powiedział Roman Giertych.

Jego zdaniem Jarosław Kaczyński byłby idealnym premierem Polski z punktu widzenia Rosjan. - Dla Rosjan idealnym premierem w Polsce jest Jarosław Kaczyński, który na konferencjach międzynarodowych trzyma makietę Tu-154 i wykrzykuje, że trzeba ukarać za to Rosjan - stwierdził.

- To dla nich idealna sytuacja, bo to będzie oddzielało polskie przywództwo od relacji międzynarodowej. Dla Rosji Jarosław Kaczyński jest idealnym premierem w Polsce i zrobią wiele, aby ten scenariusz idealny się spełnił - przekonywał Giertych.

Zobacz także
 • Władysław Frasyniuk Frasyniuk: Duża część Polaków nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la!
 • Od lewej: Jerzy Buzek, Roman Giertych, Bronisław Komorowski i Aleksander Hall Roman Giertych po prawicy prezydenta w czasie marszu Razem dla Niepodległej [ZDJĘCIA]
Komentarze (65)
Giertych o organizatorach Marszu Niepodległości: Nieudolni i niedojrzali. Po prostu wstyd
Zaloguj się
 • dragon52

  Oceniono 168 razy 112

  no giertych mądrze i na temat nareszcie

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 106 razy 82

  Pan Roman osobiście skonstruował maszynkę z felernych części a teraz się dziwi, że działa jak działa...

 • panjegoziom

  Oceniono 136 razy 74

  Brawo Romek. Winszuję i gratuluję powrotu z politycznego czyśćca. Tak jak kiedyś na Ciebie smarkałem, to teraz pokładam w tobie nadzieję.

  Stwórz ruch "Narodowo-Racjonalny" dla zwykłych Polaków, którzy chcą wyrażać patriotyzm bez mieszania się w bojówki, faszyzm i rasizm, a wtedy przyklasnę.

 • wbka1

  Oceniono 82 razy 54

  Kaczyński premierem, na konferencjach międzynarodowych, aż takiej wyobraźni nie mam.

 • daniella-63

  Oceniono 53 razy 35

  Jezeli byl wybuch to nic innego jak misja samobojcza.ktoregos z pasazerow T-154

 • ozyrys_reloaded

  Oceniono 55 razy 27

  No proszę... nawet koń wyrwany z objęć PiS-u zaczyna gadać jak człowiek... Takie słowa, panie Romanie, popieram...

 • turysta86

  Oceniono 42 razy 26

  Oj, czuję, że Giertych chce wrócić do polityki stąd ta niesamowita przemiana. Liczy na miejsce na platformerskiej liście wyborczej? Zapewne.

 • dragon52

  Oceniono 77 razy 23

  Marsz ONR i MW - to patrioci, którzy nie boją się władzy
  27%
  Liczba oddanych głosów: 794
  =============================================================
  kto zgadnie kto na nich głosował bo ja wiem kibole ,pis, rodz-rad-aryja,no i porąbani solidaruchy ---zgadłem?

 • alejajaniemaco

  Oceniono 23 razy 13

  Roman! Witamy w PO!
  Mordo ty moja !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje