Giertych o organizatorach Marszu Niepodległości: Nieudolni i niedojrzali. Po prostu wstyd

12.11.2012 10:16
Roman Giertych

Roman Giertych (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

- Pan Winnicki powinien odpowiedzieć za swoją nieudolność - powiedział na antenie Radia Zet Roman Giertych. Jego zdaniem Młodzież Wszechpolska, którą kieruje Robert Winnicki, wykazała się nieudolnością przy organizacji Marszu Niepodległości. - Organizowanie czegokolwiek z ONR jest sprzeczne z tradycją ruchu narodowo-demokratycznego i durne. To co zrobił Winnicki to jest po prostu wstyd - stwierdził.
W niedzielę po południu doszło w centrum Warszawy do burd niedługo po rozpoczęciu Marszu Niepodległości, organizowanego m.in. przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i ONR. Na ul. Marszałkowskiej w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki. 176 osób zostało zatrzymanych. Rany odniosło 22 funkcjonariuszy, trzech trafiło do szpitala.W ocenie Romana Giertycha, byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, przerzucanie na policję winy za zamieszki podczas wczorajszego marszu jest śmieszne. - Ci ludzie nie dorośli do organizacji dużych marszów - powiedział w programie Moniki Olejnik na antenie Radia Zet. - Po raz kolejny okazało się, że organizatorzy nie potrafili uspokoić prowokatorów - dodał.

Giertych skrytykował Młodzież Wszechpolską również za współpracę z Obozem Narodowo-Radykalnym. - Już przed wojną ten podział między Narodową Demokracją a ONR był bardzo jasny. ONR wprost nawiązuje do antysemityzmu i innych bardzo radykalnych sformułowań - podkreślił. Określił organizowanie marszu wspólnie z ONR-em jak "durne".

Giertych zaznaczył jednak, że sama idea marszu jest słuszna. - Większość uczestników tego marszu to pewnie byli porządni, młodzi ludzie. Mam dla nich szacunek za to, że chcą demonstrować swój patriotyzm - powiedział

"Osobowość Kaczyńskiego jest wypaczona"

Były lider LPR skomentował także ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził, że osobowość prezesa PiS jest "wypaczona". - Mam wrażenie, że w niektórych przypadkach zanurzanie się w opary religii smoleńskiej może prowadzić do wypaczenia osobowości. Bo powiedziałem o wypaczonej osobowości, nie o chorobie. Myślę, że takie wypaczenie u wielu ludzi następuje - powiedział Roman Giertych.

Jego zdaniem Jarosław Kaczyński byłby idealnym premierem Polski z punktu widzenia Rosjan. - Dla Rosjan idealnym premierem w Polsce jest Jarosław Kaczyński, który na konferencjach międzynarodowych trzyma makietę Tu-154 i wykrzykuje, że trzeba ukarać za to Rosjan - stwierdził.

- To dla nich idealna sytuacja, bo to będzie oddzielało polskie przywództwo od relacji międzynarodowej. Dla Rosji Jarosław Kaczyński jest idealnym premierem w Polsce i zrobią wiele, aby ten scenariusz idealny się spełnił - przekonywał Giertych.

Zobacz także
Komentarze (65)
Zaloguj się
 • antua43

  0

  Z jego wstrętnego pysku można wyczytać kim on naprawdę jest.

 • antua43

  0

  Co ty Giertych robiłeś jeszcze niedawno czyżby pamięć cię już zawodziła?

 • zbych2028

  0

  Aż przykro patrzeć co ten człowiek wygaduje, biorąc pod uwagę jego wcześniejszą postawę i historię jego rodziny. I to wszystko ze względu na osobiste urazy...

 • rosfita

  Oceniono 3 razy 1

  Neofaszystowska swołocz zawsze znajdzie wimnego: a to lewak raz polski raz niemiecki a to policja. Tylko sam nie moze zobaczyc własnej winy czyli dzieła dresiarskiego półgłówka. Swołovzy wydaje się że dużo może ale nie bójcie się swołovz jak będzie trzeba dostanie łupnia i skamląc ucieknie do tej karofaszystowsliej mendy z Toeunia. Równieź belzebuby z episkopatu zapłacą srogA cenę za popieranie rydzego belzebuba. Swołocz moźe się zdziwić źe ich hasło o wieszaniu innych odwróci się przeciwko nim i to oni zadyńdaja na rych drzewach zamiast liści. I będzie to chichot historii.

 • strongnuklear

  0

  Do filmu go pt :Atak Zombi.

 • rosfita

  Oceniono 1 raz 1

  Nadszedl rozsadek? Zobaczyl do czego czego faszystowscy polinteligenci sa zdolni. Dzisiaj wszyscy normalni ludzie ktorzy nie chca zyc w brunatnym britalnym bezsensownym piekle musza powiedziec stanowcze NIE brunatnej rydzykowej swołoczy. Oni sa słabi ale nie wolno dopuścić aby kontestowali i zniwazali nasze panstwo i probowali wpychac je na tory ich obłędu.

 • plumgazeta

  0

  Wyje,,ali wesołego romka i proszę, jaki sukces.

 • lignan

  Oceniono 2 razy 2

  Wesoły, duraczkowaty romek pokaja się jeszcze za swego papcia, co to prawi durnotki nt. teorii Darwina. Wtedy dopiero stanie sie prawdziwym przyjacielem rodziny bąków.

 • tepicpo

  Oceniono 2 razy 0

  żenujący, obłudny typ.... ktoś słucha tego pajaca jeszcze ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje