Egipt: dwie kobiety w nikabach obcięły włosy chrześcijance

28-letnia chrześcijanka pokazuje warkocz, który obcięły jej dwie muzułmanki ubrane w nikab

28-letnia chrześcijanka pokazuje warkocz, który obcięły jej dwie muzułmanki ubrane w nikab (fot. egyptindependent.com)

W kairskim metrze dwie kobiety w nikabach zaatakowały chrześcijankę z odkrytą głową i obcięły jej włosy - podaje serwis ?Egypt Independent?. To kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach.
Zaatakowana to 28-letnia chrześcijanka - podaje egipska organizacja broniąca praw człowieka. Dwie kobiety ubrane w tradycyjne muzułmańskie zasłony nazwały ją niewierną i zepchnęły z pociągu, łamiąc rękę. Następnie obcięły jej włosy.

28-latka zgłosiła incydent na policji i przeszła obdukcję lekarską.

Organizacja zaapelowała do egipskich władz o zajęcie się atakami na kobiety z odkrytymi głowami, zanim staną się one powszechną praktyką. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy doszło do kilku innych takich incydentów. W ubiegłym tygodniu ubrana w nikab muzułmanka obcięła włosy 13-letniej chrześcijance. Wcześniej nauczycielka z Luksoru obcięła włosy dwóm 12-letnim uczennicom po tym, jak odmówiły one zakrycia głowy. Sąd skazał ją na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Rosną wpływy islamistów w Egipcie

W Egipcie mieszka 8 mln chrześcijan - najwięcej ze wszystkich krajów Bliskiego Wschodu. W czasach rządów prezydenta Hosniego Mubaraka państwo było mniej podatne na wpływy duchownych muzułmańskich, a noszenie przez kobiety zasłon w niektórych państwowych instytucjach było nie do pomyślenia. Po obaleniu Mubaraka wzrosły wpływy organizacji islamskich.

Obecny prezydent Egiptu Mohammed Morsy był wcześniej członkiem Bractwa Muzułmańskiego. Zrezygnował z członkostwa w organizacji po objęciu urzędu. Jego krytycy obawiają się, że wprowadzi w Egipcie prawo szariatu i ścisłe zasady dotyczące ubioru kobiet. Bractwo Muzułmańskie twierdzi, że nie ma takiego zamiaru.

Egipscy duchowni mówią, że noszenie chusty jest obowiązkowe dla muzułmanek, ale nie można nikogo do tego zmuszać.

Zobacz także
 • Grupa nastolatków napastuje kobiety w Kairze Napastowanie kobiet - nowa egipska plaga. Walczą z nią obywatelskie patrole
 • Kair: młoda Egipcjanka w chuście Nauczycielka obcięła im włosy, bo nie chciały ich zakryć
 • "Ściąć głowy tym, którzy obrażają islam" - slogan z demonstracji muzułmanów w Australii - 15.09.2012 r. Małe dzieci z kartkami: "Ściąć głowy obrażającym islam". Szok w Australii: "Taa, religia pokoju"
Komentarze (120)
Egipt: dwie kobiety w nikabach obcięły włosy chrześcijance
Zaloguj się
 • mruczek80

  Oceniono 606 razy 592

  ach ci biedni muzułmanie... panowie w Egipcie molestują seksualnie kobiety na każdym kroku... natomiast panie odważnie atakują chrześcijanki... a później biedni muzułmanie muszą jechać do Europy aby szerzyć swoją cudownie totalitarną religię i pobierać zasiłki socjalne

 • freakwave

  Oceniono 528 razy 514

  u siebie obcinaja wlosy i lamia rece, a w europie wielki problem jak francja zakazuje chustek i nikabow w szkolach, moze nalezy je traktowac tak samo jak oni "niewiernych" u siebie, po pysku i zerwac z glowy... nie ma zgody na muzulmanski totalitaryzm to chora religia w ktorej pedofil jest prorokiem.

 • sonia_siemionowna

  Oceniono 198 razy 188

  I jeszcze mają czelność protestować, bo w świeckiej Europie zakazuje im się zakrywania twarzy! Niech najpierw zrobią porządek u siebie.

 • hdx01

  Oceniono 182 razy 150

  radykałowie wszędzie chcieliby rządzić umysłami. Na razie obcinają warkocze ale od warkocza bardzo blisko do szyi i ścięcia głowy. U nas z kolei nazywający się "narodowcami" na razie biją wszystkich innych, rzekomych żydów, rzekomych pedałów i wszystkich innych niż oni. Jak zabraknie do bicia prawdziwych żydów (bo właściwie to ciężko ich spotkać) to zaczną bić każdego kogo popadnie a następnym krokiem będzie zabijanie. Przecież znamy historię, wiemy jak to było w przedwojennych Niemczech za rządów Hitlera. Najpierw sprowadzenie człowieka do miana szczura a potem wyniszczenie go z błogosławieństwem społeczeństwa. Nawet jeśli na każdego jednego narodowca czy islamistę przypada dziesięciu porządnych, normalnych ludzi to i tak się nie odezwą, bo sami mogą stracić głowę lub kogoś z rodziny! Koło się zamyka tak samo jak w autobusie "opanowanym" przez dwóch podpitych kiboli!

 • piada

  Oceniono 164 razy 144

  tak wygląda świat, gdzie rządzą duchowni miłujący Boga i ludzi ( stara maksyma mówi : jeśli ktoś obcy chce ci zrobić dobrze to uciekaj )

 • aide5

  Oceniono 139 razy 95

  Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom. Christopher Hitchens

 • stefan-50

  Oceniono 90 razy 78

  Wczoraj w kościele zbierano datki na wsparcie koptów w Egipcie.

 • marcin1956

  Oceniono 87 razy 77

  Kiedy rzesza 8 milionów egipskich chrześcijan zostanie zmuszona do ucieczki z Egiptu? (Jako alternatywę będą mieć obozy koncentracyjne w stylu hitlerowskim). I co wtedy zrobi Unia? Przyjmie tę 8-milionową rzeszę uchodźców czy wywoła kolejną wojenkę na Bliskim Wschodzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje