Gronkiewicz-Waltz: Niech prezes pojedzie do Paryża, tam policja w ogóle się nie patyczkuje

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński skrytykował wczoraj działania stołecznej policji podczas Święta Niepodległości. - Niech dziennikarze dopytają go, co miał na myśli. Trzeba autora spytać, póki żyje - komentowała to w TVN24 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i doradziła prezesowi PiS, by dowiedział się, jak policja działa np. we Francji.
W niedzielę po południu doszło w centrum Warszawy do burd niedługo po rozpoczęciu Marszu Niepodległości, organizowanego m.in. przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. Na ul. Marszałkowskiej w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki. 176 osób zostało zatrzymanych. Rany odniosło 22 funkcjonariuszy, trzech trafiło do szpitala.Zdaniem Gronkiewicz-Waltz udało się zapanować nad sytuacją i było lepiej niż w zeszłym roku. - Skrzyknęły się osoby, które chciały rozróby. W momencie jak dojeżdżali, to policja ich skontrolowała i różne narzędzia zostały im pozabierane. Strategia policji była lepsza, dużo bardziej skuteczna - mówiła dziś rano w TVN24.

O co chodziło Kaczyńskiemu? "On kocha niedomówienia"

Prezydent odniosła się też do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że w przyszłym roku "ma nadzieję, że stolica nie będzie wyglądała jak miasto oblężone", i wytknął, że policji było za dużo.

- Nie rozumiem, o co chodziło prezesowi. Mam nadzieję, że dziennikarze dopytają prezesa, co miał na myśli. Najgorsze są takie niedomówienia. Jarosław Kaczyński kocha się w niedomówieniach. Jedno zdanie zaprzeczało drugiemu, nie wiemy, czy chce doprowadzić do zamachu stanu, bo "w przyszłym roku będą inne władze stolicy, państwa itd.". Trzeba autora, póki żyje, spytać, taka jest moja zasada. Czy poetę, pisarza, czy polityka, bo potem można się tylko domyślać z dokumentów - dodała.

"We Francji się w ogóle nie patyczkują"

Zdaniem Gronkiewicz-Waltz "miasto było dobrze przygotowane" na obchody Święta Niepodległości.

- Wszyscy organizatorzy byli bardziej skłonni, żeby się nie blokować. Chociaż oczywiście ci ludzie o grubych karkach już czekali na placu Bankowym, żeby tę lewicową demonstrację rozpędzić, ale policja do tego nie dopuściła, i bardzo dobrze - mówiła.

- Ja bym chciała, żeby prezes Kaczyński pojechał do Paryża czy Londynu i pooglądał, jak jest w różnych krajach. We Francji tzw. CRS, oni się w ogóle nie patyczkują, nie mają tego syndromu państwa posttotalitarnego, że źle kojarzą policję, chociaż u nich też było parę rewolucji i parę rządów autorytarnych - poradziła.

Zobacz także
Komentarze (266)
Gronkiewicz-Waltz: Niech prezes pojedzie do Paryża, tam policja w ogóle się nie patyczkuje
Zaloguj się
 • wiktrollzaraza

  Oceniono 291 razy 257

  Jarek nie pier..... nie było cię tam, dałeś drapaka do Krakowa.

 • 33qq

  Oceniono 351 razy 241

  No właśnie, niech pani przestanie się zachowywać jak w bufecie, czas użyć policji do tego, za co im płacimy, do UTRZYMANIA PORZĄDKU. Zwierzęta nie zrozumieją słów, im potrzeba pejcza

 • lakman

  Oceniono 196 razy 170

  Oj widziałem ja CRS w akcji. Piękny widok. Jak ochraniają to naprawdę, ale jak ktoś im podpadnie, to nie ma zmiłuj.

 • cookies9

  Oceniono 146 razy 118

  Może wzorem Paryża mniej potyczkowania się policji z nazistami,kibolami,chuliganami?
  To oni,za przyzwoleniem PiS i Kaczyńskiego zawłaszczyli Święto Niepogleglości.

 • kabel1111

  Oceniono 135 razy 115

  Policja działał zbyt brutalnie. Funkcjonariusze powinni podchodzić do tych osób i pytać grzecznie: szanowny panie bandyto, czy zechciałby pan odłożyć ten kawał chodnika i udać sie ze mna n komisariat.

 • puszka-3

  Oceniono 104 razy 86

  A szkoda że Polska policja nie poczynała tak jak policja w Paryżu.Może wtedy Święto Narodowe na drugi rok by było prawdziwym świętem a nie areną zadymy chuliganów i bandytów.
  Kaczyński zawsze będzie niezadowolony i tym nie należy się przejmować i przejść nad tym do porządku dziennego .
  Choroba prezesa objawia się między innymi wiecznym niezadowoleniem.

 • pictus57

  Oceniono 102 razy 86

  tjaaa wypowiedź Kaczora jak zwykle - nie widziałem, ale wiem że winna policja-jak wiadomo policja to rząd,a niby skąd ten "kieszonkowy" zbawiciel JUŻ wiedział ?czyżby na dodatek jeszcze jasnowidzem został? zbawiciel juz wiedział przed pochodem bo spieprzył do Krakowa coś panie Yaro to "alibi" za grubymi nićmi szyte,podobnie jak Zawisza relacjonujący na" żywo"- ja jestem z dala od czoła i nic nie widzę ,ale to policja sprowokowała przebrani za kiboli itd.itd - sprzedawajcie to swoim wyznawcom PIsielce bo jak wiadomo "ciemny lud wszystko kupi"

 • alek45

  Oceniono 88 razy 74

  Czy wolak rydzomoherowy... niejaki Prezio K. zapłaci za straty jakie wyrządziła jego sekta????

 • vidi12

  Oceniono 39 razy 33

  Najdalej poszedł były poseł Artur Zawisza... zapowiedział "odbicie" Lwowa i Wilna. Szaleństwo prawicowców sięga szczytów !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje