Gronkiewicz-Waltz: Niech prezes pojedzie do Paryża, tam policja w ogóle się nie patyczkuje

12.11.2012 08:42
Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński skrytykował wczoraj działania stołecznej policji podczas Święta Niepodległości. - Niech dziennikarze dopytają go, co miał na myśli. Trzeba autora spytać, póki żyje - komentowała to w TVN24 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i doradziła prezesowi PiS, by dowiedział się, jak policja działa np. we Francji.
W niedzielę po południu doszło w centrum Warszawy do burd niedługo po rozpoczęciu Marszu Niepodległości, organizowanego m.in. przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. Na ul. Marszałkowskiej w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki. 176 osób zostało zatrzymanych. Rany odniosło 22 funkcjonariuszy, trzech trafiło do szpitala.Zdaniem Gronkiewicz-Waltz udało się zapanować nad sytuacją i było lepiej niż w zeszłym roku. - Skrzyknęły się osoby, które chciały rozróby. W momencie jak dojeżdżali, to policja ich skontrolowała i różne narzędzia zostały im pozabierane. Strategia policji była lepsza, dużo bardziej skuteczna - mówiła dziś rano w TVN24.

O co chodziło Kaczyńskiemu? "On kocha niedomówienia"

Prezydent odniosła się też do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że w przyszłym roku "ma nadzieję, że stolica nie będzie wyglądała jak miasto oblężone", i wytknął, że policji było za dużo.

- Nie rozumiem, o co chodziło prezesowi. Mam nadzieję, że dziennikarze dopytają prezesa, co miał na myśli. Najgorsze są takie niedomówienia. Jarosław Kaczyński kocha się w niedomówieniach. Jedno zdanie zaprzeczało drugiemu, nie wiemy, czy chce doprowadzić do zamachu stanu, bo "w przyszłym roku będą inne władze stolicy, państwa itd.". Trzeba autora, póki żyje, spytać, taka jest moja zasada. Czy poetę, pisarza, czy polityka, bo potem można się tylko domyślać z dokumentów - dodała.

"We Francji się w ogóle nie patyczkują"

Zdaniem Gronkiewicz-Waltz "miasto było dobrze przygotowane" na obchody Święta Niepodległości.

- Wszyscy organizatorzy byli bardziej skłonni, żeby się nie blokować. Chociaż oczywiście ci ludzie o grubych karkach już czekali na placu Bankowym, żeby tę lewicową demonstrację rozpędzić, ale policja do tego nie dopuściła, i bardzo dobrze - mówiła.

- Ja bym chciała, żeby prezes Kaczyński pojechał do Paryża czy Londynu i pooglądał, jak jest w różnych krajach. We Francji tzw. CRS, oni się w ogóle nie patyczkują, nie mają tego syndromu państwa posttotalitarnego, że źle kojarzą policję, chociaż u nich też było parę rewolucji i parę rządów autorytarnych - poradziła.

Zobacz także
Komentarze (266)
Zaloguj się
 • x12-34

  Oceniono 1 raz 1

  Co za PO - wskie cioty tu się tak produkują ?
  Ile wam za to płacą POstytutki ?

 • cudaktusk

  Oceniono 2 razy 2

  Bufetowa, co ty za pierdoły oPOwiadasz. Myślisz, że POza tobą nikt nie był w Paryżu? Przy byle stłuczce policja pojawia się błyskawicznie, zawsze grzeczna - pyta przede wszystkim, czy komuś nie potrzebna pomoc. Nasza policja od razu myśli ile punktów przypierdzielić i jaki taryfikator zastosować. Ot taka POlska RzeczPOsPOlita.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 0

  HGW, ktorej za jej przerozne cwaniactwa od jakis 15 lat serdecznie nie lubie, tym razem wypowiedziala sie z sensem, za co ja na innym forum juz pochwalilam.
  Bo z wlasnego doswiadczenia wiem, ze antydemonstracyjne 'fliki' sa w skali calej EU wyjatkowo bezwzgledne.
  Widzialam takze Londyn z 6 tys. policjantow na ulicach.
  A Kaczynski? Kaczynski giowno w swym zyciu widzial.:)

 • dziadekjam

  0

  Niech "miss pigg" pojedzie do Paryża, to tam ją w cyrku zatrudnią..

 • dickers

  Oceniono 3 razy 1

  a w ogóle to pie...cie o jakimś marszu a w Bydgoszczy 1000 osób stało w kolejce po zapisy do specjalistów na rok 2013 i to jest news, i to jest POlska złodzieja donka, nie ma pieniędzy na służb zdrowia ludzie umierają bo nie moga dostać się do lekarzy!!!!

 • dickers

  Oceniono 2 razy 0

  tak waltzówo, ale tam też wynaleźli skuteczny sposób na złodziei, łapówkarzy czyli gilotyna, i mam nadzieję że doczekam jak złodziejskie łby spadną

 • nuatu

  Oceniono 5 razy -1

  niech HGW (nie będę rozwijal skrótu przez grzeczność) pojedzie do Paryża na jakiś czas sama, bez asysty kierowców, ochroniarzy, przydupasów itd, to zobaczy, że nawet tam można się poruszać, a pod jej rozpier...pardon...prezydenturą w Warszawie życie staje się niemożliwe.

 • almagus

  Oceniono 2 razy 2

  Będzie partia narodowa, a symbolem krowa wyścigowa.

  Jako członek partii Dobropyt.
  Nie zgadzam się na dojenie krów.
  Dalej z in vitro jałówki nazbyt.
  A członek mógłby, więc parę słów.

  Ogólnie zgoda na dzieworództwo.
  Czy nawet samozapłodnienie.
  Ale by partia, moje dowództwo
  Przekazywało wtryskiem nasienie.

  Wzmocniona subwencją partia poradzi.
  Pomocny będzie członek z ramienia.
  Pomocny członek co z Bogiem wsadzi.
  Mesjaszem mnie namaszcza Ziemia.

  Posłuszny więc elektoratowi.
  Z oddanymi głosami na siebie.
  Co duch narodu i mój stanowi.
  Więc ja reprezentuję Was, Ciebie!

  Wola nieba. Sobie odpoczniecie.
  Byle wódz płodny zachował napęd.
  Z krowami ssając nie poczniecie.
  Konieczne ze mną wam wejście w zakręt.

  Jam wodzu specjalnej troski.
  Znam się na wszystkim i więcej.
  Jam orłem, jedynie boski.
  Ja z trumną, byle prędzej!

  Jaromgław Smoleński.
  Wawelskie duchy.
  Ruch obywatelski.
  Areszty, podsłuchy!

  2012-11-12 almagus

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje