Hajdarowicz dla ''Wprost'': Gmyz oszukał Wróblewskiego

12.11.2012 08:18
Grzegorz Hajdarowicz

Grzegorz Hajdarowicz (Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta)

- Pawła znam od 1984 r., po prostu odruchowo do niego zadzwoniłem. I tyle - mówi Grzegorz Hajdarowicz w rozmowie z Piotrem Najsztubem. W najnowszym "Wprost" prezes Presspubliki opowiada o szczegółach powstania tekstu o trotylu, swoich kontaktach z Cezarym Gmyzem i Tomaszem Wróblewskim oraz o tym, jak poczuł się przez nich oszukany.
Hajdarowicz, który jest właścicielem "Rzeczpospolitej", wyjaśnia, że w noc przed publikacją o trotylu zadzwonił do rzecznika rządu Pawła Grasia, ponieważ "jako odpowiedzialny obywatel uznał, że informacja jest tak nieprawdopodobna, że ma taki obowiązek". - Po prostu wziąłem telefon i obudziłem Grasia - mówi i dodaje, że rzecznik rządu był w szoku, ale nie próbował go namówić na wstrzymanie druku.

O spotkaniu Hajdarowicza z Grasiem przed domem rzecznika na ul. Wiejskiej poinformowało Radio Zet. Informację potwierdził sam Graś na swoistej konferencji prasowej, która odbyła się późnym wieczorem na Twitterze.

Prezes Presspubliki zaznacza, że znał jedynie ogólne tezy artykułu, nie czytał go z tego względu, że według naczelnego nie był jeszcze gotowy, a on sam nie jest "cenzorem". Zaznacza, że wielokrotnie pytał o wiarygodność źródeł, o czym był ciągle przez naczelnego zapewniany. Sam tekst przeczytał dopiero w łóżku na tablecie. Jak zareagował?

- I nie mogę wstać z łóżka... Czuję się absolutnie oszukany... Czytam tekst - mam w pamięci rozmowę z naczelnym - i widzę, że tytuł jest nieadekwatny do tego, co z nim ustaliłem, że tekst i tytuł są kompletnie rozbieżnymi światami. Tytuł zabijał treść - mówi Hajdarowicz.

"Wg Gmyza powinniśmy uznać babę, która sprzedaje kapustę, za źródło"

Hajdarowicz opowiada, że po konferencji prokuratury wojskowej przyszedł do niego Wróblewski i powiedział: "Pomyliliśmy się". - Ja na to: "Tomek, spokojnie, czekajmy na konferencję premiera, nie dawajmy żadnego oświadczenia, trzeba zebrać myśli" - opowiada Hajdarowicz. Co na to Wróblewski?

- Tomek wychodzi i... daje oświadczenie ze słowami: "pomyliliśmy się" - opowiada Hajdarowicz. Później Wróblewski miał mu mówić, że "nie wytrzymał i dał oświadczenie".

A jak właściciel "Rzeczpospolitej" ocenia samego Gmyza? - W jego mniemaniu powinniśmy uznać babę, która na placu sprzedaje kapustę, za źródło informacji na temat broni atomowej w Iranie - mówi i zaznacza, że wielokrotnie był zapewniany o wiarygodnych źródłach przez naczelnego, a okazało się, że z materiałów, które przedstawił Gmyz, nic nie wynikało.

- Redaktor Gmyz, pisząc tekst, nie miał żadnych!, żadnych!, żadnych! - według mojej wiedzy - wiarygodnych źródeł informacji, które by go uprawdopodabniały - mówi.

Czytaj cały wywiad z Grzegorzem Hajdarowiczem w najnowszym "Wprost"

Zobacz także
Komentarze (84)
Zaloguj się
 • gtpress

  0

  i Pan Hajdarowicz ma racje, Swiat pelen jest oszustwa..... i o tym prostym, powszechnie znanym fakcie, Redaktor Gmyz tylko przypomnial, a niektorzy uwierzyli i wierza nadal........ba, wrecz utrzymuja to w "tajemnicy....."

 • politol59

  Oceniono 1 raz 1

  Jako szef wie co się dzieje w jego firmie.

 • klarneta8

  Oceniono 2 razy 2

  GMYZ, KARNOWSCY, POSPIESZALSKI,LISICKI I...bazuja na SUPER EXPERCIE ANTOSIU.Oni sie tez przejada.

 • j4s4

  Oceniono 2 razy 2

  ..."Redaktor Gmyz, pisząc tekst, nie miał żadnych!, żadnych!, żadnych! - według mojej wiedzy - wiarygodnych źródeł informacji, które by go uprawdopodabniały - mówi." ale Gmyz miał informacje o tym że W Putina rozbolały plecy, no to od czego mogły go rozboleć...od wycierania śladów... trotylu i jak już trotylu to i nitrogliceryny...bo co więcej mógł "wyczarować"...teatrolog?

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy 2

  Odruchowo dzwonią z URM-u do sedziego Milewskiego i innych sędziów

 • say69mat

  Oceniono 1 raz 1

  @gazeta:
  Hajdarowicz dla ''Wprost'': Gmyz oszukał Wróblewskiego

  say69mat:
  Kto zatem oszukał ...Gmyza???

 • martsy

  Oceniono 1 raz 1

  p. Hajdarowicz chce robic z rządem interesy a wścibscy dziennikarze o mały włos by mu to popsuli...

  niepotzrebnie mówi, że nie jest cenzorem, bo przecież zachował się jak cenzor

 • p.l.a.n.e.t.n.i.k

  Oceniono 1 raz 1

  Hajdarowicz - Joanna d'Arc polskich mediów. A tymczasem panu chyba się drużyny pomyliły. Zachował się pan żenująco, najpierw spotykając się w nocy ze "starym kumplem" (oczywiście nie wiedząc co będzie w tekście), potem koniecznie chcąc dyscyplinarki dla pracownika, który - jak twierdzi - sam chciał odejść, by zdjąć odium całej sprawy z tytułu. Wszyscy są siebie warci. I Gmyz, i Graś, i Hajdarowicz.

 • doktor104

  Oceniono 1 raz 1

  Czego można się spodziewać po Popaprańcach i Skurw....ach w skrócie PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje