Hajdarowicz przestraszył się blokady transakcji ze skarbem państwa? Spekulacje we "Wprost"

12.11.2012 07:43
Grzegorz Hajdarowicz

Grzegorz Hajdarowicz (Fot. Micha3 Lepecki / Agencja Gazeta)

Co skłoniło Grzegorza Hajdarowicza, właściciela "Rzeczpospolitej", do błyskawicznego wycofania się z tez stawianych w głośnym artykule Cezarego Gmyza i do zwolnienia kilku pracowników? Tygodnik "Wprost" opisuje plotki w redakcji gazety o tym, że powodem mogła być obawa o zablokowanie przez państwo być może intratnej dla właściciela "Rz" transakcji. Sens tej teorii podważa jednak cytowany przez "Wprost" resort skarbu.
Firma Grzegorza Hajdarowicza Jupiter NFI SA od jakiegoś czasu jest zainteresowana zakupem spółki Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita". PWR to państwowa spółka, od której Hajdarowicz już wcześniej kupił Presspublicę. Jednak - jak informuje "Wprost" - nie spłacił jeszcze wszystkich rat. Oznacza to, że kupując PWR Hajdarowicz przejąłby firmę, której wciąż spłaca dług.

Czy w ten sposób zredukowałby swoje zadłużenie? Resort skarbu przekonuje, że nie. Oznaczałoby, że spekulacje nt. PWR nie mają sensu. - Przy każdej prywatyzacji wszelkie należności i zobowiązania są uwzględniane w wycenie spółki - mówi, cytowana przez "Wprost" Magdalena Kobos, rzeczniczka resortu skarbu.

Jednak - zdaniem "Wprost" - w redakcji "Rzeczpospolitej" panuje opinia, że to właśnie obawa przed blokadą tej transakcji mogła skłonić Hajdarowicza do opublikowania przeprosin za artykuł Cezarego Gmyza o znalezieniu śladów materiałów wybuchowych na wraku prezydenckiego tupolewa oraz dozwolnienia kilku pracowników redakcji.

- Ja się od pierwszej chwili zastanawiałem, do kogo tak naprawdę to było skierowane? - mówi "Wprost" jeden z rozmówców z "Rzeczpospolitej". - Bo przecież to nie był wyłącznie sygnał do czytelników, którzy i tak dawno się w tym wszystkim pogubili.

Zobacz także
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • tom.beckett

  0

  hajdarowicz obawia sie tylko swojego zastepcy - Molocha - bylego zcy szefa WSI.... i "biznesmena" czarneckiego, ubeka, ktory mu pozyczyl kase na zakup rzepy. sam czarnecki kase dostal z fozz. jak walter z iti. I taki mamy w polsce "kapitalizm".

 • nora_syracuse

  Oceniono 2 razy 0

  "Cui bono" jak powiedział Cicero

 • magnifyingglass

  Oceniono 11 razy 1

  Hajdarowicz pójdzie z torbami, bo nikt przyzwoity nie będzie kupował gazety, której właściciel wyżej stawia dobre układy z władzą od rzetelnego, krytycznego dziennikarstwa. RZ jest obecnie taką sama szmatą jak GW.

 • dmbldr

  Oceniono 3 razy 1

  Jeśli chodzi o obecność trotylu, którym tak podniecają się środowiska smoleńskie to zasadniczą sprawą jest określenie ile tego było, jeśli w ogóle było. Jak były to ilości śladowe to naprawdę nie ma co popadać w euforię, że był jednak zamach i prezydent został zamordowany.
  Na przykład siarkowodór jest jednym z najbardziej trujących gazów ale to nie znaczy, że jak ktoś puści bąka to wszyscy padają jak muchy.

 • zebrok

  Oceniono 9 razy -1

  no i wyszło szydło z worka
  a tak Hajdarowicz szczekał, że działał jako uczciwy obywatel co w środku nocy leci z donosem na policję

 • zak_szirak

  Oceniono 19 razy 1

  rzeczpospolita pokazala nieznany w Polsce i na swiecie standard:
  "Dziennikarska lachudra, co plecie bzdury - za wszarz i OUT !"

  Niestety aqni Wprost, ani Gazeta Wyborcza nie maja tyle jaj, by u siebie powypieprzac debili.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 14 razy 2

  Oj Grzesiu było trzeba dalej sie zajmowac tymi wirtualnymi plantacjami w Brazylii a nie bawić się w prawdziwy biznes.

  Palmy cie nie oszukają:)))))))

 • slnmrw

  Oceniono 22 razy 14

  Taaa... znowu spisek. Tylko dlaczego Hajdarowicz pozwala bredzić prezesowi duby smalone o lejach, trotylu, spiskach i zamachach w Uważam Rze?

 • royal_pl

  Oceniono 12 razy -4

  Nie ma co! Pod rządami PO ścigamy się z Białorusią jeśli chodzi o "wolność" prasy i innych mediów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje