Ambasador USA: "Obama oddzwonił do Komorowskiego. Chciał złożyć Polakom życzenia"

11.11.2012 21:36
Wpisy ambasadora USA na temat telefonu Baracka Obamy do Bronisława Komorowskiego

Wpisy ambasadora USA na temat telefonu Baracka Obamy do Bronisława Komorowskiego (Fot. za SteveMullUSA / Twitter)

Prezydent USA Barack Obama zadzwonił dziś do Bronisława Komorowskiego przy okazji Święta Niepodległości. Rozmowa prezydentów dotyczyła też spraw bieżących, w tym sytuacji po wyborach parlamentarnych na Ukrainie - podała Ambasada USA w Warszawie. Polski prezydent "podziękował za pamięć".
Pierwszy o telefonie poinformował dziś wieczorem Stephen D. Mull. Ambasador USA w Polsce napisał na Twitterze (pisownia oryginalna - amerykański dyplomata prowadzi swój profil po polsku): "Prez Obama dopiero co oddzwonił do Prez Komorowskiego aby gratulować Polsce przy okazji Św. Niepodlegośći i dyskutować nasze wspólne sprawy".

- Prezydent USA w rozmowie telefonicznej złożył prezydentowi Komorowskiemu życzenia z okazji Święta Niepodległości. Poprosił go też o przekazanie ich wszystkim Polakom - relacjonował z kolei prezydencki minister Jaromir Sokołowski. Jak dodał, Komorowski "podziękował za pamięć i przypomniał, że w chwili odzyskiwania niepodległości USA były po stronie Polaków".

- Prezydent Komorowski pogratulował Barackowi Obamie zwycięstwa w wyborach prezydenckich i wyraził nadzieję na dalsze pogłębienie relacji polsko-amerykańskich - dodał Sokołowski.

Zobacz także
Komentarze (73)
Ambasador USA: "Obama oddzwonił do Komorowskiego. Chciał złożyć Polakom życzenia"
Zaloguj się
 • dyskootantka

  Oceniono 70 razy 42

  Po komentarzach widać, że pisiaczków zabolało. A szkoda, to przecież nasz Prezydent, naród go wybrał w demokratycznych wyborach. I nawet jeśli zawiedliśmy Jarosława, to nie ma się ci złościć, może w kolejnych wyborach lepiej mu pójdzie. Musi się tylko postarać ;-)

 • ga.1.2

  Oceniono 72 razy 40

  Prezes jako prawdziwy polak katolik od murzyna ktory chce zniszczyc biala cywilizacje czlowieka telefonu by nie odebral.

 • kingxxl

  Oceniono 34 razy 24

  Błaszczak o Obamie: Powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach :)

 • blue911

  Oceniono 38 razy 24

  I tak trzymac! Ignorowac lub karac (w zaleznosci od bezczelnosci kol prawicowych?) zolnierzy KK,Radia M. i oszolomow tresowanych przez Jasna Gore. Swiat jest dla ludzi normalnych i chcacych cos budowac i tworzyc ,a nie dla zagubionych pacjentow szpitali psychiatrycznych badz nieukow ze szkoly podstawowej majacych wiek ponad 30 lat....

 • konigin

  Oceniono 29 razy 17

  Po wysypie trolli widac, ze genetyczni i jedyni prawdziwi faszysci, o pardon, polacy wrocili ze spotkania ze swoimi przywodcami podczas jakiegos marszu.

 • lodzermensz1

  Oceniono 26 razy 16

  Pan Mull całkiem nieźle komunikuje się po polsku (mówi też nie najgorzej). Miłe.

 • sisterofmercy007

  Oceniono 10 razy 8

  Oj, miło, że pamiętał. My też go pozdrawiamy !

 • prof-antoni

  Oceniono 7 razy 5

  obama bał się przylecieć na pogrzeb

  a kaczyński nie.

  Nie zważał na pogodę, na procedury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje