Frasyniuk: Duża część Polaków nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la!

Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

- Znacząca część Polaków, ta część, która jest w UE (...), ta część, która tworzy nowe miejsca pracy, nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la! Od szóstej rano! - tak Władysław Frasyniuk powiedział w Polsat News. Dosadna wypowiedź - dotycząca prawicy, patriotyzmu i obchodów Święta Niepodległości - speszyła prowadzącą i błyskawicznie zdobyła popularność w internecie.


Na reakcję prowadzącej, która poprosiła go o powstrzymanie się od wulgaryzmów, Frasyniuk odpowiedział: "Niech się pani nie przejmuje".

- To jest poprawność polityczna, która tylko zaciemnia obraz. Problem polega na tym, że współczesny patriotyzm jest zupełnie na czymś innym. Trzeba naprawdę pracować, odbudowywać Polskę. Jesteśmy społeczeństwem biednym (...), jesteśmy biedniejsi niż Grecy, którym pomaga cała Unia. I to powinien być główny spór. A tymczasem polska prawica wciąga na sztandary faszystowskie czy też węgierskie tradycje. (...) Czy to jest podstawowy problem? - pytał Frasyniuk.

Działacz opozycji PRL podsumował, że podstawowym problemem "jest tak naprawdę, w jaki sposób modernizować państwo, w jaki sposób dogonić poziom życia Francuzów czy Niemców".

Zobacz także
 • Od lewej: Jerzy Buzek, Roman Giertych, Bronisław Komorowski i Aleksander Hall Roman Giertych po prawicy prezydenta w czasie marszu Razem dla Niepodległej [ZDJĘCIA]
Komentarze (149)
Frasyniuk: Duża część Polaków nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la!
Zaloguj się
 • aleksander45

  Oceniono 715 razy 649

  I w tym momencie całkowicie zgadzam się z panem Frasyniukiem.Zajmujemy się banałami a poziom naszego życia wyrażnie odstaje od cywilizowanej Europy

 • cozano

  Oceniono 442 razy 388

  Nasza radykalna prawica w ramach patriotyzmu, ma na celu jedynie dorwanie sie do wladzy, obojetnie w jaki sposob, i rozprawic sie ze swoimi prawdziwymi, badz urojonymi, przeciwnikami.

 • west501

  Oceniono 415 razy 381

  Zgadzam się. Patriotyzm to nie jątrzenie, to nie wielbienie klęsk narodowych i wichrzycieli. Patriotyzm to praca dla Polski (ale też i dla siebie), to płacenie podatków, to szacunek dla kraju i Konstytucji. Zaś świętowanie 11 listopada powinno mieć charakter radosny, a nie pogrzebowy.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 336 razy 308

  zapierd... to nie jest wulgaryzm. To jest fakt.
  Ma rację Frasyniuk. A jak ktoś tego nie rozumie to jest głupcem.

 • beerwolf

  Oceniono 317 razy 299

  no....jakby politycy tez tak zap...lali zamiast symulowac i pier....lic non stop o Smolensku i aborcji toby sie w Polsce tez inaczej zylo...

 • e-komentarz

  Oceniono 236 razy 218

  W pamięć zapadają właśnie celne i ostre wypowiedzi.
  Pamiętam jeszcze poprzednią wypowiedź Frasyniuka:
  - Jarek, pierdo**sz, nie było cię tam! - www.youtube.com/watch?v=umwfk1Sghiw
  A co konkretnego dla dobra Polski zrobił Kaczor? Wie ktoś?
  Przecież on nigdy nie za-****-da-lał!

 • thegreatmongo

  Oceniono 219 razy 203

  Ma racje!

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 213 razy 183

  Hmmmm. Prawda. Czy jeśli powiemy o czymś, że brzydko pachnie, to przestanie to śmierdzieć?...

 • tom_fed

  Oceniono 148 razy 142

  i to jeszcze na dwoch etatach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje