Frasyniuk: Duża część Polaków nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la!

11.11.2012 19:56
Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

- Znacząca część Polaków, ta część, która jest w UE (...), ta część, która tworzy nowe miejsca pracy, nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la! Od szóstej rano! - tak Władysław Frasyniuk powiedział w Polsat News. Dosadna wypowiedź - dotycząca prawicy, patriotyzmu i obchodów Święta Niepodległości - speszyła prowadzącą i błyskawicznie zdobyła popularność w internecie.


Na reakcję prowadzącej, która poprosiła go o powstrzymanie się od wulgaryzmów, Frasyniuk odpowiedział: "Niech się pani nie przejmuje".

- To jest poprawność polityczna, która tylko zaciemnia obraz. Problem polega na tym, że współczesny patriotyzm jest zupełnie na czymś innym. Trzeba naprawdę pracować, odbudowywać Polskę. Jesteśmy społeczeństwem biednym (...), jesteśmy biedniejsi niż Grecy, którym pomaga cała Unia. I to powinien być główny spór. A tymczasem polska prawica wciąga na sztandary faszystowskie czy też węgierskie tradycje. (...) Czy to jest podstawowy problem? - pytał Frasyniuk.

Działacz opozycji PRL podsumował, że podstawowym problemem "jest tak naprawdę, w jaki sposób modernizować państwo, w jaki sposób dogonić poziom życia Francuzów czy Niemców".

Zobacz także
Komentarze (149)
Zaloguj się
 • red-akcja

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba Blumsztajna z Szejnfeldem nie było.

 • walekpapla

  Oceniono 1 raz 1

  Rozbawiło mnie uznanie słowa "zapie..." za wulgaryzm. Ja jestem Poznaniokiem. I tu słowo PIERDOŁY jest tożsame z: plotką, blubrami, dubami smalonymi, ględami, Od tego zostały utworzone czasowniki: PIERDOLISZ(pleciesz bzdury, może to mieć także inne znaczenie, ale nie związane z mówieniem), BLUBRZESZ, GLĘDZISZ. Może Pani Redaktor przed ruganiem wypowiadającego te słowa, poradziła się u prof. prof. Bralczyka czy Miodka. Ja nie jestem ekspertem, tylko mówię to co dobrze znam

 • ipta

  Oceniono 2 razy 0

  Nareszcie powiedział prawdę.

 • krusnik02

  Oceniono 1 raz 1

  Tu się z Frasyniukiem zgadzam - zapie...my a tak naprawdę nic z tego nie mamy. Tusk czaruje rzeczywistość - co z tego że jesteśmy ze wzrostem gospodarczym na plusie jak w takiej Grecji zasiłek jest wyższy niż nasza średnia krajowa a to ponoć oni mają źle i cała Unia ich wspiera :) Nasz kochany rząd zachęca młode Polki do rodzenia dzieci wydłużając urlop macierzyński - moje pytanie brzmi czy pan ministre pracy i polityki społecznej myśli że w wychowaniu dzieci najważniejsze jest wydłużenie urlopu macierzyńskiego? Ja rozumiem, że jak się bierze ministerialną pensję to ma się w d...e ceny w sklepach i opłaty ale statystyczny Polak nie zarabia średnio 3600 brutto jak głosi GUS tylko jakieś 1800 zł. Kadra kierownicza winduje wskaźniki a szarzy pracownicy ledwo wiążą koniec z końcem.

 • szarak_44

  Oceniono 4 razy -2

  Istnieje duża grupa ludzi, która nie wychodzi, bo CIĘŻKO PRACUJE, istnieje duża grupa, która nie pracuje i nie wychodzi, taka, co pracuje i wychodzi itd. CHAMSTWA nic jednak nie usprawiedliwia. Sfera publiczna, to nie budka z piwem, jeśli pan Frasyniuk tego nie rozumie, to w sferze publicznej dla niego miejsca nie ma.

  Kiedy chwytamy za miecze, nazywają nas Awarami. Gdy lepimy zbyt wprawnie garnki, przezywają nas Wandalami. Jeśli tylko dosiadamy w bitwie koni, stajemy się dla nich Scytami... Jesteśmy Słowianie!

 • pl2512

  Oceniono 1 raz -1

  Romek, a co tam słychać u Smoka Wawelskiego? Tatuś widział się z nim ostatnio? Bo te dinozaury to raczej niedawno wymarły, a tak naprawdę to jeszcze kilku jest znajomymi pana tatusia!

 • kmrp

  Oceniono 7 razy -3

  Władek, pier...lisz, nie było CIę tam.

 • piotr_armatynski

  Oceniono 6 razy 4

  Wyjątkowo w 100%zgadzam się P.Frasyniukiem,uważam że najwyższy czas zająć się poprawą sytuacji finansowej naszych znacznie biedniejszych niż inni europejczycy obywateli,ale kto to ma robić jak do polityki pchają się mali nieudacznicy którzy nie zhańbili się prawdziwą pracą ,to dalej,jak za PRLu, zawodowi działacze a nie ludzie reprezentujący problemy obywateli.

 • zbycholj23

  Oceniono 10 razy 0

  A pan Frasyniuk już zapomniał chyba że przyczynił się razem z pozostałymi solidaruchami do tego że teraz znaczna część obywateli za....la. Na takich jak on i jemu podobnych nowobogackich cwaniaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje