Kaczyński: A gdzie jest premier? Dlaczego nie wziął udziału w Święcie Niepodległości?

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. za TVP Info)

- 11 listopada powinno być świętem autentycznych patriotów, którzy chcą, aby trwała polska kultura, polski naród, którzy sprzeciwiają się rezygnacji z polskich interesów - mówił dziś w Krakowie Jarosław Kaczyński. Jako ?zdumiewającą? określił też nieobecność Donalda Tuska w głównych obchodach święta. Premier tymczasem odwiedził dziś polskich żołnierzy służących w misjach międzynarodowych Kosowie.
- Jesteśmy tutaj, żeby oddać hołd głównemu twórcy polskiej niepodległości, marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, by złożyć kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II i na krypcie Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej - mówił prezes PiS na spotkaniu z dziennikarzami w Krakowie.

- 11 listopada to powinno być święto autentycznych patriotów, którzy nie chcą Polski roztapiać w żadnych szerokich strukturach, którzy chcą, żeby trwała polska kultura, naród polski, bo nie ma narodu bez kultury; którzy odrzucają politykę, która prowadzi do rezygnacji z polskich interesów, zarówno tych w sferze moralnej, jak i tych w sferze materialnej. Mamy nadzieję, że kolejne święto będzie wyglądało inaczej, a nie że stolica Rzeczypospolitej będzie wyglądała jak miasto zagrożone jakąś inwazją - mówił prezes PiS, dodając, że odpowiedzialnością za tę sytuację obciąża ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego.

Prezesa PiS pożegnano hymnem państwowym

Kaczyński odniósł się też krytycznie do faktu, że Donald Tusk nie pojawił się na oficjalnych obchodach dzisiejszego święta: - Mam nadzieję, że za rok w obchodach Święta Niepodległości będą też brali udział kolejni premierzy Rzeczypospolitej, bo jest rzeczą dość zdumiewającą, że premier Polski w obchodach Święta Niepodległości udziału nie bierze.

Tymi słowami prezes PiS zakończył swoje oświadczenie. Nie przyjął żadnych pytań od dziennikarzy, a od kamer oddalił się przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego odśpiewanego przez obecnych na miejscu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości.

Tymczasem szef rządu nie był obecny na obchodach święta w Warszawie, gdyż razem z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem odwiedził polskich żołnierzy i policjantów służących w misjach międzynarodowych w Kosowie.

Zobacz także
 • Sensacja w Pałacu Prezydenckim. Tajemnica wyszła na jaw
Komentarze (389)
Kaczyński: A gdzie jest premier? Dlaczego nie wziął udziału w Święcie Niepodległości?
Zaloguj się
 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 403 razy 345

  No jak nie ma Premiera? Ty żeś jest Dożywotni I Jedynie Słuszny Premier Odrodzonej I Prawdziwie Polskiej Czwartej Rzeczypospolitej (pozostałe tytuły pozwolę sobie pominąć), chwilowo na wygnaniu z powodu okupacji Polski przez żydowsko-rosyjsko-niemieckich agentów Platformy Obywatelskiej. Jesteś na miejscu, Towarzyszu Jarosławie! Prowadź nas do Słońca! Nie oglądaj się na tego uzurpatora i tych nie-Polaków, którzy go wybrali. Wszyscy Prawdziwi Polacy głosowali przecież na Ciebie, dostałeś 100% głosów, a oficjalny wynik wyborów to ściema.

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 276 razy 236

  Kaczorku, jeśli zapomniałeś liter i nie potrafisz czytać to chociaż słuchaj wiadomości a będziesz wiedział gdzie jest Premier. Ale Ty gnomie słuchasz tylko własnego głosu dlatego nie wiesz.

 • 1szansa

  Oceniono 231 razy 211

  Przecież wiadomo gdzie jest Premier, więc po co ta "zaczepka". Nie mówi się " trza" tylko trzeba, nie mówi się "11 listopad" tylko 11 listopada. A rozrabiali w Warszawie chronione"swojaki", którzy uwierzyli, że im wszystko wolno.

 • naszpanrobert

  Oceniono 197 razy 181

  Spójrzcie z jakim zacięciem na twarzy świętują Dzień Niepodległości autentyczni patrioci.

 • epox

  Oceniono 189 razy 159

  wieczny mąciciel .........

 • aa_6

  Oceniono 95 razy 87

  Jak Kaczyński ma w ogóle czelność stawać pod pomnikiem Piłsudskiego czy powoływać się na tego człowieka, który potrafił dogadać się m.in. z Dmowskim, jeśli w grę wchodziła niepodległość Polski. Znając temperament Piłsudskiego, można z prawdopodobieństwem graniczącym z pewności przyjąć, że Marszałek by go wyśmiał i zignorował. A Tuskowi Kaczyński nie dorasta do pięt.

 • dziadekjam

  Oceniono 93 razy 85

  "Kaczyński: A gdzie jest premier? Dlaczego nie wziął udziału w Święcie Niepodległości?"
  ================================================================
  Premier wziął udział w obchodach Święta Niepodległości w miejscu wolnym od gwizdów, buczenia PiSiaczków, a przede wszystkim wolnym od obecności zaplutego szczerbatomordego kurdupla...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje