Kaczyński: A gdzie jest premier? Dlaczego nie wziął udziału w Święcie Niepodległości?

11.11.2012 17:53
- 11 listopada powinno być świętem autentycznych patriotów, którzy chcą, aby trwała polska kultura, polski naród, którzy sprzeciwiają się rezygnacji z polskich interesów - mówił dziś w Krakowie Jarosław Kaczyński. Jako "zdumiewającą" określił też nieobecność Donalda Tuska w głównych obchodach święta. Premier tymczasem odwiedził dziś polskich żołnierzy służących w misjach międzynarodowych Kosowie.
- Jesteśmy tutaj, żeby oddać hołd głównemu twórcy polskiej niepodległości, marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, by złożyć kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II i na krypcie Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej - mówił prezes PiS na spotkaniu z dziennikarzami w Krakowie.

- 11 listopada to powinno być święto autentycznych patriotów, którzy nie chcą Polski roztapiać w żadnych szerokich strukturach, którzy chcą, żeby trwała polska kultura, naród polski, bo nie ma narodu bez kultury; którzy odrzucają politykę, która prowadzi do rezygnacji z polskich interesów, zarówno tych w sferze moralnej, jak i tych w sferze materialnej. Mamy nadzieję, że kolejne święto będzie wyglądało inaczej, a nie że stolica Rzeczypospolitej będzie wyglądała jak miasto zagrożone jakąś inwazją - mówił prezes PiS, dodając, że odpowiedzialnością za tę sytuację obciąża ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego.

Prezesa PiS pożegnano hymnem państwowym

Kaczyński odniósł się też krytycznie do faktu, że Donald Tusk nie pojawił się na oficjalnych obchodach dzisiejszego święta: - Mam nadzieję, że za rok w obchodach Święta Niepodległości będą też brali udział kolejni premierzy Rzeczypospolitej, bo jest rzeczą dość zdumiewającą, że premier Polski w obchodach Święta Niepodległości udziału nie bierze.

Tymi słowami prezes PiS zakończył swoje oświadczenie. Nie przyjął żadnych pytań od dziennikarzy, a od kamer oddalił się przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego odśpiewanego przez obecnych na miejscu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości.

Tymczasem szef rządu nie był obecny na obchodach święta w Warszawie, gdyż razem z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem odwiedził polskich żołnierzy i policjantów służących w misjach międzynarodowych w Kosowie.

Zobacz także
Komentarze (389)
Zaloguj się
 • 44092203459epm

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę , że jest on w wirtualnej rzeczywistości non stop.

 • 44092203459epm

  0

  Nagle stęsknił się za Premierem. To coś nowego. Jak sam nim był to nigdzie go nie było widać , a jak już to przy protestach pielęgniarek aby zabrać im komórki i zagłuszyć sygnał. Taki to obrońca Narodu był!!!!

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  nie martwcie sie nieszczesnicy z sekty satanistycznej, kurdupelek znowu lyka prochy i szuka dla was nowego kandydata na kandydata na wirtulalnego premiera

  dla tego glosno krzyczy GDZIE JEST premier, bp profm Gronski uciekal przerazony ze zarazi sie paranoja maniakalno depresyjna i mania przesladowcza

  a profesor to przyzwoity czlowiek

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  nieszczesny kurdupel szuka swojego kandydata na kandyata na kandydata na premiera profesora Gronskiego czy jakos tak.

  Kiedy profeesor zobaczyl rozwoj schizofrenii u prezesa i przyjrzal sie jak ta sekta satanistyczna wysluguje sie Moskewie uciekl gdzie pieprz rosnie

  to zdaje sie ostatnia ofiara glupoty smolenskiej, albo obledu smolenskiego - jak kto woli

  profesot kandydat na kandydata nie mogla sie nauczyc TOTALNEJ NIENAWISCI blizniego gloszonej przez slugusow Moskwy

 • cudaktusk

  0

  A nasz Donek piłkę kopał...

 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  malenki twoim marzeniem jes uduszenie pana premiera Tuska wlasnymi raczkami, nawet bez pomocy Rosji

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  malenki, a gdzie two wirtualnyj kandydat na kandydata na na kandydata na premiera

  zdaje sie ze przejrzal na oczy i doszedl do wniosku ze nie lubi pracowac dla slugusow Moskwy

 • artefakt-13

  Oceniono 3 razy 3

  i znowu strzelił kulą w dziurę, zamiast w "płot"!! Ten pełen jadu i nienawiści człowiek, popełnia, na szczęście, co raz więcej, brzemiennych w skutkach błędów, które wkrótce całkowicie go zmiotą do annałów historii i to bez aureoli "bohatera jedynej słusznej racji "...I gdy to się stanie, to (choć jestem abstynentem) chyba się "upiję": , z radości...

 • mila12.1

  Oceniono 3 razy 3

  Biedny Kaczyński, tylko jeden dzień nie ma premiera, a on już usycha z tęsknoty i rzuca mu się na mózg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje