Tusk: Nie ma większego przekleństwa niż wojna między braćmi

11.11.2012 13:01
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Mateusz Baj / Agencja Gazreta)

- Nie ma większego przekleństwa niż konflikt domowy, niż wojna pomiędzy braćmi - powiedział premier Donald Tusk w Kosowie, gdzie spotkał się z polskimi żołnierzami i policjantami służącymi w międzynarodowych misjach.
- Dzisiaj tu, w Kosowie, każdego z nas, każdego Polaka, nachodzi refleksja o tym, jak różne mogą być wymiary niepodległości. Odzyskiwaliśmy swoją niepodległość w tym samym czasie, w którym o tę niepodległość walczyły narody byłej Jugosławii - powiedział szef rządu na uroczystym apelu.

"Nie ma większego przekleństwa niż konflikt domowy"

- My w Polsce szczególnie mocno doświadczyliśmy tego, co znaczy konflikt, co znaczy zagrożenie - i może dlatego wiemy tak dobrze, że nie ma większego przekleństwa niż konflikt domowy, niż wojna pomiędzy braćmi. Wy dzisiaj tutaj pilnujecie tego, by nie powtórzyło się przekleństwo domowych konfliktów i waśni, które tak bardzo podzieliło i zdewastowało kraje byłej Jugosławii - podkreślił, zwracając się do polskich funkcjonariuszy.

"Łatwo jest utracić bezpieczeństwo"

- Polska jest dzisiaj bezpiecznym państwem i bezpiecznym domem dla swoich obywateli (...). Ale jak łatwo jest utracić bezpieczeństwo i dobrą reputację, wiedzą mieszkańcy tej ziemi - powiedział premier podczas uroczystego apelu wśród polskich żołnierzy w Kosowie.

- My, współcześni Polacy, jesteśmy kolejną zmianą w wielkiej narodowej sztafecie pokoleń, która przekazuje sobie najcenniejszy depozyt: suwerenne i demokratyczne polskie państwo - powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski.

Zobacz także
Komentarze (76)
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 2 razy -2

  20 lat później a jakie aktualne : www.youtube.com/watch?v=a0vXhwYDfOA&feature=related

 • szary-polak

  Oceniono 4 razy -2

  Mądre słowa premiera... A dla Kaczyńskiego tylko pogarda i splunięcie..Tfu !

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 4

  Premier Tusk ma wyjątkowy dar znajdowania się poza Polską w czasie ważnych dla Polski wydarzeń. Oczywiście nazwanie tego unikami jest bezpodstawne, no bo skąd można wiedzieć, że 11 listopada jest Święto Niepodległości ?

 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  Prawica wykluczonych przez nieprzystosowanie jesli tylko nie straci emerytur i znajdzie pracę, odejdzie od oszołomów czarnych marszów.

  Można kochać jesienią zachwycony swą ziemią.

  Pokolenie zaszczycone wolnością.
  Pionierzy w Dziadku Mrozie.
  Walką i przezornością.
  Skończyło z bytem w obozie.

  Łęgiem odrzańskim kroczy zamaszyście.
  Z bliznami krzywdy zaległej.
  Depcze przeszłość jak liście.
  Razem dla Niepodległej.

  Ziemia nasza, wolna z porami roku.
  Jak wiewiórka na drzewie.
  Po smaczny orzech w skoku.
  Kto marudzi, ten nie wie.

  Zaświergolona wiosna jak zawsze.
  Łęg narodzi rozkwitem.
  Odejdą czarne marsze.
  Bogato z każdym świtem!

  2012-11-11 almagus

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 3 razy -3

  Rzygać się chce na większość wpisów, swoją nienawiść wylewacie tylko na jedno ugrupowanie nie biorąc pod uwagę że inne nie są lepsze, a tym bardziej to które reprezentujecie. To po pierwsze a po drugie niektórzy powinni się wziąć za ortografię.

 • roggeven

  Oceniono 5 razy 3

  Pan Tusk po przegranych wyborach w 2005 nawolywal Polakow do"zbiohrowego nieposluszenstwa" wobec wybranych owczesnie wladz kraju. Co mial na mysli nie wiem, ale nie sadze, by chodzilo mu o mamrotanie
  przy kawce.
  teraz z grubej rury mowi o braterstwie. Jak jestes z niego niezadowolony,moj bracie, to jestes szalencem i podpalasz polski dom. Jak on nie trawi sojej porazki to wzywa narod do buntu.
  O swej kandydaturze na prezydenta RP, wyraza sie ,ze nie bo: "nie bedzie zalowal zyhrandola"
  Najwyzszy urzad w RP to po prostu posiadanie "zyhrandola"

 • mf08

  Oceniono 5 razy -1

  Co Tusk robi w Kosowie jak pół Warszawy rozwalają?

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Tusk: Nie ma większego przekleństwa niż wojna między braćmi..... Fakt. Przeciwników trzeba eliminować po cichutku, w białych rękawiczkach, na wiejskiej. Wystarczy utworzyć z PiSem koalicję i uchwalić stosowne ustawy, jak na przykład uznające byłych eSBeków gorszymi od kryminalistów i pozbawiające ich emerytur. A jak! Niech zdychają po cichu, z głodu, w śmietnikach. Miejsce w pochodach na warszawskich ulicach jest dla zasłużonych wypasionych neofaszystów. Jakby nie było ich ojcowie już się zasłużyli w pierwszych latach po II wojnie światowej. A oni sami obiecują zrobić porządek z niedobitkami, których nie uśmierciły demokratyczne ustawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje