Tusk: Nie ma większego przekleństwa niż wojna między braćmi

11.11.2012 13:01
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Mateusz Baj / Agencja Gazreta)

- Nie ma większego przekleństwa niż konflikt domowy, niż wojna pomiędzy braćmi - powiedział premier Donald Tusk w Kosowie, gdzie spotkał się z polskimi żołnierzami i policjantami służącymi w międzynarodowych misjach.
- Dzisiaj tu, w Kosowie, każdego z nas, każdego Polaka, nachodzi refleksja o tym, jak różne mogą być wymiary niepodległości. Odzyskiwaliśmy swoją niepodległość w tym samym czasie, w którym o tę niepodległość walczyły narody byłej Jugosławii - powiedział szef rządu na uroczystym apelu.

"Nie ma większego przekleństwa niż konflikt domowy"

- My w Polsce szczególnie mocno doświadczyliśmy tego, co znaczy konflikt, co znaczy zagrożenie - i może dlatego wiemy tak dobrze, że nie ma większego przekleństwa niż konflikt domowy, niż wojna pomiędzy braćmi. Wy dzisiaj tutaj pilnujecie tego, by nie powtórzyło się przekleństwo domowych konfliktów i waśni, które tak bardzo podzieliło i zdewastowało kraje byłej Jugosławii - podkreślił, zwracając się do polskich funkcjonariuszy.

"Łatwo jest utracić bezpieczeństwo"

- Polska jest dzisiaj bezpiecznym państwem i bezpiecznym domem dla swoich obywateli (...). Ale jak łatwo jest utracić bezpieczeństwo i dobrą reputację, wiedzą mieszkańcy tej ziemi - powiedział premier podczas uroczystego apelu wśród polskich żołnierzy w Kosowie.

- My, współcześni Polacy, jesteśmy kolejną zmianą w wielkiej narodowej sztafecie pokoleń, która przekazuje sobie najcenniejszy depozyt: suwerenne i demokratyczne polskie państwo - powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski.

Zobacz także
Komentarze (76)
Tusk: Nie ma większego przekleństwa niż wojna między braćmi
Zaloguj się
 • koniepobetonie

  Oceniono 106 razy 62

  Największym zagrożeniem na polskiej scenie jest Kaczyński. Ojciec Kaczyńskich, Rajmund, ostrzegał przed nimi. Mówił, że obaj braciszkowie będą stanowić zagrożenie dla Polski o ile dojdą do władzy. Miał rację.
  Potem wyznał się na Kaczyńskich Wałęsa. Dał im kopa. Szkoda, że tak późno...
  Kaczyński to najgorsza zakała.

 • halinnka.beauty

  Oceniono 73 razy 45

  widać, ze sekta smoleńska nie świętuje, chwila bez jątrzenia i obrażania to chwila bezpowrotnie stracona

 • redeyesoftherooster

  Oceniono 43 razy 29

  panie premierze, ale wolacy to nie bracia, to rak który trawi Polskę. Wszyscy wiemy co należy z rydzo kaczyńskim rakiem uczynić. oni zaczęli tę wojnę, my ja musimy skończyć. ci ludzi muszą zostać ukarani... i będą.

 • spoter

  Oceniono 44 razy 26

  Polska to nie monarchia. Nie można tak sobie abdykowac i przekazać władzę komuś innemu. Pałeczkę otrzymuje się w wyborach powszechnych, podczas których trafia się lub nie w oczekiwania wyborców. Rządzący rządzą z woli LUDU! To wyborcy decydują, kto dostanie pałeczkę, a kto pałeczką...Chcecie dobra RP a nie macie takiej podstawowej wiedzy? Nieuki jekies jesteście, czy co? Wydaje sie, że rozrabianie i odwracanie uwagi od spraw istotnych to wszystko co PisOstwo z wodzem Kaczyńskim na czele potrafi robić.

 • fifakowski

  Oceniono 22 razy 16

  Jakimi braćmi? Katoubecka, wolska sekta to mają być bracia normalnych Polaków? Paru psychopatów na oddział zamknięty, opozycja stanie się wtedy przeciwnikiem politycznym, a nie bandą zwyrodniałych, wściekłych zwierząt, żywiących się smoleńskimi trupami i żadnej wojny nie będzie. Ludzie inaczej myślący są w stanie się dogadać, ale wolskie bydło z kartoflem na czele, to nie partner. To banda usiłująca ściągnąć kraj na dno i skłócić go wszystkim sąsiadami.

 • jozekzzokopanego

  Oceniono 25 razy 15

  Kłamczyński i jego warchoły to wrzody na ciele Polski!!!! Precz z tymi gnojami, dosyć terroru psychopatycznego konusa!!!!

 • stanislawolek

  Oceniono 23 razy 15

  ......braci bliżniaków - kończą się katastrofą .....

 • palo_ma1

  Oceniono 20 razy 10

  Kaczyński

  mikroman z postury
  nekroman z natury

 • rabingoldblatt

  Oceniono 8 razy 8

  "Tusk: Nie ma większego przekleństwa niż wojna między braćmi"

  Jaka wojna?? Bracia to do siebie dzwonili do ostatniej chwili:))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje