Kurski: Słowa Brzezińskiego są przykre, ale nie byłoby ich, gdyby nie oskarżenia prezesa PiS

Jacek Kurski

Jacek Kurski (FOT. CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA)

- Przykra wypowiedź, ale pewnie by jej nie było, gdyby nie ten nieszczęsny artykuł - mówił europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. - Brzeziński powiedział to, co jest jeszcze u nas tabu. Tego nie powiedział dotąd ani premier, ani Platforma - zaznaczył Marek Siwiec. Politycy w "7 Dniu Tygodnia" w Radiu Zet komentowali m.in. ostatnią wypowiedź Zbigniewa Brzezińskiego nt. katastrofy smoleńskiej.
Brzeziński w TVN24 mówił, że gra polityczna w Polsce związana z katastrofą smoleńską stała się nieodpowiedzialna i zmierza do podważenia fundamentów państwa. Skrytykował on "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". Zaznaczył, że Rosji zależy na tym, by ta sprawa dzieliła Polaków.

"Pan profesor mieszka w USA"

- Przykra wypowiedź, ale pewnie by jej nie było, gdyby nie ten nieszczęsny artykuł i oskarżenia w trybie ultymatywnym, sformułowane przez lidera PiS, o zamachu, o zbrodni - mówił Jacek Kurski. - Nie neguję prawa Jarosława Kaczyńskiego do szczególnych emocji w tej sprawie. Natomiast jako lider partii opozycyjnej, człowiek, który widzi się w roli przyszłego premiera, nie może dopuszczać się tego rodzaju skrajnych sformułowań. One obiektywnie szkodzą wyjaśnieniu sprawy smoleńskiej - uważa Kurski. Jego zdaniem wypowiedzi Kaczyńskiego "zaszkodziły też powstaniu międzynarodowej komisji".

- Brzeziński powiedział to, co jest jeszcze tabu u nas. Tego nie powiedział premier ani Platforma. Dzisiaj nie sposób już powiedzieć, że to Palikot znieważył. To, co powiedział Brzeziński, jest ważne - mówił Marek Siwiec, europoseł SLD.

Inaczej sprawę widzi Jacek Sasin z PiS. - Nie będę podważał autorytetu Brzezińskiego, ale poszukałbym źródeł tej wypowiedzi. Brzeziński jednostronnie podsumował sprawę katastrofy smoleńskiej. Pan profesor mieszka w USA, korzysta z informacji, które są dostępne w Stanach. Nie jest w stanie śledzić zawiłości tej sprawy - podkreślił.

Nałęcz do PiS: Poniewieracie żołnierzami

Po raz kolejny wróciły też słowa Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy: po informacjach "Rzeczpospolitej" o śladach materiałów wybuchowych znalezionychwe wraku Tu-154M prezes PiS mówił : "Zamordowanie 96 osób to niesłychana zbrodnia. Każdy, kto choćby popełnił w tej sprawie matactwo i poplecznictwo, powinien ponieść konsekwencje". Chwilę później - m.in. za matactwa - żądał dymisji rządu Tuska.

- Kaczyński powiedział to, co powiedział. Nie wskazał, kto dopuścił się zbrodni - oświadczył Sasin. Jednak zdaniem prowadzącej audycję Kaczyński wskazał winnych w ostatnim wywiadzie w "Uważam Rze". "Leszek naraził się bardzo różnym wpływowym ośrodkom politycznym, biznesowym, powiązanym ze służbami albo składającym się z ludzi służb. Na całym wielkim obszarze byłego imperium, w tym oczywiście w Polsce, było bardzo wielu, którym przeszkadzał", powiedział w wywiadzie Kaczyński .

- Co jest nieprawdziwego w tych słowach? - pytał Sasin.

- Jak się czują, słysząc słowa Sasina, oficerowie BOR, pirotechnicy, którzy sprawdzali ten samolot? Ich dziewięciu kolegów zginęło. Co oni prześlepili ten ładunek? Ci biznesmeni tam włożyli materiały wybuchowe, a oni ich nie potrafili znaleźć? Prymitywnego trotylu? Trzeba pamiętać o honorze polskiego obywatela i oficera. Poniewieracie żołnierzami - powiedział prezydencki doradca Tomasz Nałęcz.Zobacz także
Komentarze (48)
Kurski: Słowa Brzezińskiego są przykre, ale nie byłoby ich, gdyby nie oskarżenia prezesa PiS
Zaloguj się
 • nanabun

  Oceniono 172 razy 158

  Sasin jest żałosny: "Pan profesor mieszka w USA, korzysta z informacji, które są dostępne w Stanach. Nie jest w stanie śledzić zawiłości tej sprawy". A sami swoje durne teorie o zamachu opierają na opiniach "specjalistów" z USA i Australii, którzy ocenili to na podstawie zdjęć. To jest dopiero piramidalna głupota.
  Słuszna uwaga Nałęcza - trotyl, to bardzo prymitywny środek, nikt by tego do bawienia sie w zamachy nie użył. Szczególnie, że psy saperów znalazły by go be trud.

 • naciskam_na_laptop

  Oceniono 130 razy 120

  A ja neguję prawo Kaczyńskiego do szczególnych emocji do chwili, gdy wypowiada je jako szef organizacji, która ma coraz więcej cech organizacji przestępczej, gromadzącej kreatury wywrotowe, paranoików i wariatów. Pozwolę mu na wygłaszanie takich bredni dopiero po umieszczeniu go zakładzie zamkniętym, bez względu na to czy ów ten zakład będzie miał przeznaczenie penitencjarne, czy lecznicze.

 • stanislawolek

  Oceniono 117 razy 107

  ........."Skrytykował on "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". Zaznaczył, że Rosji zależy na tym, by ta sprawa dzieliła Polaków."..................

  - i prezes świadomie jak pajacyk na sznurku ciąganym przez Putina , oczernia nzsz kraj ....

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 108 razy 102

  Panie Kurski, słowa Brzezińskiego są przykre dla Was i PISowców, nie byłoby ich również gdyby Pan nie przyłożył swojej rączki i to w dużym stopniu.

 • argument777

  Oceniono 94 razy 90

  Panie Kurski, ciemny lud wszystkiego nie kupi...

 • modrzewina

  Oceniono 93 razy 81

  Kaczyński, czy Kurski, to jeden ch.. Obaj są siebie warci.

 • cezar85

  Oceniono 73 razy 57

  tylko prezes i pis zyskali na tej wtopie
  ale powstrzymam się od oskarżeń

 • blondyn-3

  Oceniono 25 razy 19

  skoro Kaczynski twierdzi ze on ma tylko dowody o zamachu to zachodzi pytanie skad wie, bo sam je podlozyl

  rowniez podejrzane jest ze dzwonil do brata pare minut przed, czyzby sprawdzal czy jeszcze zyje ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje