Kaczyński: Polska nie jest czymś, czego należy się wstydzić

- Polska nie jest czymś, czego należy się wstydzić. To święto tych, którzy nie uznają narodowej mikromanii. Chcą także dziś, by pozycja naszego kraju była pozycją poważną - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas briefingu przy pomniku Piłsudskiego w Warszawie. Prezes PiS nie wyjaśnił, kto miałby się "wstydzić za Polskę".
Zdaniem Kaczyńskiego Polska powinna być krajem, który "odnosi sukcesy naprawdę". - A nie polegające na tym, że ktoś kogoś poklepie po plecach. Krajem, który nie kapituluje, który potrafi wywalczyć, co mu się należy - mówił Kaczyński.

- Chcemy przypomnieć o zadaniach, które stoją przed całym narodem. A w szczególności elitą polityczną. Elita polityczna ma obowiązek w tych niełatwych dzisiaj okolicznościach, oczywiście dalekich od tych najgorszych, jakie miewaliśmy w historii, ale jednak niełatwych, skutecznie walczyć o polskie interesy - zaznaczył. - I to jest możliwe pod jednym warunkiem. Że nikt nie chce płynąć w głównych nurtach, że być może będzie za to gdzieś nielubiany, krytykowany, coś osobiście straci, ale za to zyska dla naszego kraju - powiedział prezes PiS.

Dzisiaj w Święto Niepodległości przez Warszawę przejdą cztery manifestacje: marsz prezydencki, marsz socjalistów, marsz antyfaszystów oraz organizowany przez wszechpolaków i ONR Marsz Niepodległości. A poza tym - koncerty, biegi, defilada. Sprawdź szczegóły >>>

Sam Kaczyński spędzi Święto Niepodległości w Krakowie, gdzie uda się na grób prezydenta. Prezes PiS i jego zwolennicy przeszli już przez stolicę wczoraj - w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Rano przed briefingiem Kaczyński złożył kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Po briefingu prezes PiS złożył kwiaty pod pomnikami: Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, gen. Stefana Grota-Roweckiego, Wincentego Witosa oraz kard. Stefana Wyszyńskiego.Zobacz także
 • Kaczyński: Państwo może mieć flagę. Nie oznacza to, że jest wolne
 • Zeszłoroczny Marsz Niepodległości Ukradli święto 11 listopada, a chcą zabrać Polskę
 • ''Monitor Polski'' z 12 listopada 1918 roku "Wielka godzina, na którą naród polski czekał z upragnieniem, już wybiła"
Komentarze (295)
Kaczyński: Polska nie jest czymś, czego należy się wstydzić
Zaloguj się
 • suwakwrozporku

  Oceniono 210 razy 184

  Jarek "odleciał". Totalnie!

  Ludzie z PiS-u! Czy wy tego nie widzicie, że dowodzi Wami szaleniec??!
  Tylko Wy możecie uratować Polskę przed totalną kompromitacją odsuwając tego zbzikowanego, zdziwaczałego starego kawalera od szefowania opozycją! Nie bójcie się! Do roboty!

 • maretina

  Oceniono 178 razy 160

  Dlaczego zatem prezes robi wszystko co może, żeby tej Polsce zaszkodzić? Żeby ją ośmieszać w oczach świata?

 • babciamarianna

  Oceniono 84 razy 70

  .

  Komentowanie głupoty niepotrzebnie ją nobilituje ......

  Nie tak dawno red.Gugała podnosił kwestię "użytecznego idiotyzmu" który uprawiają dziennikarze ______ czym, jak nie "użytecznym idiotyzmem" jest ten artykuł w dniu 11 listopada .....

  Jaro was cynicznie wykorzystuje jako swoją "V kolumnę"...

  .

  .

 • akop123

  Oceniono 45 razy 37

  Prezes mówi tylko do swoich. Tylko oni wstydzą się Polski, tylko oni mają kompleksy. Reszta jest dumna, dumna z Polski teraźniejszej.

 • robeck73

  Oceniono 47 razy 37

  Nie wstydzimy się za Polskę.Odczuwamy wstyd z powodu Kaczyńskiego i jego obłąkanej bandy.

 • feurig59

  Oceniono 44 razy 36

  Ciekawe jaki sposobem pan prezes, którego na międzynarodowych parkietach absolutnie NIKT (może poza Orbanem) nie bierze na poważnie chce sprawić by to dzięki niemu ten kraj zyskał poważną pozycję na światowej arenie?
  Zgadzam się z panem prezesem, ze za jego rządów nikt nie poklepywałby nas po plecach. Wszystko wskazuje na to, że raczej dostalibyśmy kopa w d...:-)

 • szkodnikpolski

  Oceniono 47 razy 35

  problem taki ze Polska sie musi za kaczynskiego WSTYDZIC!!!!
  i to raz za razem

 • gonsienica1

  Oceniono 34 razy 34

  Prezes nawołuje, żeby zamiast płynąć głównym niurtem do Europy przeciskać się rurami kanalizacyjnymi do szamba On jest mikry i się zmieści ale reszta utknie.

 • p-y_t-x

  Oceniono 35 razy 33

  Fotyga w MSZ, Kamiński w CBA, Maciarewicz w SKW - przywróci "poważanie" Polski w świecie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje