Kaczyński: Państwo może mieć flagę. Nie oznacza to, że jest wolne

10.11.2012 19:57
"Państwo może istnieć na mapie, mieć flagę, godło i hymny, ale to wcale nie oznacza, że jest ono wolne czy niepodległe" - napisał Jarosław Kaczyński w portalu wPolityce.pl. Jego zdaniem "bez własnego ośrodka władzy, dyspozycji politycznej, który reguluje nasze sprawy, nie ma niepodległości, a peryferyzacja jest nieunikniona".
Zdaniem Kaczyńskiego w Polsce wciąż zauważalne są pozostałości po dawnym systemie. "Są to relacje ze Wschodem, konstruowane na warunkach w oczywisty sposób nierównoprawnych. Relacje z Zachodem, w szczególności z Niemcami, gdzie nie widzimy symetrii, partnerskich, równych stosunków. To jest również, a może przede wszystkim miejsce Polski w Unii Europejskiej, które obecnie w dużej mierze jest odbiciem relacji z Niemcami" - napisał.

Według Kaczyńskiego "dziś niepodległość i wolność (to) mądra polityka w Unii, mądra polityka wobec naszych sąsiadów, to jest droga do 'bycia wolnym'. Polska potrzebuje dziś polityki mądrości i odwagi. Polityki bez kompleksów, prowadzonej z wysoko uniesioną głową, w głębokim przekonaniu o swojej racji i wartości".

Kaczyński uważa, że "wolność, suwerenność, niepodległość jest jedyną szansą na to, żeby Polacy - te konkretne, żyjące dziś pokolenia, może nie moje, ale młodsze na pewno - mogły mieć pełne przekonanie, że żyją w takich samych warunkach jak inni europejscy sąsiedzi. W świecie dobrobytu, porządku, infrastruktury czy służby zdrowia na odpowiednim poziomie. W kraju, gdzie mogą realizować własne marzenia, aspiracje. Gdzie mogą się uczyć, pracować, zakładać rodzinny i być szczęśliwi w poczuciu, że nic nie tracą, że mają takie same szansę i możliwości jak inni Europejczycy".

"Potrzebujemy dziś wspólnoty, poczucia nieskrępowanej przynależności. Budowanie tej wspólnoty musi odbywać się poprzez szkołę, media, poprzez to wszystko, co tę wspólnotę tworzy. Nikt nie rodzi się Polakiem, Niemcem czy Hiszpanem. Obywatelem stajemy się przez wychowanie. Poczucie wspólnoty buduje się każdego dnia. W tych małych codziennych zajęciach ukryta jest nasza tożsamość, pamięć, ale i nasza przyszłość. Siła tkwi w wierze, w historii, w prawdzie i przekonaniu o własnej wartości" - napisał Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (357)
Zaloguj się
 • ml2403

  Oceniono 1 raz 1

  Oj Kaczorku, Kaczorku. Stary chłop, a takie brednie opowiada. Godność, duma, równoprawność itd. Mamy mieć dumę narodową, żądać tego samego co Niemcy czy Francuzi, podskakiwać i wymachiwać szabelką. Bardzo fajnie tylko to już było, a na końcu trzeba skądś wziąć pieniądze na emerytury, obsługę administracji, itd. Niestety świat tak jest zbudowany, ze najpierw trzeba mieć pieniądze, a potem być dumnym. Ci dumni ludzie na idą potem po kredyt do banku i stają się malutcy i odpowiadają na bzdurne pytania. Nasza duma narodowa i siła może powstać wtedy kiedy będziemy mieć swojego Mercedesa lub IPada, a kompletnie nie zależy od frazesów prezesika. Jego brat był małym człowieczkiem i nie chodzi tu o wzrost, który przypadkiem został prezydentem i za chwilę miał przestać nim być. Dla PiS ta katastrofa politycznie była zbawienna, bo za chwilę czekała ich polityczna katastrofa przegranych wyborów prezydenckich. Problemem Polski nie jest to, że jakiś oszołom głosi słowa o wielkiej Polsce, tylko, ze ten pogląd ma jeszcze tak wielu zwolenników.

 • zelenyles

  0

  OTO WYZWOLICIEL POLSKI

  TEN OTO TYP WYZWOLI POLSKĘ I POLAKÓW Z WSZELKICH ZASAD MORALNYCH.

  JEGO POSTAWA TO IDEALNY PRZYKŁAD JAK NIE NALEŻY POSTĘPOWAĆ.

 • dragon52

  0

  nieraz czytam co ten idiota wygaduje i nic a nic nie ogarniam jakiej wolności ten karzeł chce !!!

 • arno-ger

  Oceniono 2 razy 2

  Państwo może też tolerowac skrajnego oszoloma a to juz oznacza że jest w pełni wolne.

 • kakaz39

  Oceniono 3 razy 3

  Państwo może mieć flagę - nie oznacza że jest wolne !
  Człowiek też ma głowę - "czy" to oznacza że jest w niej rozum !!
  Mały człowiek duża głowa rozum krótki i Malutki !

 • jurekzoliwy

  Oceniono 1 raz 1

  Psychopatia to deformacja osobowości i nie należy jej mylić z chorobą umysłową.
  Psychopata swoje urazy wobec świata przekształca w teorię, a następnie w ideologię (prawie w religię)
  Psychopata nigdy nikomu nie daje się do niczego przekonać, gdyż jest przeświadczony, że posiada jedyną prawdę.
  Przez to przekonanie psychopata działa bardzo konsekwentnie. (np. Brewik)
  Psychopata nie uznaje żadnych autorytetów, choć czasem udaje, że uznaje. Jeśli jednak taki autorytet wygłosi myśl, która nie pasuje psychopacie, psychopata stara się go zdyskredytować.
  Z psychopatą żaden dialog nie jest możliwy.

 • andrzej-01

  Oceniono 1 raz 1

  Kurduplu ,jeżeli w Polsce nic ci się nie podoba, to spieprzaj dziadu do Gabonu.

 • jan.58

  Oceniono 1 raz 1

  Państwo to Ja !

  arturprosty.blogspot.com/2012/11/panstwo-to-ja.html

 • benkmen

  Oceniono 1 raz 1

  Karłowaty kartofel zna się na wszystkim, zwłaszcza na zakładaniu sobie konta bankowego, zdobyciu prawa jazdy i pokojowej koegzystencji na kocią łapkę z kotem Alikiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje