Tusk o sondażu: To znak, że Polacy nie zaakceptują skrajnego cynizmu

10.11.2012 17:30
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Premier Donald Tusk uważa, że wyniki sondażu dla programu "Forum" w TVP Info, w którym PO wyprzedza PiS o 12 pkt proc., to bardzo wyraźny znak, że Polacy nie zaakceptują w życiu publicznym ani skrajnego cynizmu, ani niebezpiecznego z punktu widzenia interesu kraju szaleństwa.
Według sondażu TNS gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na Platformę Obywatelską głosowałoby 42 procent ankietowanych, a na Prawo i Sprawiedliwość - 30 procent.Komentując te wyniki, premier powiedział, że jest to bardzo poważne ostrzeżenie dla tych wszystkich, którzy ze Smoleńska lub innych dramatycznych kart naszej historii "chcą uczynić maczugę - taką broń przeciwko innym Polakom w ojczyźnie". - Bo jestem przekonany, że każdego dnia musimy szukać takich dróg do siebie, a nie broni przeciwko sobie - dodał na briefingu w Jarosławiu. Tusk podkreślił, że nie ma wpływu na liderów opozycji, ale ma nadzieję, że może "sygnały dane od ludzi" wpłyną na nich otrzeźwiająco.

Na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej z 10-procentowym poparciem. Na Ruch Palikota chce zagłosować 8 procent ankietowanych. W Sejmie nie znalazłoby się natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe z 4-procentowym poparciem. Po 1 procent pytanych chciało zagłosować na Solidarną Polskę i Nową Prawicę. Sondaż przeprowadzono 7 i 8 listopada na reprezentatywnej grupie tysiąca dorosłych mieszkańców Polski.

Premier przebywał w sobotę z wizytą na Podkarpaciu - w Przemyślu, Jarosławiu i Rzeszowie.

Zobacz także
Komentarze (259)
Tusk o sondażu: To znak, że Polacy nie zaakceptują skrajnego cynizmu
Zaloguj się
 • maretina

  Oceniono 176 razy 74

  Zawsze byłam zdania, że gdyby nie Tusk i Kaczyński, to PO byłaby na samym dole sondaży. O ile teraz premier przygasł i siedział cicho, o tyle prezes dwoił się i troił, żeby poparcie platformie rosło.

 • dziadekjam

  Oceniono 124 razy 68

  Kaczor musi bardzo kochać Tuska, bo dwoi się i troi, żeby polepszyć notowania PO kosztem własnym i własnej partii

 • jankbh

  Oceniono 91 razy 51

  Największą stabilność państwa zapewnia emocjonalna labilność szaleńców. Trochę to ryzykowne, ale skuteczne.

 • dynac

  Oceniono 88 razy 44

  Najprawdziwszy patriota nie uznaje sondaży i mówi ankietowanym - wy zdrajcy.
  Warto pislamistom przypomnieć kto jest zdrajcą i agentem Moskwy, a jest nim półgłówek zwany Kainem.

 • intel-e-gent

  Oceniono 109 razy 41

  Panie premierze, ten sondaż, jeżeli już, to znak, że Polacy akceptują cynizm i korupcję, ale nie akceptują połączenia tego z szaleństwem. Dlatego wolą PO niż PiS.

  Lewy Sierpowy - lewicowy punkt widzenia
  lewysierpowy.blox.pl

 • cztery44442

  Oceniono 75 razy 27

  Panie premierze Tusk, to nie sondaże świadczą o tm jak żyją Kowalscy w Polsce i nie jest ważne kto przoduje w sondażach.

  Zresztą kto przodował w sondażach jak chodzi o wybory w 2005 roku. I jednocześnie wszyscy wiedzą kto wygrał wybory prezydenckie i parlamentarne.
  Panie Tusk proszę zająć rozwojem gospodarczym Polski i tym aby społeczeństwo polskie czuło się bezpieczne we własnym kraju. Może dobrym przykładem jest Islandia. Tego życzy sobie Kowalska.

 • carzonei

  Oceniono 43 razy 15

  Jestem pewny tego, że po wyborach już miesięcznica nie będzie potrzebna:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje