Tusk o sondażu: To znak, że Polacy nie zaakceptują skrajnego cynizmu

10.11.2012 17:30
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Premier Donald Tusk uważa, że wyniki sondażu dla programu "Forum" w TVP Info, w którym PO wyprzedza PiS o 12 pkt proc., to bardzo wyraźny znak, że Polacy nie zaakceptują w życiu publicznym ani skrajnego cynizmu, ani niebezpiecznego z punktu widzenia interesu kraju szaleństwa.
Według sondażu TNS gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na Platformę Obywatelską głosowałoby 42 procent ankietowanych, a na Prawo i Sprawiedliwość - 30 procent.Komentując te wyniki, premier powiedział, że jest to bardzo poważne ostrzeżenie dla tych wszystkich, którzy ze Smoleńska lub innych dramatycznych kart naszej historii "chcą uczynić maczugę - taką broń przeciwko innym Polakom w ojczyźnie". - Bo jestem przekonany, że każdego dnia musimy szukać takich dróg do siebie, a nie broni przeciwko sobie - dodał na briefingu w Jarosławiu. Tusk podkreślił, że nie ma wpływu na liderów opozycji, ale ma nadzieję, że może "sygnały dane od ludzi" wpłyną na nich otrzeźwiająco.

Na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej z 10-procentowym poparciem. Na Ruch Palikota chce zagłosować 8 procent ankietowanych. W Sejmie nie znalazłoby się natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe z 4-procentowym poparciem. Po 1 procent pytanych chciało zagłosować na Solidarną Polskę i Nową Prawicę. Sondaż przeprowadzono 7 i 8 listopada na reprezentatywnej grupie tysiąca dorosłych mieszkańców Polski.

Premier przebywał w sobotę z wizytą na Podkarpaciu - w Przemyślu, Jarosławiu i Rzeszowie.

Zobacz także
Komentarze (259)
Zaloguj się
 • cyberm23

  0

  ha ha 40 % ładna mi propaganda na 1000 osób robić sondaż. macie tu wyniki na 70,000 osób i 60 % jest za PiS a za PO 13%. To jest prawdziwy sondaż a nie 1000 osób. Tyle to ja w SEJMIE po rodzinie znajde. polskie-partie-polityczne.appspot.com/parties-statistics . Polecam zalogowanie się w razie problemów z oddaniem głosu.

 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  To znak, że Polacy zaakceptowali skrajny cynizm i niebezpieczne szaleństwo ocierające się o zdradę polskiej racji stanu Donalda Tuska.

 • fordysta

  Oceniono 4 razy 4

  Na co ten Tusk liczy ?
  Czy on sobie nie zdaje sprawy, że za takie niszczenie Polski i Polaków, za bezdomność, eutanazję, tułaczki po świecie, sieroctwo dzieci, beznadziejną edukację - POLACY go NIENAWIDZĄ ?
  Czy on naprawde nie zdaje sobie z tego sprawy ?
  Bo katastrofa w Smoleńsku jest tylko elementem jego rządów. I - czy trotyl był, czy nie - to nie przekłada sie na REALNĄ OCENĘ jego nie/rządów.

 • brann777

  Oceniono 4 razy 4

  --"Grzech ministra Grasia, pana Hajdarowicza, czy może wcale nie? Rozwiąż quiz w tekście."
  Hajdarowicz dzwoni do Grasia po północy i prosi o spotkanie, rozmawiają na ulicy o 1.30. Z tego, co wiadomo, rozmawiają o artykule, który się ukaże w kioskach około 4 godziny później i jest juz prawdopodobnie gotowy do druku. W każdym razie nikt go nie zatrzymał, ani po rozmowie Wróblewskiego z Seremetem, ani Hajdarowicza z Grasiem. Wobec tego, czy było coś nieprawidłowego w kontaktach?
  Czy właściciel gazety moze uprzedzić władze o ....

  odyseja1948.wordpress.com/

 • antyinteligent

  Oceniono 3 razy 3

  Lewicowe stolce z radzieckiej dupy odbierają godność słabszym sześćdziesiąt lat.Dlaczego pozwala na to polska prokuratura z kompetencjami Trybunału Karnego?

 • antyinteligent

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego polskie dzieci i ich rodzice muszą realizować program edukacji wytyczany i dyscyplinowany przez poradzieckich emerytów?

 • antyinteligent

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystko chamom zardzewiało prócz nierdzewnej maczugi na słabszych.

 • antyinteligent

  Oceniono 3 razy 1

  Zombiaki szukają swojej tożsamości na cmentarzu historii.

 • antyinteligent

  Oceniono 4 razy 0

  Nie można czekać aż poradzieckie karaluchy pozdychają śmiercią naturalną z obżarstwa,trzeba ich wytruć muchozolem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje