Sprawa Amber Gold. Seremet: Michał Tusk nie był jeszcze przesłuchiwany

10.11.2012 17:16
Prokurator generalny Andrzej Seremet

Prokurator generalny Andrzej Seremet (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Michał Tusk nie był jeszcze przesłuchiwany - powiedział Andrzej Seremet w wywiadzie dla "Wprost". Prokurator generalny odpowiadał na pytania dotyczące m.in. postępów w śledztwie w sprawie Amber Gold.
Czy założyciel Amber Gold Marcin P. działał samodzielnie, czy też prał pieniądze należące do szemranych biznesmenów albo mafii? - pytali dziennikarze "Wprost" Andrzeja Seremeta. - Prokuratura bada również początki działalności firmy Amber Gold. Staramy się ustalić, jakimi pieniędzmi dysponował na początku jej działalności Marcin P. To kluczowe, żeby stwierdzić, czy był w stanie finansować działalność Amber Gold z wpłat pierwszych klientów, czy też miał pieniądze z innych źródeł - powiedział prokurator generalny.

Śledczy jeszcze nie przesłuchali Michała Tuska

Seremet ujawnił, że Michał Tusk nie był jeszcze przesłuchiwany przez prokuraturę. - Śledztwo przeciwko Marcinowi P. i wątek ewentualnego ujawnienia tajemnicy handlowej spółki Port Lotniczy w Gdańsku to dwie odrębne sprawy. W tej drugiej Michał Tusk nie był jeszcze przesłuchiwany - oświadczył.

Dziennikarze zapytali też Seremeta, czy premier przyjął już jego sprawozdanie za miniony rok (przyjęcie sprawozdania gwarantuje, że nie będzie próby odwołania Seremeta ze stanowiska). - Moje sprawozdanie nie jest przyjęte - stwierdził prokurator. - Od dawna uważam, że ustawa powinna określać termin oceny sprawozdania, bo jego brak działa destabilizująco na instytucję prokuratury - dodał.

Cały wywiad we "Wprost".

Zobacz także
Komentarze (25)
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  0

  czekamy na zezwolenie od tatusia. Lista pytań już wysłana do zatwierdzenia

 • m.arco

  Oceniono 4 razy 2

  DEMOKRACJA ZWYCIĘŻY
  To jest normalne w demokracji, że syna premiera się nie przesłuchuje dopóki nie uzgodni się przebiegu przesłuchania i dopóki zadawanych pytań nie zatwierdzi premier.

 • 2-julita

  Oceniono 2 razy 0

  a kiedy go przesłuchają ?????????????????
  ktoś go jeszcze kiedyś przesłucha ale to dla niego skończy się źle

 • bioder65

  Oceniono 4 razy 4

  Najlepiej wychodzi mu ochrona karpi .Taki to super prokurator.

 • forumowiecgwna

  Oceniono 13 razy 3

  Proponuje porownac te sytuacje do innej...

  Kilkanascie dni temu policja na rozkaz naszego sadownictwa robi "NALOT" na samotna matke i na oczach DWULATKA w nocnych godzinach urzadza sobie mala "egzekucje" wielkiego dlugu. Przypomne - bodajze chodzilo o 2tys pln. Na oczach DWULATKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po calej histori media i tusko-urzednicy orzekaja ze WSZYSCY wykonywali tylko swoje obowiazki - od sadu po dzielnych i bohaterskich policjantow.

  By zylo sie lepiej.

 • niepyszczyc

  Oceniono 13 razy 5

  Amber Gold=PO.

 • marcin1956

  Oceniono 23 razy 13

  Czy prokuratura zdąży do następnych wyborów??

 • unamatita

  Oceniono 16 razy 4

  "Michał Tusk nie był jeszcze przesłuchiwany" - czy to przypadkiem nie jest POlska właśnie?
  u.

 • bob_59

  Oceniono 23 razy -3

  Seremet zajmuje się ostatnio: weryfikowaniem teorii zamachu, zdobywaniem kolejnych próbek z wraku tupolewa , planowaniem przesłuchań syna Tuska, i podobnymi pierdołami, ale dlaczego, do jasnej cholery, nie zajmie się pisowskimi bandziorami szkalującymi nasz kraj i oskarżającymi jego władze o najcięższe zbrodnie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje