Finał pościgu pod Pałacem Prezydenckim. Auto prawie wjechało w ludzi

Tuż przed godziną 9 wiśniowy ford z piskiem opon zatrzymał się pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie obok grupki osób, czczących kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Kierowca uciekał przed policją od stacji benzynowej na ul. Dolnej, gdzie wywołał awanturę.


Nie wiadomo, dlaczego 56-letni kierowca forda wywołał awanturę na stacji benzynowej. Według relacji policji, gdy zobaczył wezwany przez pracowników stacji radiowóz, wskoczył do auta i zaczął uciekać. Ruszył w górę ulicą Dolną, skręcił w prawo w Belwederską, a następnie wjechał w Nowy Świat, gdzie zabroniony jest wjazd prywatnych samochodów.

Policjanci kontynuowali pościg. Tuż przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu mężczyzna nagle skręcił wprost pod dawną prezydencką siedzibę, choć mógł jechać dalej prosto.

"GW": Uciekinier krzyczał "Znam prawdę o Smoleńsku"

Pod Pałacem Prezydenckim stała oczekująca na Jarosława Kaczyńskiego grupka osób, chcących uczcić miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Auto uciekiniera zatrzymało się nagle dość blisko nich. Kierowca - starszy mężczyzna z wąsem - próbował jechać dalej, ale, jak relacjonuje dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski, policyjne radiowozy przyblokowały auto.

Funkcjonariusze wyciągnęli kierowcę z samochodu. Ten próbował im się wyrwać - bezskutecznie. Według relacji Czuchnowskiego krzyczał "Znam prawdę o Smoleńsku". Indagowana przez TVN24 policja nie potwierdza, czy mężczyzna wykrzykiwał podobne hasła.

Kierowca cierpi na zaburzenia psychiczne?

Policjanci potwierdzili wstępnie, że mężczyzna cierpi na zaburzenia psychiczne. Kierowca został zidentyfikowany, policja podaje jednak tylko imię - Jan - i pierwszą literę nazwiska - M. Jak podkreślił w TVN24 asp. Mariusz Mrozek ze stołecznej policji, w całej sprawie nie ma mowy o próbie wtargnięcia na teren Pałacu. W całym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Policjanci sprawdzają, co było przyczyną awantury na stacji paliw na ul. Dolnej.

Zobacz także
 • Policjanci zatrzymują mężczyznę Samochodem w Pałac Prezydencki
 • Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz na konferencji po doniesieniach 'Rzeczpospolitej' o trotylu we wraku Tupolewa Sondaż. "Trotyl nie wysadził sceny politycznej". PO wyraźnie przed PiS
 • Zbigniew Brzeziński Brzeziński: Rosji zależy, by Smoleńsk dzielił Polaków, ale te bzdury o zamachu? Wstrętne
Komentarze (171)
Finał pościgu pod Pałacem Prezydenckim. Auto prawie wjechało w ludzi
Zaloguj się
 • pis_its_sick

  Oceniono 250 razy 192

  Uciekinier krzyczał "Znam prawdę o Smoleńsku"
  ( ... )
  Macierewicz również zna " tę " prawdę.
  A teraz będziecie mogli o tym gaworzyć razem. Każdego dnia. Aż do zgaszenia świateł... .

 • konigin

  Oceniono 210 razy 174

  Doznal objawienia na stacji benzynowej, gnal, zeby podzielic sie ta wizja z wspolwyznawcami pod palacem, a rezimowa policja mu to uniemozliwila.

 • nicram112

  Oceniono 89 razy 73

  Znow rezim Tuska probuje uciszyc glos prawdy o Smolensku. Na szczescie wszystkie wazne dane zdazyl zdeponowac u leczacego go psychiatry

  Jaaaarooooslaaaaw Poooolskeee Zbaaaaw!!!

 • babciamarianna

  Oceniono 78 razy 66

  .

  To jest straszne .... co oni robią z ludźmi ??? ____ jak widać "zespół Macierewicza" wywołuje totalne spustoszenie w ludzkiej psychice

  .

 • senior2244

  Oceniono 126 razy 46

  "Auto prawie wjechało w ludzi' A jakby napisać" Auto prawie wjechało w prezydenta" to by była jeszcze większa sensacja,pismaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje