Ulicami stolicy przejdą marsze, a Kaczyński i cały PiS jadą na Wawel

Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W Święto Niepodległości prezes PiS i szefostwo partii jadą na Wawel. - Oddać hołd twórcy niepodległości - Józefowi Piłsudskiemu i prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który tę niepodległość umacniał - powiedział w RMF FM Adam Hofman. Rzecznik PiS skrytykował też Zbigniewa Brzezińskiego i ocenił, że w sprawie Smoleńska ?Tusk gra z Rosją?.
- Jeżeli posłowie Prawa i Sprawiedliwości wezmą udział w marszach i manifestacjach, które przejdą 11 listopada przez Warszawę, to zrobią to na własną odpowiedzialność - podkreśli w rozmowie z Agnieszką Burzyńską w RMF FM Adam Hofman. Całe kierownictwo partii wraz z prezesem Kaczyńskim zacznie dzień od oddania hołdu pod pomnikami Piłsudskiego i Dmowskiego w Warszawie, a potem ruszy do Krakowa.

O słowach Brzezińskiego: Gdyby wiedział więcej...

W rozmowie z RMF FM rzecznik partii Jarosława Kaczyńskiego skomentował też ostre słowa skierowane przez prof. Zbigniewa Brzezińskiego, byłego doradcę prezydenta USA Jimiego Cartera ds. bezpieczeństwa międzynarodowego, do zwolenników tezy o zamachu w Smoleńsku. Brzeziński w TVN24 skrytykował "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim".

Po publikacji "Rzeczpospolitej" "Trotyl we wraku tupolewa" Jarosław Kaczyński stwierdził: "Zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP i innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to niesłychana zbrodnia i każdy, kto choćby tylko poprzez matactwo lub poplecznictwo miałby cokolwiek z nią wspólnego, musi ponieść tego konsekwencje".

- Bez wskazania, kto jest za ten zamach odpowiedzialny, ale sugerując, że jest to prawdopodobnie rząd polski, a może i Sowieci, a może i razem, to jest coś tak wstrętnego i obrzydliwego - mówił politolog.

- Jak się całość tej wypowiedzi czyta, to widać, że za granicą, w tym w USA, wiedza o katastrofie skończyła się na raporcie MAK-u. Być może gdyby Zbigniew Brzeziński wiedział to, co po MAK-u udało się w Polsce wyjaśnić, być może by się tak nie wypowiedział - skomentował Hofman.

"Tusk uznał, że nawet jak był zamach, to lepiej to ukryć"

Komentując słowa Kaczyńskiego, Brzeziński ocenił, że "to wszystko Polsce szkodzi i podważa demokrację. I daje Rosji okazję do pogłębiania rozdźwięku w samej Polsce".

- A jeśli tak było, to nie jest straszna zbrodnia? Nie ma sprzeczności między polityką merytoryczną a prestiżem państwa - bronił słów prezesa Hofman. - Trzeba nazywać rzecz po imieniu: polski rząd po katastrofie brał udział w matactwie i to jest oczywiste. Oddanie śledztwa Rosjanom - raz. Nie żądanie zwrotu naszych dowodów - dwa. Fałszywe stenogramy, choćby na RBN-ie - trzy. Wersja Radosława Sikorskiego na godzinę po katastrofie, wina pilotów... SMS-y do Platformy... - wyliczał.

- Ja czytam polską politykę po Smoleńsku tak: Donald Tusk uznał, że nawet jeśli tam był zamach, to w interesie jego i jego rządu należy to zamiatać pod dywan. Niestety to jest gra w interesie Rosji. Rosja od dawna stosuje wobec Polski strategię izolacji wobec UE i NATO i Donald Tusk nieświadomie lub nieświadomie gra razem z Rosją - oświadczył.

Hofman ostro: "Tusk pojechał Kurskim", "Kamiński jest takim skrytobójcą"

Rzecznik PiS w rozmowie z RMF FM nie szczędził ostrych słów politykom z prawa i lewa. Premiera skrytykował za działania w sprawie budżetu Unii Europejskiej.

- Tusk wczoraj potraktował Polaków jak głupców, pojechał Kurskim ewidentnie, tzn. "ciemny lud to kupi" - że można połączyć wszystkie oczekiwania Polski od budżetu UE i obniżyć je o 100 mld i powiedzieć "Dobrze, to teraz ja walczę". To pełna kapitulacja, sygnał białej flagi.

Głównym tematem rozmowy był jednak przez większość czasu Smoleńsk. Hofman podkreślił, że PiS "od dawna mówił, że jedyną prawdopodobną teorią jest wybuch i działalność osób trzecich" i będzie zajmował się Smoleńskiem, niezależnie od tego, czy partii urosną od tego sondaże.

- Od dawna próbuje nam się wmówić, że musimy być mili, a wtedy może część mediów da nam rządzić. Teraz tydzień byliśmy grillowani. Już niejedną taką wojenkę przeżywałem, wszystko da się odrobić - zaręczył rzecznik PiS, dodając, że partia miała "inne dane, oprócz tych trotylu, które biegli potwierdzili Cezaremu Gmyzowi".

Przy tej okazji od Hofmana dostało się Michałowi Kamińskiemu, byłemu spin doktorowi PiS, który twierdził, że pierwsza reakcja PiS na zdementowane potem rewelacje "Rzeczpospolitej" miała być łagodniejsza niż słowa prezesa.

- Kamiński nie jest źródłem wiarygodnym, to człowiek, który pracuje dla Platformy, jest najemnikiem, skrytobójcą, który za każdym rogiem tylko by sztylet w PiS wbijał - stwierdził ostro.

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz na konferencji po doniesieniach 'Rzeczpospolitej' o trotylu we wraku Tupolewa Sondaż. "Trotyl nie wysadził sceny politycznej". PO wyraźnie przed PiS
 • Zbigniew Brzeziński Brzeziński: Rosji zależy, by Smoleńsk dzielił Polaków, ale te bzdury o zamachu? Wstrętne
Komentarze (360)
Ulicami stolicy przejdą marsze, a Kaczyński i cały PiS jadą na Wawel
Zaloguj się
 • suwakwrozporku

  Oceniono 585 razy 539

  Znowu Hofman wie najlepiej! Hofman jest regularnie w "Siódmym dniu tygodnia" w Zetce u Olejnik. Takiego poziomu cynizmu, bezczelności i buty nie prezentują nawet jego mentorzy: Kaczyński i Macierewicz. Hofman jest po prostu źle wychowany i nie jest to brak kindersztuby - to zwykłe, ordynarne chamstwo politycznego parweniusza, gó...arza, któremu się przewróciło w głowie.

  Czekam z utęsknieniem by zobaczyć twarz Hofmana i usłyszeć co będzie miał do powiedzenia w dniu, w którym Jarosław Kaczyński kopnie go w tyłek. A znając Jarka wiem, że taki dzień nadejdzie. Wtedy otworzę szampana. :)

 • siekier35

  Oceniono 395 razy 367

  "i prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który tę niepodległość umacniał - powiedział w RMF FM Adam Hofman"
  kult jednostki w komiksowym wydaniu przez etatowych błaznów prezesa wszech czasów!!!

 • januszz4

  Oceniono 347 razy 311

  Wypowiedź Z.Brzezińskiego w tak kategorycznym tonie może świadczyć o tym, że ma on dostęp do tajnych informacji jakimi dysponuje np. CIA. Zważywszy na rolę Brzezińskiego jako bliskiego współpracownika także obecnego prezydenta USA, jest to bardzo prawdopodobne. Te informacje mogą pochodzić nie tylko z danych wywiadowczych, ale także ze zdjęć satelitarnych i nasłuchu rozmowy prowadzonej przez braci Kaczyńskich przed katastrofą. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że tak właśnie jest. Moim zdaniem z psychologicznego punktu widzenia stopień ekspresji wypowiedzi Brzezińskiego potwierdza taką hipotezę. Gdyby nie miał odpowiedniej wiedzy, nie byłby taki stanowczy w swoich osądach.

 • olewus.1

  Oceniono 320 razy 298

  "prezes PiS i szefostwo partii jadą na Wawel. - Oddać hołd twórcy niepodległości - Józefowi Piłsudskiemu i prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który tę niepodległość umacniał "

  Hm, tow. Hofman , w jaki to sposób L.Kaczyński "tę niepodległość umacniał" ???
  L.Kaczyński obok J.Piłsudskiego, to profanacja dla dokonań, pamięci J.Piłsudskiego, to HAŃBA !

 • hochsztaplarka

  Oceniono 228 razy 214

  Krakusy i Krakowianie!
  Może by tak przydała się jakaś akcja typu "Nie siedź w domu - przewietrz gwizdek!"?
  Bo na partyzantów w lasach Kielecczyzny to nie można już liczyć - nie wysadzą w powietrze Pociągu Przyjaźni (cały trotyl zużyto w Smoleńsku). Kacze łajno wylezie więc na drogi, bo kolejarzom (z wyjątkiem senatora Koguta ze Stróży) też już wierzyć nie można. Zresztą nikomu nie można. Nawet "profesor" Gliński okazał się nieposłusznym cwaniakiem.

 • franconus

  Oceniono 78 razy 74

  Za jakie grzechy?

  Kiedy zaproszono prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości obchodzenia 750-lecia lokacji miasta, ten nie dość, ze nie przyjechał, ale nawet nie odpowiedział na zaproszenie. W ogóle przez cały czas swojej nieszczęsnej prezydentury miał Kraków w głębokim poważaniu.

  Po jego tragicznej śmierci nikt go do Krakowa nie zaprosił - a niestety przyjechał i został.

  Większość Krakowian nie życzy sobie, żeby miasto królów stało się mekką dla PiS-sekciarzy. Niech już idą na te swoje marsze z pochodniami, niech już robią bujdy w stolicy, ale wara im od Krakowa!!!

 • symulacrum

  Oceniono 66 razy 62

  jestem niemodna
  nie potrafię odciąć uczuć, gdy obserwuję, co w imię miłości do władzy i kasy robią osoby pokroju pana Hofmana
  po prostu to jest dla mnie niewyobrażalne, że ktoś, kto cynicznie szkodzi mojej Ojczyźnie, podpina się pod patriotyzm
  gdzie honor, pokora, jakaś autorefleksja?
  11 listopada będę pamiętała o Polakach, którzy oddali życie za Polskę i dla Polski - pracowali na jej rzecz po prostu żyjąc dobrze i sprawiedliwie, albo oddali życie, jak mój dziadek i wielu, wielu innych
  i chce mi się płakać ze złości i bezradności, że ktoś sobie tymi darami z czyjegoś życia wyciera cyniczną buzię, by dorwać się do władzy
  taka niemodna jestem, to dla mnie nie tylko temat do dyskusji przy kawusi czy piwku, tylko boli jak diabli

 • frankyy

  Oceniono 63 razy 55

  Pielgrzymka na Wawel? Dwór Prezesa może uratować tylko pielgrzymka do Tworek.

 • mimorak

  Oceniono 60 razy 54

  Przestudiowałem słowa Hoffmana " jedyną teorią jest wybuch" i wyszło mi,że to zaszyfrowany przekaz.Gdyby poprzestawiać litery,kilka wyrzucić i kilka dołozyć,to wyjdzie z tego "pomocy,znajdźcie mi dobrego lekarza".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje