Amerykanie wylądowali w Łasku? Nieprawda, są w Łodzi

Powitanie amerykańskich pilotów i techników w Łasku. Będą tu tylko pracować, zamieszkają w Łodzi i okolicach

Powitanie amerykańskich pilotów i techników w Łasku. Będą tu tylko pracować, zamieszkają w Łodzi i okolicach (Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta)

Łask miał w piątek witać eskadrę lotniczą i 16 samolotów F-16. Powitał 10 amerykańskich pilotów i techników, którzy przyjechali busami, a po uroczystościach wyjechali do Łodzi - czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.
Półtora roku temu o Łasku mówiło się w całej Polsce. "W 18-tysięcznym miasteczku zamieszka eskadra lotnicza USA. Amerykańscy żołnierze po raz pierwszy będą na stałe stacjonować we wschodniej części Europy" - pisały gazety. Taka eskadra to - wraz z pracownikami technicznymi - nawet w czasie ćwiczeń 250 osób.

Po kilku dniach informacje potwierdził Barack Obama. W Łasku rozdzwoniły się telefony. - Rozgłośnia radiowa z Chicago pytała, ile mamy McDonaldów. A ja im na to: "Żadnego, ale jak chcecie, to nam postawcie!" - opowiadał burmistrz Gabriel Szkudlarek. Burmistrz liczył, że zagraniczni goście będą w Łasku mieszkać i wydawać pieniądze. Swoje plany związane z Amerykanami mieli też mieszkańcy Łasku, w którym aż 1,3 tys. osób jest bez pracy, a marzeniem jest etat w Biedronce.

Niestety, wiadomo już, że na te wszystkie kokosy nie ma co liczyć. Wczoraj Łask zamiast eskadry powitał zaledwie 10 amerykańskich pilotów i techników, którzy - owszem - będą w Łasku pracować (szkolić naszych pilotów), ale mieszkać w Łodzi i jej okolicach. Sami tak zdecydowali. A do Łasku przyjechali busami.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Zobacz także
 • Tomasz Siemoniak Żołnierze amerykańscy w Polsce? Minister: To spełnienie marzeń
Komentarze (85)
Amerykanie wylądowali w Łasku? Nieprawda, są w Łodzi
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 86 razy 64

  Żołnierze amerykańscy w Polsce? Minister: To spełnienie marzeń. To jest chyba jedyny, minister na świecie, który cieszy się, że obce wojsko stacjonuje w kraju.

 • rychusa

  Oceniono 58 razy 42

  Polish Air Force hehe dobre ...naprawdę dobre.Rej się w grobie przewraca a ruskie boją się dwa razy bardziej niż powinni.

 • 2kotunia1

  Oceniono 44 razy 28

  Jak byli "ruskie", to żaden Minister nie mówił, ze spełniły się nasze marzenia. Może naszego Ministra (aktualnego) od wojny marzenie się spełniło, ale to tylko jego, bo nasze nie!
  Gdzie są Ci wszyscy co tak zaciekle walczyli o wolność i pobrali wielotysięczne odszkodowania za ich "chwalebne" czyny. "Nie o take Polske my walczyli".

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 38 razy 20

  Jakie to ŻAŁOSNE I ZAŚCIANKOWE. ŻENADA!
  Jankesi wyp...ć i SIemioniak razem z nimi. Nie potrzeba nam kolejnych okupantów

 • dziadekjam

  Oceniono 34 razy 20

  Wychodzi na to, że "amerykańscy goście" uznali łódzkie lokale i "panienki" za lepsze od łaskich. Nie trudno ich zrozumieć, przecież chyba nikt poważny w te "szkolenia bojowe" nie wierzy....

 • ergosumek

  Oceniono 34 razy 20

  Amerykanie w liczbie 10 (słownie: dziesięć sztuk ) przyjechali uczyć naszych, jak sie lata na F16 i pomagać je
  naprawiać, a tu euforia, amerykański POsterunek w Polsce!
  Prawie jak baza w Ramstein!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje