Błaszczak o Brzezińskim: Powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach

Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak

Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Myślę, że powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach - mówi Mariusz Błaszczak Łukaszowi Konarskiemu z TOK FM, komentując wywiad Zbigniewa Brzezińskiego dla TVN. Były doradca prezydenta Cartera w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską skrytykował teorie o zamachu w Smoleńsku, nazywając je ?bzdurami?.
Zbigniew Brzeziński odniósł się także do polityków, którzy mówią o zamachu na prezydencki samolot. - To jest strasznie wredna robota, robiona widocznie przez parę osób cierpiących na jakieś psychologiczne trudności - mówił Brzeziński i wyraźnie pił do Prawa i Sprawiedliwości.Według Mariusza Błaszczaka, szefa Klubu Parlamentarnego PiS, Brzeziński, wypowiadając takie słowa, sprawił, że jego "powaga legła w gruzach". Zaznacza, że PiS z niczego się nie wycofuje.

- Ja nie uważam, że PiS ma sobie cokolwiek do zarzucenia. Uważam, że ci, którzy mataczą w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej, powinni mieć sobie wiele do zarzucenia - mówi Błaszczak."Nie tylko biografia..."

"To wszystko Polsce szkodzi i podważa demokrację. I daje Rosji okazję do pogłębiania rozdźwięku w samej Polsce. Dlaczego Rosjanie nie oddali wraku samolotu? Bo Rosji zależy na tym, żeby ta sprawa dzieliła w dalszym ciągu Polaków" - mówił Brzeziński.

Jego zdaniem "są na scenie politycznej osoby, które świadomie lub podświadomie, bo są chore, dzielą społeczność i podważają wiarygodność państwa, rządu, sprawiedliwość itd. I to jest wstrętne".

Brzeziński skrytykował również "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". - Bez wskazania, kto jest za ten zamach odpowiedzialny, ale sugerując, że jest to prawdopodobnie rząd polski, a może i Sowieci, a może i razem, to jest coś tak wstrętnego i obrzydliwego - stwierdził.Zobacz także
 • Sikorski o naczelnym "Rz": Skończyło się tak, jak się skończyło. Czasami warto słuchać dobrych rad
 • Tomasz Lis "Słowa Brzezińskiego ws. Smoleńska są jak dzwon. My przy nim jesteśmy małe żuczki..."
 • Bronisław Komorowski Komorowski: Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy cudza inspiracja
Komentarze (733)
Błaszczak o Brzezińskim: Powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach
Zaloguj się
 • kalebas

  Oceniono 1954 razy 1880

  Takie słowa w ustach tej miary autorytetu jak Błaszczak muszą być dla Brzezińskiego strasznym dramatem

 • marac

  Oceniono 1241 razy 1171

  Wiesz co, Płaszczak? Jak już rozgarniesz gruzy po Brzezińskim, to przekop się przez półmetrową warstwę ziemi pod nim. Dokopiesz się do betonu. Zrób czymś dziurę w betonie i zajrzyj do środka. Zobaczysz (i poczujesz) szambo. I tam, na dnie tego zbiornika znajdziesz siebie.

 • 45starsza

  Oceniono 944 razy 918

  Jestem pewna, że Pan Brzeziński nawet nie ma pojęcia kim jest pan Błaszczak.

 • taglinda

  Oceniono 916 razy 896

  Brzeziński to doradca Cartera - prezydenta USA w czasach zmagań z imperium zła.

  Błaszczak to doradca nieistotnego prezesa partii o zerowym (lub ujemnym) znaczeniu w polityce choćby europejskiej.

  zaiste, ma Błaszczak plenipotencje do zabierania głosu i formułowania ocen jakiegoś tam Brzezińskiego

 • roll

  Oceniono 815 razy 781

  Jak widzę kreaturę pokroju Płaszczaka to się zastanawiam skąd się biora takie osobniki?Wypełzły spod kamienia czy latały nad gnojem?

 • zzadupia

  Oceniono 742 razy 720

  Ja też wolałbym, aby na temat Prezesa wypowiadali się tylko psychiatrzy!

 • skandy5

  Oceniono 627 razy 611

  Gdyby objawił się Jezus i skarcił Jarosława Kaczyńskiego, Hofman z Błaszczakiem mówiliby o kompromitacji syna Bożego, który staje teraz tam gdzie stoi szatan a Sakiewicz napisze, że męczeństwo na krzyżu to tylko maskirowka zorganizowana przez KGB.

 • jgalka

  Oceniono 560 razy 544

  juz wczoraj wszyscy wieszczyli ten atak i te prymitywy nawet dla zachowania pozoru nie potrafili sie opanowac. szkoda ze sie tego nie dalo obstawiac z zakladach :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje