Błaszczak o Brzezińskim: Powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach

09.11.2012 11:01
Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak

Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Myślę, że powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach - mówi Mariusz Błaszczak Łukaszowi Konarskiemu z TOK FM, komentując wywiad Zbigniewa Brzezińskiego dla TVN. Były doradca prezydenta Cartera w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską skrytykował teorie o zamachu w Smoleńsku, nazywając je "bzdurami".
Zbigniew Brzeziński odniósł się także do polityków, którzy mówią o zamachu na prezydencki samolot. - To jest strasznie wredna robota, robiona widocznie przez parę osób cierpiących na jakieś psychologiczne trudności - mówił Brzeziński i wyraźnie pił do Prawa i Sprawiedliwości.Według Mariusza Błaszczaka, szefa Klubu Parlamentarnego PiS, Brzeziński, wypowiadając takie słowa, sprawił, że jego "powaga legła w gruzach". Zaznacza, że PiS z niczego się nie wycofuje.

- Ja nie uważam, że PiS ma sobie cokolwiek do zarzucenia. Uważam, że ci, którzy mataczą w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej, powinni mieć sobie wiele do zarzucenia - mówi Błaszczak."Nie tylko biografia..."

"To wszystko Polsce szkodzi i podważa demokrację. I daje Rosji okazję do pogłębiania rozdźwięku w samej Polsce. Dlaczego Rosjanie nie oddali wraku samolotu? Bo Rosji zależy na tym, żeby ta sprawa dzieliła w dalszym ciągu Polaków" - mówił Brzeziński.

Jego zdaniem "są na scenie politycznej osoby, które świadomie lub podświadomie, bo są chore, dzielą społeczność i podważają wiarygodność państwa, rządu, sprawiedliwość itd. I to jest wstrętne".

Brzeziński skrytykował również "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". - Bez wskazania, kto jest za ten zamach odpowiedzialny, ale sugerując, że jest to prawdopodobnie rząd polski, a może i Sowieci, a może i razem, to jest coś tak wstrętnego i obrzydliwego - stwierdził.Zobacz także
Komentarze (706)
Zaloguj się
 • klossbruner

  0

  Nasz zacny rodak z hameryki zapisal sie w historii jako OJCIEC TALIBANU. On to stworzyl ta szkolke terrorystow za jedyne 53 mln $ z funduszu CIA, by walczyla z SAowitami. Teraz usa walczy z nimi.
  Ale wszystko tu jest ukartowane i Brzezinski jest czescia tego parcia do hegemonii usa i stworzenia Nowego Porzadku Swiata. USA to kraj policyjno-militarny idacy w kirunku faszyzmu, i to przyspieszonym krokiem...

 • piotrkonaszewicz1622

  0

  Błaszczyk jesteś mniej niż....Powinieneś słuchać tak doświadczonego polityka jak ZB

 • jojo148

  0

  Czy ten Błaszczak doprawdy nie widzi jak okropnie ośmiesza i siebie i cały tę sektę Prawych i Sprawiedliwych?????

 • walekpapla

  0

  Do camelota.
  A fe. Nie ładnie nazywać pana posła kretynem. Kretynizm to choroba, a pan Błaszczak ma taki charakter. Natomiast nazywanie jego ukochanej partii - partią głupców, to tez nie prawda. To jest ich oczywista oczywistość i nikomu nie wolno podważać fundamentów ich wiary i patriotyzmu, a tym bardziej niegodziwemu obywatelowi rusko-germańskiego kondominium będącego na usługach jankesów i innych parszywych chacharów. No natychmiast wstydź się, rumień się, załóż zgrzebny wór i włosiennicę i pieszo na kolanach idź w pokutnej pielgrzymce do Ojca naszego najukochańszego, który może łaskawie przyjmie cię jeśli akurat nie wyjechał Maybachem na Baleary czy Kanary głosić Słowo Swoje i nie tylko swoje

 • walekpapla

  0

  Do maraca. Przyjacielu, spodobałeś mi się za poczucie humoru i wspaniały dowcip. Życzę Ci dużo sukcesów na tym polu.

 • 7ogamihcra

  0

  Zbig podminował te parszywe antypolskie kanalie.
  Kiedy odpalamy ten polityczny "trotyl"?
  Obawiam się jednak, że to parszywe polityczne pisowskie zombie "dożyje" jeszcze do wyborów.

 • aala43

  Oceniono 1 raz 1

  dziekuje Panu Brzezinskiemu, moze dzieki niemu niektorzy bede mogli przejrzec na oczy zasnute pseudo-mlga-helowa

 • politol59

  Oceniono 2 razy 2

  PISiarczyk mógł by sobie wziąć na wstrzymanie.

 • nazumi13

  Oceniono 2 razy 2

  Przepraszam...ale niedobrze mi się robi, kiedy słyszę tego cynicznego karierowicza...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje