Komorowski: Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy cudza inspiracja

Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski (Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta)

- Trzeba się zwrócić do specjalistów w zakresie dywersji ideologicznej. Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy cudza inspiracja, że w Polsce dzieją się rzeczy tak straszne jak oskarżenia państwa polskiego o zbrodnie na prezydencie - powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia Bronisław Komorowski.
Bronisław Komorowski wyjaśnił w audycji, co miał na myśli mówiąc, że "warto zbadać aspekt ewentualnego zewnętrznego czynnika działającego destrukcyjnie na społeczeństwo polskie w kontekście katastrofy smoleńskiej". - Pan Ziobro to zaproponował, zwracając uwagę na narastanie niepokoju być może pod wpływem złych działań zewnętrznych. Trzeba się zwrócić do specjalistów w zakresie dywersji ideologicznej, która przecież na świecie istnieje - mówił prezydent.

- Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy to cudza inspiracja, że w Polsce dzieją się rzeczy tak straszne jak oskarżenia państwa polskiego o zbrodnie na prezydencie, jak zarzuty zabójstwa - powiedział prezydent. Dodał, że w podobnym tonie wypowiadał się Zbigniew Brzeziński.

Przeciw międzynarodowej komisji

Prezydent ostro sprzeciwił się pomysłowi powołania międzynarodowej komisji, która zbada przyczyny katastrofy smoleńskiej. - Czuję się zażenowany takimi propozycjami. One sa propozycjami, za którymi stoi niewiara w Polskę. Założenie, że inni są lepsi od nas - stwierdził

- Ceną tego byłoby jednak, że czynnik zewnętrzny zacząłby decydować o Polsce, a ja się na to nie zgadzam. Jesteśmy państwem suwerennym, narodem z własną godnością - dodał. Poza tym, jak stwierdził "każdy werdykt komisji będzie od razu podważany".

"Chcę byśmy razem odczuwali 11.11 radość"

W niedzielę w Święto Niepodległości odbędzie się marsz zorganizowany przez prezydenta. W tym samym czasie swoje manifestacje będą miały prawica i lewica. - Będą oferty obchodzenia święta niepodległości w wymiarze wąskiego środowiska politycznego. Będą również oferty obchodzenia święta niepodległości przeciw jakiejś innej grupie. Będzie też propozycja obchodzenia razem, przy różnych sympatiach, antypatiach, przy założeniu, że w tym dniu mogą koło siebie stanąć ludzi lewicy, prawicy i centrum - zachwalał swój marsz prezydent.

- Chciałbym, by Polacy odczuwali radość bycia razem. W świętowaniu odzyskania niepodległości. Bez sztucznej jedności. Warto być razem przy różnorodności - powiedział prezydent. - Ja nie jestem z tradycji Narodowej Demokracji, ale raczej od marszałka Piłsudskiego. Kocham, marszałka, ale chce uszanować tradycję obozu narodowego, która była tradycją pewnie połowy rodzin okresu międzynarodowego. Chce uszanować wkład w odzyskanie niepodległości Romana Dmowskiego - dodał.Zobacz także
Komentarze (269)
Komorowski: Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy cudza inspiracja
Zaloguj się
 • piomalik

  Oceniono 503 razy 111

  Komisja międzynarodowa to atak na suwerenność i naszą godność, ale oddanie ruskim śledztwa w sprawie katastrofy jest ok...ręce opadają.

 • a.k.traper

  Oceniono 111 razy 59

  Od dawna pisałem, że dopóki będzie w Polsce klimat "smoleński" to Rosjanie będą rozgrywać temat na każdy możliwy sposób gdyż bardzo dobrze znaja nasza mentalność.
  Przyczyny katastrofy sa banalnie proste i dlatego byc może dla niektórych bolesne i "niewiarygodne", oprócz tego istnieje środowisko dla którego "Smoleńsk" to jedyny cel i mozliwość utrzymania stołków i utrzymania na koszt społeczeństwa.
  Pisałem tez, że dzięki temu środowisku służby rosyjskie nie muszą wiele robić tylko od czasu do czasu wrzucić gów...nko do tego szamba i z uśmiechem nasłuchując bulgotania i oskarżania nie tylko ludzi niewinnych ale i podważając autorytet państwa i żyjacych w nim Polaków, najprostszy i skuteczna metoda na to to zwyczajnie obić mordę, to zawsze skutkowało i skutkuje.
  Tyle głupot oplataja niektórzy na temat ulubionych "kacapów" a oni zwyczajnie wykorzystują ich głupotę:)))

 • astrolog_wawa

  Oceniono 149 razy 53

  Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy cudza inspiracja :
  -"Prezydent gdzieś poleci a potem wszystko się zmieni"
  W polityce nie ma jasnowidzenia, jest planowanie.

 • dd_

  Oceniono 69 razy 39

  Obcokrajowcy mają katastrofę smoleńską tam gdzie Pan może Pana Majstra w d..ę pocałować.

 • sara01012010

  Oceniono 109 razy 39

  Wreszcie właściwe wnioski; na obcą inspirację wskazują działania nie tylko jarosława, ale też rydzyka. Do tego jego tajemnicza nieobecność w kraju a wkrótce potem uzyskana od ZSRR częstotliwość

 • gold_berg

  Oceniono 82 razy 26

  gdy Polacy tracili wolność w przeszłości to nie dlatego, że sąsiedzi byli tacy mocni, ale dlatego, że byliśmy tacy słabi. PISobolszewia żeruje na jątrzeniu i skłócaniu Polaków i chce na tym zbić kapitał polityczny. Świrosław wzmacnia swoją władze polityczna kosztem jedności Państwa. On uderza w te państwo i gotowy jest doprowadzić do rewolty. PISobolszewia to największy wróg Rzeczpospolitej...

 • jerry.uk

  Oceniono 51 razy 21

  W sprawach niejasnych warto zadać sobie pytanie: "Cui bono?" czyli "Kto skorzystał" najbardziej na śmierci poprzedniego prezydenta?

  Obecny prezydencie Komorowski, kto skorzystał na tym najbardziej?

 • red-akcja

  Oceniono 57 razy 13

  Godność?
  Gdzie są próbki? Gdzie wyniki pomiarów detektorami? Gdzie wrak? Gdzie nagranie wideo z wieży?
  Gdzie polska władza strzegąca szacunku przy zwłokach polskiego prezydenta?
  To jest godność towarzyszu prezydencie?
  Wprowadzanie po chamsku, na siłę, ruskiej wersji to godność? Cztery podejścia, pijany generał - taką informację ma zapodaną, i utrwaloną świat. Tylko dzięki temu, że towarzysz prezydent zajmował się wizerunkowym zniszczeniem Kaczyńskiego, zamiast dbać o polskie interesy.
  Tylko dymisja pozwoli zachować towarzyszowi godność!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje