Gowin o słowach Grasia: Czasami się dozuje prawdę

W mojej ocenie kompromis powinien zostać utrzymany - twierdzi minister Jarosław Gowin

W mojej ocenie kompromis powinien zostać utrzymany - twierdzi minister Jarosław Gowin (Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Gazeta)

Czasami poczucie odpowiedzialności za kraj powoduje, że politycy nie mówią o wszystkich szczegółach - tak Jarosław Gowin skomentował ujawnienie informacji, że - wbrew własnym słowom - rzecznik rządu Paweł Graś spotykał się z Grzegorzem Hajdarowiczem w sprawie artykułu o trotylu. - Czasami się dozuje prawdę - dodał Gowin.
- W dniu publikacji artykułu o trotylu na kadłubie tupolewa Paweł Graś zarzekał się, że to dla niego nowa informacja. Wczoraj się okazało, że spotkał się z wydawcą "Rzeczpospolitej". - Czy pana koledzy z rządu mówią prawdę? - zapytał ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina Bogdan Rymanowski w programie "Jeden na Jeden" w TVN24.

Gdy usłyszał odpowiedź ministra sprawiedliwości, że "zawsze dążą do prawdy, a zwłaszcza rzecznik rządu", stwierdził wprost: "Tydzień temu Graś mówił jedno, teraz drugie".

- Nie konfrontowałem tych wypowiedzi. Czasami poczucie odpowiedzialności za kraj powoduje, że politycy nie mówią o wszystkich szczegółach. Czasami się dozuje prawdę - i to nie tylko polski przypadek - by nie doprowadzać do nadmiernego zaognienia sytuacji wewnętrznej - powiedział Gowin.

Jak się rzecznik rządu tłumaczył, a jak było naprawdę

Przypomnijmy, jak było: Paweł Graś nie tylko rozmawiał, ale w noc poprzedzającą publikację "Rzeczpospolitej" o trotylu na kadłubie prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku spotkał się na Wiejskiej o 1.30 z wydawcą "Rz" Grzegorzem Hajdarowiczem, swoim dobrym kolegą z antykomunistycznej opozycji. Wydawca "Rz" miał przynieść mu kolumny z tekstem z "Rz" do obejrzenia. Tymczasem na późniejszej konferencji prasowej Graś twierdził że "żadnych kolumn nie widział", a artykuł przeczytał dopiero rano.

Pierwszy informację o spotkaniu Grasia i Hajdarowicza podał w RMF FM były szef CBA Mariusz Kamiński. Graś na konferencji nie zająknął się słowem o tym, że spotkał się z nim osobiście. Informację wieczorem potwierdziło Radio ZET - a potem na Twitterze sam Graś. Tłumaczył, że na konferencji powiedział, że został poinformowany o publikacji w "Rz", ale nie było pytań o szczegóły.

"Koledzy z rządu mówią prawdę?" "Starają się do niej dążyć"

- Czy koledzy z rządu mówią prawdę? - zapytał Rymanowski. - Zawsze starają się dążyć do prawdy - odparł Gowin. - A rzecznik rządu? - drążył prowadzący "Jeden na jeden"? - Zwłaszcza - odpowiedział Gowin. Dodał, że "to była publikacja tej rangi, że mnie takie spotkanie nie dziwi".Zobacz także
 • Wpisy Pawła Grasia na Twitterze Graś wyznaje na Twitterze: Spotkałem się z Hajdarowiczem. O 1.30 w noc publikacji, na Wiejskiej
 • Cezary Gmyz Hajdarowicz przed publikacją w "Rz" dzwonił do Grasia. "Z Wróblewskim nigdy nie rozmawiałem"
 • Pierwsza strona Rzeczpospolitej "Rzeczpospolita" tłumaczy zwolnienia: Nadużyciem był sam tytuł artykułu
Komentarze (48)
Gowin o słowach Grasia: Czasami się dozuje prawdę
Zaloguj się
 • staalkeer

  Oceniono 93 razy 85

  A ja mam wrażenie że nam się ciągle dozuje kłamstwa.

 • miroo

  Oceniono 91 razy 79

  co za bezczelny typ!

  dozowanie prawdy? tak robią totalitarne ideologie...

  komuniści, faszyści i religie - lubią dozować ludziom i prawdę i kłamstwo = aby ludźmi sterować...

  prawda nie może być dozowana - nawet bardzo bolesna prawda musi być w całości...

 • demosteness

  Oceniono 59 razy 45

  Jeżeli prawdą jest, że w nocy o 1.30 panowie Hajdarowicz i Graś "dobrzy koledzy z antykomunistycznej opozycji" (sic!) deliberowali i - w co nie chce mi się wierzyć, ale być może jest możliwe - widzieli "szczotkę" publikacji, to wyłania się nie najlepszy obraz, "wkręcenia" p. Kaczyńskiego.
  Wiadomo, że to nerwus, dotknięty osobistą tragedią. Że wystarczy go "podpuścić" a on nie wytrzyma i "coś palnie", co zniweczy misterny plan PiS odbudowy jego wiarygodności. Ma rację p. Prezydent Komorowski, że chce badać, czy jest to nasze polskie piekiełko, czy też ktoś miesza. Tak, czy tak wyłania się obrzydliwa twarz polskiej polityki. Przykre...

 • chynek

  Oceniono 88 razy 44

  Ot i cała diabelska platforma. Nikit uczciwy na te kanalie nie zagłosuje...

 • wierzacy_w_ateizm

  Oceniono 59 razy 35

  ciekawe z kim
  dziś w nocy

  spotkał się Graś ?

  może z red. Michnikiem ustalali
  kolejne ataki na PiS
  w Wyborczej

  ?

 • quad76

  Oceniono 41 razy 29

  graś dyma was, gras dyma was

 • dj_zwyrodnialec

  Oceniono 24 razy 16

  Gdybyż głupotę dozowano tak, jak prawdę, zamiast popie...ć z nią na maxa... Bajdy łej: jeśli chodzi o Graś, to jestem za całkowitym ligalajzem.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 9 razy 9

  Jezeli prawdy nie mowi Kowalski to jest nazywany klamca.

  Jezeli łże Graś oznacza to ze dozuje prawdę.

  Wez ty Gowin mlotek i walnij sie w czerep. Byle mocno!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje