Gowin o słowach Grasia: Czasami się dozuje prawdę

09.11.2012 08:22
W mojej ocenie kompromis powinien zostać utrzymany - twierdzi minister Jarosław Gowin

W mojej ocenie kompromis powinien zostać utrzymany - twierdzi minister Jarosław Gowin (Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Gazeta)

Czasami poczucie odpowiedzialności za kraj powoduje, że politycy nie mówią o wszystkich szczegółach - tak Jarosław Gowin skomentował ujawnienie informacji, że - wbrew własnym słowom - rzecznik rządu Paweł Graś spotykał się z Grzegorzem Hajdarowiczem w sprawie artykułu o trotylu. - Czasami się dozuje prawdę - dodał Gowin.
- W dniu publikacji artykułu o trotylu na kadłubie tupolewa Paweł Graś zarzekał się, że to dla niego nowa informacja. Wczoraj się okazało, że spotkał się z wydawcą "Rzeczpospolitej". - Czy pana koledzy z rządu mówią prawdę? - zapytał ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina Bogdan Rymanowski w programie "Jeden na Jeden" w TVN24.

Gdy usłyszał odpowiedź ministra sprawiedliwości, że "zawsze dążą do prawdy, a zwłaszcza rzecznik rządu", stwierdził wprost: "Tydzień temu Graś mówił jedno, teraz drugie".

- Nie konfrontowałem tych wypowiedzi. Czasami poczucie odpowiedzialności za kraj powoduje, że politycy nie mówią o wszystkich szczegółach. Czasami się dozuje prawdę - i to nie tylko polski przypadek - by nie doprowadzać do nadmiernego zaognienia sytuacji wewnętrznej - powiedział Gowin.

Jak się rzecznik rządu tłumaczył, a jak było naprawdę

Przypomnijmy, jak było: Paweł Graś nie tylko rozmawiał, ale w noc poprzedzającą publikację "Rzeczpospolitej" o trotylu na kadłubie prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku spotkał się na Wiejskiej o 1.30 z wydawcą "Rz" Grzegorzem Hajdarowiczem, swoim dobrym kolegą z antykomunistycznej opozycji. Wydawca "Rz" miał przynieść mu kolumny z tekstem z "Rz" do obejrzenia. Tymczasem na późniejszej konferencji prasowej Graś twierdził że "żadnych kolumn nie widział", a artykuł przeczytał dopiero rano.

Pierwszy informację o spotkaniu Grasia i Hajdarowicza podał w RMF FM były szef CBA Mariusz Kamiński. Graś na konferencji nie zająknął się słowem o tym, że spotkał się z nim osobiście. Informację wieczorem potwierdziło Radio ZET - a potem na Twitterze sam Graś. Tłumaczył, że na konferencji powiedział, że został poinformowany o publikacji w "Rz", ale nie było pytań o szczegóły.

"Koledzy z rządu mówią prawdę?" "Starają się do niej dążyć"

- Czy koledzy z rządu mówią prawdę? - zapytał Rymanowski. - Zawsze starają się dążyć do prawdy - odparł Gowin. - A rzecznik rządu? - drążył prowadzący "Jeden na jeden"? - Zwłaszcza - odpowiedział Gowin. Dodał, że "to była publikacja tej rangi, że mnie takie spotkanie nie dziwi".Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • kongreszydowski

  0

  Drogi Jaroslawie, czasami mozna tez dozowac glupote.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 1 raz 1

  Dzisiejszy poseł M.Kamiński,a były szef CBA ma swoje wtyki w CBA,których wysyła za Grasiem i innych członków Rządu? Śmierdząca sprawa, p. Marszałek Sejmu powinna zbadać ten wątek.

 • r0b0l

  Oceniono 1 raz -1

  no to się zrównaliście platfusy z kałmukami z PZPR. Oni tez dozowali i reglamentowali mając na uwadze dobro swoich niewolników
  Już jawnie macie w dópie naród który wam płaci pensje.

  Słupki poparcia nie pomoga, jak wygraja wybory katoświry z piS to tym lepiej bo nareszcie szlag trafi tą podłą operetkę o nazwie RP.

  Oczywiście grasie i gowiny będa w katomatolskim rządzie 4 RP, zgodnie z zasadą że kupa plumka na powierzchni
  ;)

 • kruk51

  Oceniono 3 razy 1

  Do nikczemnika Gowina ! Czy pół ch...a w dupie to gwałt, czy nie ? Narodowi dozować prawdę ! Toż to jest
  socjalizm w wydaniu PZPR ! Właśnie, że mamy takich pół prawdomówców to wszystko się sypie. Czy można
  być złodziejem na raty ? Czy można być kurwą tylko częściowo ? Któż to nami rządzi ? Chyba półdupki lub czę
  ściowe dupy !

 • mrruwrrgrr

  Oceniono 4 razy 2

  Gowin ma duze doswiadczenie jako rasowy katol - mijanie sie z prawda to jego specjalnosc.
  Potem pochodzi we wlosienicy, walnie sie pejczykiem po dupie i juz wszystko jest fajnie!
  Vivat Opus Dei - lek na cale zlo i zaklamanie!
  A ten durny Tusk nadal go trzyma jako ministra sprawiedliwosci... no k....a co za zenada.

 • alebefra

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie: juz kilka dni temu Pani Prpfesor powiedziala, ze to prowokacja wymierzona w Kaczynskiego.

 • pseudo12345

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego to pytanie zadaje się Ministrowi Gowinowi? Dlaczego nie zwrócono się z tym pytaniem do innego ministra? Czy minister Gowin był świadkiem tych rozmów, spotkań? W celu złapania za słówka? A teraz można dzielić gówn. na punkty? I robić kozła ofiarnego?

 • rabinpedofil

  Oceniono 1 raz 1

  Cieć Graś po prostu robił nocny obchód, zgodnie z sądownie udowodnioną profesją. Na Hajdarowicza natknął się przypadkiem.

 • nataniasz

  Oceniono 6 razy 4

  Kościół Katolicki Panie Gowin też od wieków robi to samo aby ostatecznie nie przyznać że nikomu jako pośrednik nie jest potrzebny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje