Gowin o słowach Grasia: Czasami się dozuje prawdę

09.11.2012 08:22
W mojej ocenie kompromis powinien zostać utrzymany - twierdzi minister Jarosław Gowin

W mojej ocenie kompromis powinien zostać utrzymany - twierdzi minister Jarosław Gowin (Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Gazeta)

Czasami poczucie odpowiedzialności za kraj powoduje, że politycy nie mówią o wszystkich szczegółach - tak Jarosław Gowin skomentował ujawnienie informacji, że - wbrew własnym słowom - rzecznik rządu Paweł Graś spotykał się z Grzegorzem Hajdarowiczem w sprawie artykułu o trotylu. - Czasami się dozuje prawdę - dodał Gowin.
- W dniu publikacji artykułu o trotylu na kadłubie tupolewa Paweł Graś zarzekał się, że to dla niego nowa informacja. Wczoraj się okazało, że spotkał się z wydawcą "Rzeczpospolitej". - Czy pana koledzy z rządu mówią prawdę? - zapytał ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina Bogdan Rymanowski w programie "Jeden na Jeden" w TVN24.

Gdy usłyszał odpowiedź ministra sprawiedliwości, że "zawsze dążą do prawdy, a zwłaszcza rzecznik rządu", stwierdził wprost: "Tydzień temu Graś mówił jedno, teraz drugie".

- Nie konfrontowałem tych wypowiedzi. Czasami poczucie odpowiedzialności za kraj powoduje, że politycy nie mówią o wszystkich szczegółach. Czasami się dozuje prawdę - i to nie tylko polski przypadek - by nie doprowadzać do nadmiernego zaognienia sytuacji wewnętrznej - powiedział Gowin.

Jak się rzecznik rządu tłumaczył, a jak było naprawdę

Przypomnijmy, jak było: Paweł Graś nie tylko rozmawiał, ale w noc poprzedzającą publikację "Rzeczpospolitej" o trotylu na kadłubie prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku spotkał się na Wiejskiej o 1.30 z wydawcą "Rz" Grzegorzem Hajdarowiczem, swoim dobrym kolegą z antykomunistycznej opozycji. Wydawca "Rz" miał przynieść mu kolumny z tekstem z "Rz" do obejrzenia. Tymczasem na późniejszej konferencji prasowej Graś twierdził że "żadnych kolumn nie widział", a artykuł przeczytał dopiero rano.

Pierwszy informację o spotkaniu Grasia i Hajdarowicza podał w RMF FM były szef CBA Mariusz Kamiński. Graś na konferencji nie zająknął się słowem o tym, że spotkał się z nim osobiście. Informację wieczorem potwierdziło Radio ZET - a potem na Twitterze sam Graś. Tłumaczył, że na konferencji powiedział, że został poinformowany o publikacji w "Rz", ale nie było pytań o szczegóły.

"Koledzy z rządu mówią prawdę?" "Starają się do niej dążyć"

- Czy koledzy z rządu mówią prawdę? - zapytał Rymanowski. - Zawsze starają się dążyć do prawdy - odparł Gowin. - A rzecznik rządu? - drążył prowadzący "Jeden na jeden"? - Zwłaszcza - odpowiedział Gowin. Dodał, że "to była publikacja tej rangi, że mnie takie spotkanie nie dziwi".Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • kongreszydowski

  0

  Drogi Jaroslawie, czasami mozna tez dozowac glupote.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 1 raz 1

  Dzisiejszy poseł M.Kamiński,a były szef CBA ma swoje wtyki w CBA,których wysyła za Grasiem i innych członków Rządu? Śmierdząca sprawa, p. Marszałek Sejmu powinna zbadać ten wątek.

 • r0b0l

  Oceniono 1 raz -1

  no to się zrównaliście platfusy z kałmukami z PZPR. Oni tez dozowali i reglamentowali mając na uwadze dobro swoich niewolników
  Już jawnie macie w dópie naród który wam płaci pensje.

  Słupki poparcia nie pomoga, jak wygraja wybory katoświry z piS to tym lepiej bo nareszcie szlag trafi tą podłą operetkę o nazwie RP.

  Oczywiście grasie i gowiny będa w katomatolskim rządzie 4 RP, zgodnie z zasadą że kupa plumka na powierzchni
  ;)

 • kruk51

  Oceniono 3 razy 1

  Do nikczemnika Gowina ! Czy pół ch...a w dupie to gwałt, czy nie ? Narodowi dozować prawdę ! Toż to jest
  socjalizm w wydaniu PZPR ! Właśnie, że mamy takich pół prawdomówców to wszystko się sypie. Czy można
  być złodziejem na raty ? Czy można być kurwą tylko częściowo ? Któż to nami rządzi ? Chyba półdupki lub czę
  ściowe dupy !

 • mrruwrrgrr

  Oceniono 4 razy 2

  Gowin ma duze doswiadczenie jako rasowy katol - mijanie sie z prawda to jego specjalnosc.
  Potem pochodzi we wlosienicy, walnie sie pejczykiem po dupie i juz wszystko jest fajnie!
  Vivat Opus Dei - lek na cale zlo i zaklamanie!
  A ten durny Tusk nadal go trzyma jako ministra sprawiedliwosci... no k....a co za zenada.

 • alebefra

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie: juz kilka dni temu Pani Prpfesor powiedziala, ze to prowokacja wymierzona w Kaczynskiego.

 • pseudo12345

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego to pytanie zadaje się Ministrowi Gowinowi? Dlaczego nie zwrócono się z tym pytaniem do innego ministra? Czy minister Gowin był świadkiem tych rozmów, spotkań? W celu złapania za słówka? A teraz można dzielić gówn. na punkty? I robić kozła ofiarnego?

 • rabinpedofil

  Oceniono 1 raz 1

  Cieć Graś po prostu robił nocny obchód, zgodnie z sądownie udowodnioną profesją. Na Hajdarowicza natknął się przypadkiem.

 • nataniasz

  Oceniono 6 razy 4

  Kościół Katolicki Panie Gowin też od wieków robi to samo aby ostatecznie nie przyznać że nikomu jako pośrednik nie jest potrzebny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje