Pogromcy ben Ladena ujawnili tajne dane dla gry "Medal of Honor". Komandosi SEALs ukarani

09.11.2012 06:27
Scena z gry

Scena z gry "Medal of Honor: Warfighter" (Fot. AP/Uncredited)

Siedmiu członków elitarnego oddziału komandosów marynarki wojennej (Navy SEALs), który zabił Osamę ben Ladena, zostało ukaranych za ujawnienie tajnych informacji i współpracę z twórcami gry komputerowej "Medal of Honor: Warfighter". Otrzymali listy z naganą. Przez dwa miesiące ich pensje zostaną zmniejszone o połowę.
Członkom sił specjalnych zarzuca się, iż nie poprosili swoich dowódców o zgodę na współpracę z twórcami gry, a także to, że pokazali im specjalistyczny sprzęt do walki zaprojektowany na potrzeby Navy SEALs - powiedział agencji Associated Press pragnący zachować anonimowość wysoki rangą przedstawiciel władz Stanów Zjednoczonych.

Pomógł dopaść ben Ladena, potem ujawnił tajne dane

O podobne działania podejrzanych jest czterech kolejnych członków sił specjalnych. Wśród ukaranych jest uczestnik akcji, która zakończyła się śmiercią przywódcy Al-Kaidy - dodaje AP. Takie działania utrudniają karierę w wojsku - pisze agencja.

Akcja amerykańskich SEALs przeciw ben Ladenowi

Osama ben Laden został zabity 2 maja 2011 roku w operacji komandosów w Abbotabadzie w Pakistanie, ok. 100 km od Islamabadu. Brawurowa akcja amerykańskich komandosów nie była konsultowana z władzami pakistańskimi z obawy przed przeciekami i doprowadziła do ochłodzenia relacji między Pakistanem a USA.

Zobacz także
Komentarze (22)
Pogromcy ben Ladena ujawnili tajne dane dla gry "Medal of Honor". Komandosi SEALs ukarani
Zaloguj się
 • tajlerdarden

  Oceniono 50 razy 42

  Sraty pierdaty, jasne, NS nie ma co robić tylko udostępniać pufne dane.
  Ładna marketingowa zagrywka, jaka to ta gierka będzie teraz realistyczna...

 • kireta21

  Oceniono 10 razy 6

  Znając EA, kolejna bzdura wymyślona w ramach promocji gry.
  Nie pierwsza zresztą

  W ramach kampanii reklamowej gry "Dante's Inferno" wynajęła chrześcijańskich świrów religijnych by protestowali przeciwko produkcji gry, która jakoby obrażała uczucia religijne Chrześcijan.

  W ramach promocji tej samej gry marketing twierdził, że w grze jest aczik "Bad Nanny" za zabijanie nieochrzczonych dzieci i CELOWO napuszczono na to International Nanny Association, żeby i one to oprotestowały.

  W ramach promocji gry Medal of Honor z 2010 roku, napuszczali na swój produkt organizacje weteranów, twierdząc, że w grze będzie się grać Talibami. Co okazało się być kolejnym marketingowym kłamstwem.

  W ramach promocji kolejnej gry 18+, Dead Space 2, filmiki promocyjne z gry puszczano starszym kobietom, by napawać się ich przerażeniem w reklamie. Na końcu nawet pojawia się slogan :"Dead Space 2: Twoja mama to znienawidzi". Way to go...

  Więc sorry EA, ale tego crapu nikt nie kupi. Gra już jest w sklepach.i każdy z dostępem do internetu wie, ze to niedokończony chłam zasypany bugami, z misjami pisanymi na kolanie. I żadna brawurowa akcja działu marketingowego tego nie zmieni.

 • the_qwert

  Oceniono 9 razy 3

  Śmierć Osamy to było show, typowe dla teleprompterowego prezia. Jako przykład można podać Radko Mladicia, odpowiedzialnego za rzeź w Srebrenicy. Też się ukrywał ładnych kilka lat. A wymiar sprawiedliwości jak się dowiedział gdzie jest to go aresztował, a nie rozstrzelał bez procesu, żeby nie mógł powiedzieć kto go szkolił, finansował i kto tak naprawdę odpowiada za przypisywane jemu czyny ( co się stało z Osamą ).

  Media zatrudniają potrzebnych id***w, którzy nie tylko łykają propagandę, to jeszcze atakują wszystkich którzy widzą, że te ich opowiastki śmierdzą na kilometr.

 • noken

  Oceniono 11 razy 1

  slaby "news"
  EA wspolpracuje z armia i rzadem USA, Battlefield 3 opowiada o inwazji na Iran i wojnie z Rosja, zdaje sie, ze tak jak w czasie zimnej wojny tworzono filmy propagandowe, teraz mamy doczynienia z propagandowymi grami wideo, nie musisz juz ogladac w tv jak znany gwiazdor zabija wroga "demokracji i wojnosci stanow zjednoczonych" ale mozesz to sam zrobic ;) w sumie moze lepiej... rambo zabijajacy czolgiem saddama albo zalosne komando foki z charliem sheenem byly niczym wiecej niz groteskowymi dowcipami.

 • lajosz3

  0

  Ta gra, czyli "Medal of Honor: Warfighter", to kompletne dno.
  Nic dziwnego, że EA stosuje takie tanie chwyty marketingowe, żeby ktoś to chciał kupić.

  Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
  Otóż tak gra odniosła spektakularny sukces na polu walki z piractwem.
  Po prostu jest tak denna, że nawet mało kto ją ściąga z netu.
  I kto powiedział, że trzeba stosować jakieś wymyślne zabezpieczenia antypirackie ?
  Nie trzeba. Wystarczy stworzyć takiego crapa.

 • grzechotnik59

  Oceniono 1 raz -1

  Jak na mój gust to był zwykły akt terrerystyczny (nie pierwszy i niestety nie ostatni) w wykonaniu amerykańców.. Za zagładę Ormian zgotowaną przez Turcję, za zagładę Polaków zgotowaną przez komunę rosyjska nikt nie ponióswł odpowiedzialnośći. A szkoda.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 3 razy -1

  Tak właśnie jest jak pisze "noken".

 • calli

  Oceniono 32 razy -2

  Brednie. Szopka medialna pt. 'Śmierć Bin Ladena' była potrzebna kulejącemu z poparciem Obamie do wygrania wyborów i nic poza tym.

  Dziwnym trafem znajdują Osamę akurat w 10 rocznicę przypisywanej mu akcji, dostaje szybką czapę a ciała nie ma i nigdy nie było. Kolejnym dziwnym trafem szef STRATFOR (G. Friedman) wysypuje się, że zwłoki Bin Ladena zostały przewiezione do Instytutu Patologii Sił Zbrojnych USA w stanie Delaware, co ujawnia WikiLeaks. Ostatnim dziwnym trafem największym osiągnięciem prezydentury opalonego podkreślanym w kampanii wyborczej okazuje się nie walka z kryzysem, nie zmniejszanie bezrobocia, ale uwalenie mitycznego Bin Ladena właśnie. Nigga, pliz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje