Olbrychski i Jopek wspierają marsz prezydencki - wystąpili w spocie [WIDEO]

Daniel Olbrychski i Anna Maria Jopek w klipie promującym marsz prezydencki

Daniel Olbrychski i Anna Maria Jopek w klipie promującym marsz prezydencki (Fot. YouTube)

- Kim był Józef Piłsudski, powinien wiedzieć każdy Polak - mówi Daniel Olbrychski, a Anna Maria Jopek dodaje, że Jan Paderewski jest wzorem dla nas wszystkich. Artyści wystąpili w klipie promującym Marsz dla Niepodległej - inicjatywę prezydenta na 11 listopada.
Kancelaria Prezydenta wypuściła dziś klip promujący Marsz dla Niepodległej. Wystąpili Daniel Olbrychski i Anna Maria Jopek, którzy stojąc pod pomnikami Józefa Piłsudskiego i Jana Paderewskiego, zachęcają do wzięcia udziału w marszu.

Prezydencki ruszy spod pomnika Józefa Piłsudskiego na placu imienia marszałka o 13.15 w niedzielę. Rano o 8.30 prezydent Bronisław Komorowski będzie modlił się podczas mszy w katedrze polowej przy ul. Długiej; o 10.30 wręczy odznaczenia państwowe, a w południe rozpocznie się odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Marsz przejdzie Traktem Królewskim szlakiem pomników liderów, którzy mają szczególne zasługi dla niepodległości naszego kraju. "Wspólne przejście ulicami stolicy to wyraz dumy z odzyskanej przez Polskę 94 lata temu niepodległości i oddanie hołdu wybitnym Polakom, którzy zasłużyli się wolnej ojczyźnie" - czytamy pod klipem, który zachęca do uczestnictwa w marszu - próby połączenia różnych zwaśnionych środowisk, które stają naprzeciwko siebie w Święto Niepodległości.

Marsz prezydenta to jedna z kilku konkurencyjnych imprez zapowiadanych na 11 listopada. W niedzielę przez Warszawę mają przejść także Marsz Niepodległości organizowany przez skrajną prawicę, który rok temu skończył się burdą kiboli na pl. Konstytucji, oraz marsz antyfaszystów z Kolorowej Niepodległej. W związku z podziałem wśród organizatorów Marszu Niepodległości i komentarzami o próbę zawłaszczenia Święta Niepodległości przez prawicę do inicjatywy prezydenta przyłączają się kolejni politycy, m.in. Roman Giertych.

Zobacz także
 • W niedzielę aż 4 marsze. Sprawdź godziny i trasy [MAPA]
 • Plakat promujący Marsz Niepodległości 2012 Kukiz rezygnuje z komitetu Marszu przez Kobylańskiego
 • Marsz Niepodległości w 2011 roku Marszowy biznes narodowy
Komentarze (112)
Olbrychski i Jopek wspierają marsz prezydencki - wystąpili w spocie [WIDEO]
Zaloguj się
 • scurvy.seen

  Oceniono 78 razy 38

  Olbrychski zaszczycił także swoją obecnością koncert Gazpromu.facet ma wyczucie!

 • drozd215

  Oceniono 38 razy 28

  Jeżeli nie brali za to pieniędzy to fajna sprawa, jeśli wzięli kasę to równie dobrze mogą zachęcać do kupna ogórków kiszonych.

 • o_laf

  Oceniono 67 razy 15

  No to PiS do dziela szukac SB w rodzinie Olbrychskiego i Jopek.
  A jak nie znajdziecie poproscie Gmyza on cos wykreci
  .

 • dziedzicznacytadelafinansjery

  Oceniono 60 razy 14

  A jak prezydent Kaczyński chciał obchodzić razem to święto parę lat temu na 90. rocznicę (Bal Niepodległości miał to być, potem zorganizowano galę), toście tacy chętni do "świętowania razem" nie byli. Gremialnie żeście zbojkotowali, a wasz "towar eksportowy" p. Wałęsa w chamski sposób potraktował panią Marię Kaczyńską.
  Więc teraz, obłudnicy i faryzeusze, świętujcie sobie sami z Giertychem.

 • mika68

  Oceniono 37 razy 11

  Olbrychski- nałogowy alkoholik i rusofil w roli głównej sztuczce teatralnej Jego Mościa.Pezydęta- herbu "Nałęcz w bulu i bez nadzieji" !:))))

 • socialismo_en_libertad

  Oceniono 12 razy 6

  Zaczyna się. Kilkanaście marszów, kilkanaście definicji polaka, kilkanaście rodzajów "prawdy". Swoją droga Polska to chyba jedyny kraj, gdzie podczas dnia niepodległości, mają miejsce spore zamieszki i bratobójcze walki. Gorzej niż u Talibów.
  Każdy kto ma choć trochę oleju w głowie olewa te zdarzenia. Wiadomo, że chodzi tutaj tylko i wyłącznie o pożywkę dla mediów, bo to właśnie one najbardziej nakręcają agresję i nastawiają ludzi przeciwko sobie. W TVN już pewnie dali na tacę w intencji spalenia kolejnych wozów transmisyjnych przez oszołomstwo, będzie o czym pisać przez miesiąc. A jakby ktoś zginął to by dopiero było!

 • misiupisiu2

  Oceniono 10 razy 4

  W Polsce Polacy sa przesladowani przez Zydow . Nie wolno im manifestowac swojej milosci do ojczyzny , nosic flag narodowych . Ludzie wbijający Polskie flagi do göwna sa wysoko oplacani ,a uświęcający je sa bici i zamykani do wiezień .
  Zle sie dzieje w Panstwie Polskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje