Olbrychski i Jopek wspierają marsz prezydencki - wystąpili w spocie [WIDEO]

08.11.2012 17:55
Daniel Olbrychski i Anna Maria Jopek w klipie promującym marsz prezydencki

Daniel Olbrychski i Anna Maria Jopek w klipie promującym marsz prezydencki (Fot. YouTube)

- Kim był Józef Piłsudski, powinien wiedzieć każdy Polak - mówi Daniel Olbrychski, a Anna Maria Jopek dodaje, że Jan Paderewski jest wzorem dla nas wszystkich. Artyści wystąpili w klipie promującym Marsz dla Niepodległej - inicjatywę prezydenta na 11 listopada.
Kancelaria Prezydenta wypuściła dziś klip promujący Marsz dla Niepodległej. Wystąpili Daniel Olbrychski i Anna Maria Jopek, którzy stojąc pod pomnikami Józefa Piłsudskiego i Jana Paderewskiego, zachęcają do wzięcia udziału w marszu.

Prezydencki ruszy spod pomnika Józefa Piłsudskiego na placu imienia marszałka o 13.15 w niedzielę. Rano o 8.30 prezydent Bronisław Komorowski będzie modlił się podczas mszy w katedrze polowej przy ul. Długiej; o 10.30 wręczy odznaczenia państwowe, a w południe rozpocznie się odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Marsz przejdzie Traktem Królewskim szlakiem pomników liderów, którzy mają szczególne zasługi dla niepodległości naszego kraju. "Wspólne przejście ulicami stolicy to wyraz dumy z odzyskanej przez Polskę 94 lata temu niepodległości i oddanie hołdu wybitnym Polakom, którzy zasłużyli się wolnej ojczyźnie" - czytamy pod klipem, który zachęca do uczestnictwa w marszu - próby połączenia różnych zwaśnionych środowisk, które stają naprzeciwko siebie w Święto Niepodległości.

Marsz prezydenta to jedna z kilku konkurencyjnych imprez zapowiadanych na 11 listopada. W niedzielę przez Warszawę mają przejść także Marsz Niepodległości organizowany przez skrajną prawicę, który rok temu skończył się burdą kiboli na pl. Konstytucji, oraz marsz antyfaszystów z Kolorowej Niepodległej. W związku z podziałem wśród organizatorów Marszu Niepodległości i komentarzami o próbę zawłaszczenia Święta Niepodległości przez prawicę do inicjatywy prezydenta przyłączają się kolejni politycy, m.in. Roman Giertych.

Zobacz także
Komentarze (112)
Zaloguj się
 • michos56

  Oceniono 1 raz -1

  Miałem na te marsze nie iść, bo wiek i pewne dolegliwości jakoś by mnie usprawiedliwiały. Ale po przeczytaniu kilku "mądrych" wpisów na tym forum, idę! Coś z tym chamstwem okutanym w białoczerwone barwy, bluzgającym pseudopatriotycznymi sloganami, trzeba przecież zrobić! Czuję się zaproszony przez pana Prezydenta. Do zobaczenia pod pomnikiem Piłsudskiego!

 • prezio2

  Oceniono 1 raz -1

  Coś im się pojebało . Jaki ku... marsz prezydencki !?! Mamu jakiegoś nowego Stalina czy Hitlera ?
  Chyba jak już to można to nazwać marsz niepodległości , wolności , wyzwolenia czy jakoś tak a nie marsz prezydencki . Taki prezydencik jak ten nasz buras to ze może do szaleto pomaszerować w swojej asyście przydupasów bo żaden Polska ani patriota za tym gnojem nie pójdzie ani się do niego nie będzie przyznawał.
  www.youtube.com/watch?v=mJPTMj1XFvI
  A Olbrychskiemu już całkiem na łeb jebie, niech się ogarnie trochę za kim obstaje bo miałem o nim trochę inne zdanie .

 • jackie53

  Oceniono 1 raz 1

  Taaaak! I znów, jak trwoga to do Boga. Pamiętam te clipy po upadku komuny; "Jesteśmy teraz we własnym domu...", występy artystów w świątyniach, w trakcie stanu wojennego, itd, itp. Dzisiaj również. Inicjatywa wspaniała i brawo Daniel i Anka. Tylko co później? Później kulturę i jej twórców ma się w... poważaniu. Obcina się budżet, teatry, filharmonie, muzea, sale wystawowe popadają w ruinę a artyści zdychają z głodu. Taka jest gorzka prawda. Niech każdy świętuje po swojemu, bo właśnie to jest prawdziwa DEMOKRACJA.

 • lajosz3

  Oceniono 2 razy -2

  Olbrychskiego poniekąd rozumiem.
  Stary pupil komuny, ale Jopek ?

  Wydawało mi się, że ona jest mądrzejsza.
  Już nie chodzi o to, że popiera ten marsz, ale po jaką cholerę potrzebna jej jest polityczna łatka ?
  Jakiejkolwiek opcji politycznej by nie poparła, to i tak straci.
  Czy ona już też zgłupiała ?

 • jozef.ok

  Oceniono 2 razy -2

  Titanic tonie ale egzotyczny duet gra do końca. POdobno nie zdaje sobie sprawy, że złej imprezie kibicuje.
  Chyba,że zdaje-to jeszcze gorzej!

 • paganini99

  Oceniono 2 razy 0

  To już Niepodległa nie kolorowa ?!

 • malgorzatamagsolutions

  Oceniono 7 razy 1

  Pani Aniu i Panie Danielu,
  bardzo dziękuję za Waszą postawę i udział w tym projekcie. Cieszę się, że są jeszcze ludzie myślący jak ja, bo czasami próbuje nam się wmówić , że jest nas coraz mniej. Musimy trzymać się normalności, prawdy i przełamania tej polskiej amnezji i nienawiści jednych ku drugim, wykorzystywanych przez Pana Jarka i jego popleczników . Musimy mówić o tym głośno i marginalizować ich poczynania a nie nagłaśniać głupotę i jątrzenie.
  Małgorzata

 • ergosumek

  Oceniono 1 raz 1

  "Artyści wystąpili w klipie promującym Marsz dla Niepodległej - inicjatywę prezydenta na 11 listopada. "

  Hohoho, po takiej promocji tłumy zwalą na marsz p.Komorowskiego...a konkurencji będzie łyso!
  Jeszcze mają dwa dni, też moga jakiegos artystę wynająć.

 • misiupisiu2

  Oceniono 10 razy 4

  W Polsce Polacy sa przesladowani przez Zydow . Nie wolno im manifestowac swojej milosci do ojczyzny , nosic flag narodowych . Ludzie wbijający Polskie flagi do göwna sa wysoko oplacani ,a uświęcający je sa bici i zamykani do wiezień .
  Zle sie dzieje w Panstwie Polskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje