Premier ws. Smoleńska: Nie ma sygnałów, by ktoś "mieszał w kotle polskich emocji"

08.11.2012 16:56

Fot. Bartłomiej Barczyk / Agencj

Premier Donald Tusk powiedział, że nie ma sygnałów od służb specjalnych ani od polityków z obcych krajów dotyczących ewentualnego "zewnętrznego czynnika" działającego na społeczeństwo polskie w kontekście katastrofy smoleńskiej.
Premier odniósł się w ten sposób do zapowiedzi prezydenta Bronisława Komorowskiego, że na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zostanie zaproszony prokurator generalny Andrzej Seremet. W ocenie Komorowskiego "warto zbadać aspekt ewentualnego zewnętrznego czynnika działającego destrukcyjnie na społeczeństwo polskie w kontekście katastrofy smoleńskiej".

- Nie mam sygnałów ani ze strony służb specjalnych, w tym Agencji Wywiadu, ani ze strony polityków z innych krajów, aby zaistniały fakty, które by nas upoważniały do stwierdzenia tego, że ktoś "miesza w kotle polskich emocji", ktoś z zewnątrz - powiedział na konferencji prasowej szef rządu. Choć - jak zaznaczył - "nigdy takiego zjawiska nie można wykluczyć definitywnie".

Tusk zwrócił uwagę, że "prezydent jest z urzędu odpowiedzialny także za bezpieczeństwo państwa", więc w pełni podziela troskę Bronisława Komorowskiego. - W polskim prawie relacje między prokuratorem generalnym a prezydentem są dość oczywiste. W sensie politycznym odpowiada za prokuratora generalnego, więc trudno się dziwić, że będzie chciał o tym rozmawiać z prokuratorem Seremetem - dodał premier.

Zobacz także
Komentarze (31)
Premier ws. Smoleńska: Nie ma sygnałów, by ktoś "mieszał w kotle polskich emocji"
Zaloguj się
 • milorex10

  Oceniono 33 razy 27

  W kotle polskich emocji mieszają sami Polacy. Sama katastrofa nie jest tu ważna, ważna jest walka, która się toczy pod płaszczykiem tej katastrofy. Oczywiście ważny jest też wstyd, że niektórzy polscy przywódcy "lubują się w lotach po omacku".

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 26 razy 18

  My nie wiemy,ale Antek i Jarek wiedzą..bo to jest karma dnia powszedniego.

 • 12345janka

  Oceniono 21 razy 15

  Proszę sprawdzic, czy przypadkiem na Polskiej ziemi nie zasadzono kartofla II, bo to może być bardzo ważny ślad.

 • jakub-11111

  Oceniono 29 razy 13

  Żeby tylko jaruś nie dał się omamić, i żeby broń Panie B. i Matko Przenajświętsza nie poszedł na te rade, co to ma na niej być Tusk, Putin i Komorowski. Bo to są bezbożne co mu jeszcze jaką krzywdę zrobią.Już nie chcę pisać jaką bo mnie ciarki po plecach chodzoą.

 • o_laf

  Oceniono 11 razy 11

  podwojna moralnosc Kaczynskiego
  za zdjecia kartofla w podrzednej gazecie w niemczech
  byl gotow wytoczyc proces miedzynarodowy

  za wypowiedz belzebuba z Torunia ze zona L.Kaczynskiego to
  czarownica a kaczynski jest sterowany przez Lobby zydowskie...
  jarus lize dupe belzebuba....

 • afrochinczyk

  Oceniono 6 razy 6

  Jakby chcieli zlikwidować Kaczyńskiego to zrobiliby to dyskretnie, mają do dyspozycji taki repertuar trucizn, że wystarczy minimalne ukłucie i osoba idzie na tamten świat np na zawał serca.
  I jeszcze jedno - jak byście chcieli kogoś zlikwidować, to czy zrobilibyście to na własnym domowym podwórku? Ja z pewnością nie - nie chciałbym z miejsca głównym podejrzanym.
  W ogóle nawet trudno sobie wyobrazić bardziej niewygodne dla Rosji miejsce zamachu niż Smoleńsk.
  Wątku bomby nawet nie chce mi się komentować - gdyby coś eksplodowało na pokładzie, to pierwsze szczątki samolotu spadałaby już wiele kilometrów wcześniej od miejsca katastrofy, nie wspominając o tym, że piloci i kapitan coś o by o tym wiedzieli i przede wszystkim byłoby to słychać w zapisie.
  Myślenie nie boli, ale niektórzy mają je porządnie zaburzone

 • wsiowy13

  Oceniono 5 razy 5

  Starszym chochlowym mieszającym w garze polskich wad i emocji jej CHOCHELMISTRZ Polskęzbaw i cała banda jego serwantów i przydupasów.

 • hobog

  Oceniono 9 razy 5

  w polskim kotle miesza Watykan. Do jego ubogacania się potrzebna mu słaba, podzielona Europa, bojąca się piekła i księży. Forpocztą PiS, organizacja skrajnie nacjonalistyczna i antypolska.

 • slnmrw

  Oceniono 5 razy 3

  Po co obce służby skoro mamy obłąkanego prezesa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje