Poseł Górski chce zakazać aborcji po gwałcie. "Szkoda, że nie jest zgwałconą kobietą"

08.11.2012 16:02
Adam Hofman, Artur Górski, Leszek Miller

Adam Hofman, Artur Górski, Leszek Miller (Fot. Sławomir Kamiński, Wojciech Olkuśnik / AG)

- Zgwałcone kobiety powinny rodzić dzieci - takim poglądem na łamach jednego z tabloidów podzielił się poseł PiS Artur Górski. W Sejmie zawrzało.
- Szkoda, że pan Górski nie jest kobietą. Zgwałconą, zmuszoną do rodzenia dzieci - mówi oburzony Leszek Miller z SLD.

Z kolei Platforma Obywatelska obawia się, że takie myślenie przejawia większa grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości.

- Pomysł absolutnie skandaliczny. Akurat pan poseł Górski powinien być ostatnim, który apeluje o tego typu rzeczy. Wielokrotnie się skompromitował i całkowicie brakuje mu empatii, jeśli chodzi o to, co czują kobiety. Jako mężczyzna powinien ugryźć się w język - mówi poseł Paweł Olszewski.

- Żenująca wypowiedź. Jeśli ktoś wpadnie na pomysł, żeby złożyć taki projekt ustawy, to oczywiście w Sejmie ona nie przejdzie - zapewnia poseł Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.

Adam Hofman tłumaczy, że to nie jest pomysł, ani projekt zgłaszany przez jego klub. - To jest jego prywatne zdanie. W Prawie i Sprawiedliwości jest wolność światopoglądowa. Proszę jego pytać co dokładnie ma na myśli i jakie dalsze kroki zamierza podjąć. Prawo i Sprawiedliwość nie będzie się zajmować tym w tej chwili. Mamy inne zadania, które musimy wykonać - mówi rzecznik PiS.

Poseł Artur Górski należy do najbardziej konserwatywnych i kontrowersyjnych posłów w PiS-ie. Baracka Obamę określił kiedyś "czarnym mesjaszem nowej lewicy".

Zobacz także
Komentarze (489)
Poseł Górski chce zakazać aborcji po gwałcie. "Szkoda, że nie jest zgwałconą kobietą"
Zaloguj się
 • okoni

  Oceniono 1170 razy 1122

  najbardziej śmieszy mnie to że o tak intymnej i indywidualnej ( nie mówiąc już o giga ciężkiej ) sprawie decydują dziady po 50tce, faceci którzy z ciążą mieli tyle wspólnego co ja ze spacerem po księżycu.

 • uzdek98

  Oceniono 926 razy 896

  sadzac po twarzy i po stanie umyslowym, mozna wnioskowac, ze gorski byl gwalcony wielokrotnie... cale szczescie nie zaszedl w ciaze... bo dwoch gorskich to by byla masakra na skale krajowa...

 • aniol.stroz

  Oceniono 707 razy 697

  Proponuje wysłać go na tydzień do najgorszego więzienia w Polsce, tam mu "dogłębnie" wytłumaczą co to jest gwałt bo widać on tego nie rozumie!!!

 • cozano

  Oceniono 531 razy 523

  "W Prawie i Sprawiedliwości jest wolność światopoglądowa."

  Dowcipny ten Hofman. Bardzo sobie cenie pure nonsense.
  W sprawie natomiast Gorskiego, to pewnie nie ma jeszcze wytycznej Jarka.

 • jankbh

  Oceniono 510 razy 504

  Czy nie możnaby posła Górskiego pokazywać za pieniądze, a dochód przeznaczyć np na in vitro albo bieżącą działalność Sejmu?

 • mi2sior

  Oceniono 471 razy 435

  Jestem człowiekiem wierzącym. Wierzę, że Bóg istnieje, stworzył nas i pragnie naszego szczęścia. Wierzę też, że tutaj na ziemi niepodzielnie rządzi szatan, który dąży do ośmieszania Boga, skłócenia ludzi i sprawienia, żeby człowiek myślał, że wszystko od niego zależy (pycha). W tym wszystkim Bóg chce abyśmy mu ufali i wierzyli w niego. Nic więcej... Żadnych uczynków, żadnych bezsensownych rytuałów religijnych, żadnych głodówek, obrazków, różańców i innych ludzkich wymysłów... Jakby to niby miało mu sprawić przyjemność...? On po prostu chce wdzięczności tak jak rodzic chce wdzięczności od swoich dzieci, którym nierzadko poświęcił znaczną część swojego życia. Bóg oddał za nas swoje życie na krzyżu.
  Piszę to, abyście mniej więcej znali mój światopogląd na życie i nie zwyzywali mnie od moherów.
  Co natomiast sądzi o aborcji taki człowiek jak ja?
  W Piśmie Świętym nie ma o aborcji kompletnie nic. Dlatego uważam, że Bóg zostawił to sumieniu każdego z nas. Aborcja nie jest tak ostro i wyraźnie potępiona jak cudzołóstwo, zabójstwo człowieka już narodzonego, kradzież czy wiele innych złych uczynków.
  Jest tylko jeden fragment w starym testamencie, które wręcz pokazuje, że życie matki jest wartościowsze niż nienarodzonego dziecka. Bóg mówi w nim, że zabójstwo kobiety w ciąży będzie karane śmiercią natomiast sprawienie, że ona poroni będzie karane grzywną, której wysokość ustali mąż kobiety.
  Dlatego uważam, ze państwo nie powinno odbierać kobiecie możliwości decydowania w przypadkach takich jak zagrożenie życia jej lub dziecka lub w przypadku gwałtu. Decyzja powinna należeć tylko i wyłącznie od sumienia kobiety, która przed jej podjęciem powinna porozmawiać z psychologiem i duchownym, który ma szczerą i prawdziwą relację z Bogiem, a nie z teologicznym bełkotem. Przede wszystkim trzeba taką kobietę zrozumieć, obdarzyć miłością i niczego nie insynuować.
  Natomiast to co mówi poseł Górski nie ma z miłością i Bogiem NIC WSPÓLNEGO. Jest mi za tego człowieka wstyd :(

 • semantyczne_naduzycie

  Oceniono 428 razy 420

  To ten Górski, który przygotował uchwałę o Jezusie królu Polski?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje