Prezydent nieoczekiwanie o Smoleńsku: Warto sprawdzić...

08.11.2012 13:24
Bronisław Komorowski i Andrzej Seremet

Bronisław Komorowski i Andrzej Seremet (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zostanie zaproszony prokurator generalny Andrzej Seremet. Ma on wyjaśnić ostatnie sugestie "w zakresie ewentualnej koncepcji zamachu".
- Chcę państwu powiedzieć, że podzielam pogląd pana przewodniczącego Zbigniewa Ziobry, że warto zbadać aspekt ewentualnego zewnętrznego czynnika działającego destrukcyjnie na społeczeństwo polskie w kontekście katastrofy smoleńskiej. Absolutnie warto - powiedział prezydent po czwartkowym posiedzeniu RBN. Prezydent nie wyjaśnił, co miał na myśli, mówiąc o "zewnętrznych czynnikach działających destrukcyjnie".

Ziobro, który sam jest członkiem RBN, zaapelował wcześniej, żeby Rada zajęła się sprawą wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.

Komorowski dodał, że zwrócił się do odpowiednich instytucji - przez szefa MSW Jacka Cichockiego - o "zbadanie, czy istnieje jakakolwiek wiedza w tym zakresie".

Prezydent powiedział też, że zamierza zwrócić się do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta z pytaniem, czy jest możliwe, by ten mógł powiedzieć cokolwiek więcej na posiedzeniu RBN, niż do tej pory mówił na spotkaniach z parlamentarzystami i ministrami. - Czy może cokolwiek powiedzieć prokurator w kwestii istotnej, jaką są podejrzenia - w moim przekonaniu formułowane bez żadnych wystarczających podstaw, ale to warto zweryfikować - w zakresie ewentualnej koncepcji zamachu - wyjaśnił Komorowski.

Wcześniej, w rozmowie z Janiną Paradowską w Poranku TOK FM, prezydent powiedział, że - choć swoimi oskarżeniami o zamach prezes PiS przekroczył kolejną granicę - trzeba próbować razem funkcjonować: - Jest ciężko, ale liczę na refleksję, także dziennikarzy.BBN może ale nie musi

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej poinformował, że kolejne posiedzenie Rady zaplanowano na 19 grudnia. "Może ono, ale nie musi" - jak mówił - dotyczyć ewentualnych "celowych działań zewnętrznych" związanych z katastrofą smoleńską. - Zwrócimy się do służb, do Prokuratora Generalnego, i jeżeli oni będą mieli coś do przedstawienia, wówczas w formie wysłuchania szefów tych instytucji państwowych na kolejnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które jest planowane w grudniu, dziś orientacyjnie to termin 19 grudnia, ta tematyka może być podniesiona, ale niekoniecznie musi - powiedział Koziej.

- Jeżeli w tym całym problemie, służby państwa polskiego dostrzegają jakieś celowe działania zewnętrzne, to jest to kategoria z dziedziny bezpieczeństwa leżąca w kompetencji także Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wtedy będzie sens i celowość się tym zajmować - podkreślił Koziej.

Zobacz także
Komentarze (149)
Prezydent nieoczekiwanie o Smoleńsku: Warto sprawdzić...
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 225 razy 97

  Macierewicz ma zapewniony na Kremlu order po skończonej robocie. Willa pod Moskwą tez juz czeka na zasłużonego emeryta, i oczywiście stopień generalski. Od dawna nikt tak nie szkodził Polsce jak ten agent wpływu.

 • wiosenka19

  Oceniono 175 razy 91

  czynnik zewnetrzny mieszka na Zoliborzu.odpublikowac rozmowe prowadzona przez telefon satelitarny(chyba nikt nie wierzy ,ze gdy wyszla mgla i ladowanie bylo pod znakiem zapytania rozmawiano wylacznie o zdrowiu mamusi) i po sprawie .a bylo tak blisko by zameldowac o wykonaniu zadania...

 • jamcijest44

  Oceniono 88 razy 48

  Pomysł przełomowy i nowatorski, ale jak na moje odczucie stanowczo nie dość śmiały.
  Proponuję jeszcze zbadać sugestie "w zakresie ewentualnej koncepcji ingerencji UFO", jak również w "zakresie ewentualnej koncepcji zanotowania anomalii magnetycznej w Smoleńsku". No i, rzecz jasna, "w zakresie ewentualnej koncepcji interwencji boskiej (cudu)", bo jak badać, to badać, co się będziemy ograniczać. W końcu wszystkie "ewentualne koncepcje" są równie uprawnione, prawda?

 • jancio2809

  Oceniono 87 razy 45

  Ruscy nie mieli wyjścia musieli zorganizować zamach żeby ratować swój kraj przed polską inwazja i kolonizacją ich "małego biednego kraju" :-)

 • almagus

  Oceniono 79 razy 45

  Panie prezydencie bądź Pan jak Jazon!
  Przecież Z. Zibro jest współnikiem złodziejskiego czynnika zewntrznego, zwanego Komisją Majątkową!

  Mianowicie złamał ustalenia traktatu Konferencji Poczdamskiej i to zwykłym rozporządzeniem bez pytania Narodu!
  Wnioski niech wyciągną Polacy!

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11226258,Powiat_klodzki_walczy_o_odszkodowanie_za_zamek_oddany.html
  - Furtkę komisji otworzył protokół ustaleń komisji wspólnej
  rządu i Konferencji Episkopatu z marca 2006 r. podpisany przez wicepremiera i
  szefa MSWiA Ludwika Dorna oraz biskupa płockiego Stanisława Wielgusa, wsparty
  pismem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - podkreśla Baldy. Protokół
  uznał, że kościelne instytucje mogą się domagać sukcesji np. po niemieckich
  zgromadzeniach zakonnych."

  Ile mamy dać 0,3 czy 1% z podatków, oto tajemnica pańska!

 • bogoria11

  Oceniono 100 razy 38

  Panie Prezydencie, na litość boską, Panu też odbiło, czy jak? No jak można wpisywać się w to bredzenie?! Bo jeśli przyjmiemy opcję, że były jakiekolwiek wpływy zewnętrzne, to prawdopodobna jest wersja zamachu! Jeśli już chce Pan coś dobrego zrobić dla tej sprawy, to jak najszybciej doprowadzić do odwołania prokuratora Seremeta, jest to postać kuriozalna i skrajnie niekompetentna, a jak pokazują jego konszachty z Rzepą, także skrajnie nieodpowiedzialna. To jest alter ego Maciarewicza...

 • jancio2809

  Oceniono 71 razy 25

  No dobrze zatem kto i po co zorganizował ten zamach i jakie ma z tego korzyści ???

 • elkipan

  Oceniono 47 razy 21

  Czy on nie wie, że na tego rodzaju tematy to tylko Macierewicz?

 • cookies9

  Oceniono 30 razy 18

  >Prezydent nieoczekiwanie o Smoleńsku: Warto sprawdzić...<

  Warto sprawdzić treść rozmowy panów Kaczyńskich i ew.naciski Jarosława na lądowanie we mgle...
  warto sprawdzić rolę Macierewicza w tej całej sprawie...itd.itp nie tylko trotyl jest istotny:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje